Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hospodárenie Sniny môže ohroziť financovanie školstva a súdne spory (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Len hlupák

kúpi zadlženú skladku,ktorú o pár rokov bude treba zavrieť. A jedná ZŠ v snine musí padnuť,lebo niet detí.Ked niet detí,niet koho učíť.Pred pár rokmi kraj dal peniaze na opravu Gymnázia,z telocvičné urobili aulu na prednašky,ako na VŠ.Budova Gymnázia nikdy nebola projektovaná ako škola.Z Gymnázia sa malo urobiť kancelárie pre Urad práce,Socialnú poisť.a iné úrady pre občanov,lebo budova je vcentre mesta,preto vyhovuje aj občanom,ktory musia prichadzať do Sniny kvôli vybavovačkam na úradoch.Nemusia šľapať na kraj mesta.Gymnázium sa malo presťahovať na 4.ZŠ,kde je aj telocvičňa,jedaleň a žiaci,študenti nemusia do školy prechadzať cez frekventovanu cestu.Z budovy Gymnázia by bola ideálna budova pre úrady,advokatov,firmy,atd.Ako škola je na veľmi zlom mieste.Tak by sa zachranila 4.ZŠ a z budovy bývalého Gymnázia by malo mesto finančný príjem,ktorý by mohlo davať do školstva.Chce to len gazdovský rozum,nič viac.
 
Hodnoť

Hlupák?

Keď sa chceš prezentovať ako inteligent, najprv si zisti fakty. Neviem ako je to s hospodárením skládky, ale skládka nemôže byť zadĺžená. Prevádzkovateľ vytvára tzv. účelovú rezervu pre potreby jej uzatvorenia a rekultivácie. Inak má dosť veľké príjmy, ktoré sa platia za uloženie odpadu. Samozrejme aj nejaké prevádzkové náklady a povinné odvody (myslím environmentálne platby).
A čo sa týka Gymnázia, tak z toho predaja by mesto nevidelo ani cent. Zriaďovateľom Gym-ka je PSK, ten je aj vlastníkom nehnuteľností, takže veštky zmeny by musel odsúhlasiť PSK (aj to sťahovanie), ale za prípadný predaj by inkasoval PSK, prípadne by možno mohla prichádzať do úvahy zámena majetku, alebo bezodplatný prevod, ale nie pre mesto, ale pre štát - SR, v správe MV SR, keďže pod vnútro spadá okresný úrad.
A koniec - koncov, prečo chceš vôbec niečo rušiť, už tu takí boli a nič po nich nezostalo a vytvárať niečo odznova je potom veľmi ťažké. Snina je relatívne dosť veľké mesto a dosť veľký okres, aby mala Gymnázium. Podstatne menšie mestá a okresy, majú toho viac, možno práve preto, že na rozdiel od teba chcú čosi vytvárať a nie rušiť. Neviem či má gymnázium dosť študentov, ale keďže v meste sú ešte ďalšie dve gymnáziá, tak nevidím dôvod, práve to najväčšie a najkvalitnejšie rušiť. Ja osobne som počul dobré ohlasy, aj keď osobne som tam neštudoval a nemám s ním nič spoločné, no odmietam bezdôvodné rušenie, ktoré by malo za následok len väčší úpadok Sniny. A to predsa nechceš ani ty.
 

Ja som písal,že

chcem ,aby sa zrušilo Gymnázium??? Lepšie čítaj a potom píš.Tiež máš asi ústa výššie ako oči,uší.Písal som,že Gymnázium trebalo presťahovať na 4.ZŠ,kde je viac tried,priestoru a majú tam aj telocvičnu,kuchyňu.Jedná základná škola v Snine skončí skôr či neskôr.Čísla nepustia.Niet detí,niet tried,niet tried,niet školy a peňazi.Stredné školy financuje kraj,takže by na 4.ZŠ+Gymnázium išlo viac peňazi,2 v1.Chapindes????
 

No dobre ešte raz.

Asi som sa zle vyjadril. Tak, že si to nepochopil. Ale napísal, si, aby sa zrušilo Gymnázium v tých vynovených priestorch a presťahovalo sa tam, kde na to priestory nie sú? Ja som písal o sťahovaní, to si môžeš pozrieť. Ale znamenalo by to zrušenie gymnázia v súčasnej podobe a neskôr možno aj v akejkoľvek podobe, keďže v nevyhovujúcich priestoroch by nemali záujem študovať ani deti a rodičia by tam svoje deti nedávali. A ako si vlastne predstavuješ sťahovanie? Že na 4. ZŠ bude iba ročník 1-4, alebo z každého ročníka len jedna trieda a ostatné uvoľnia gymnáziu? Jáj, začína mi dochádzať, že si ty učiteľ na tej 4. ZŠ?
A k predaju skládky už nemáš nič, alebo k predaju budovy? Keďže už sám poznamenávaš, že SŠ financuje VÚC? A potom hovor niečo kto má kde ústa.
 
Hodnoť

Snina je v úpadku.

V úpadku niesu iba ZŠ, upadá aj priemyslovka. Zlúčiť gymko a priemyslovku by bolo ideálne. Je jedno kto to spravuje, ako sa to bude volať. Zlúčiť ZŠ tiež niekto bude musieť. Chybou je, že sa do toho (ne)kompetentným nechce. Problém nášho mesta a okresu je NEZAMESTNANOSŤ. Ak chce fúnes niečo riešiť, musí pritiahnuť investorov. Ak bude práca, zostanú tu mladí, budú deti, budú školy.... A ta je to tu, ani z voza, ani na voz.
 

Máš pravdu.

Neviem v akom stave je priemyslovka,ale viem,že dielne,ktoré boli na urovni už niet.Z dielni urobili kuchyňu,jedaleň.Aj to treba,ale ak nebudú žiaci,tak k čomu to bude?Funes už skončil,dohral svoju neslavnú hru,ale sa vždy a všade chvali v akom dobrom stave je Snina,asi žíje mimo reality života obyčajných občanov v meste.
 

Veľkí komedianti v malom šapitó.

Za celé svoje fungovanie nedokázali spraviť ani chodník pre peších na cintorín. Prejdeš bľachový most na Tablu a koniec. K prechodu po blate, ďalej zarastený plot okolo chandera. Na druhej strane bez logiky chodník končí v križovatke. Sme asi jediné okresné mesto na Slovensku ktoré má tak dokafrané chodníky. Tie, čo boli celkom schopné vynovili, tam kde neboli vôbec chýbajú ďalej.
 

Už som davno

písal,že Snina je najšpínavejšie mesto,aké som videl.Len sa pozri ako výzera mesto,po zime,ked sa sneh roztopí,same balto od piesku a škvara po ceste.To nie len urobiť Námestie,dlažbu v centre až z toho vznikol Kameňak.
 

Školáci sa sťahujú na alko mejdany

na miesta kde niesu kamery napr.: pri garážach, do areálov škôlok, pri železničnom moste je priam eldorádo na stretka s čučom. Neprispôsobiví si stavajú rovno "chatky" a náčelník mestskej polície sa teší, že vyzbierali na pokutách za fajčenie na verejnosti.
http://udalosti.noviny.sk/udal...
 


Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop