Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Snina musí doplatiť státisíce za europrojekty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Euromafiáni

To je nový názov našich politikov. Prečo? Preto lebo zneužívajú a okrádajú naivných ľudí, hlavne na východe republiky. Naivný primátor podá projekt. Vyhraje ho a ľudia v meste sa tešia koľko budú mať financií niečo v meste vybudovať. Je to ale klamstvo, pretože v konečnom dôsledku na to doplatia. Takéto súťaže totiž vyhrávajú politickí dohadzovači väčšinou z Bratislavy. Nejaký bakšiš sa ujde aj primátorovi aby ohúril ľudí v meste aké je to výhodné. Kým sa dokončí zrealizuje stavba musí mesto stavbu dofinancovať z vlastných zdrojov, najčastejšie kvôli nepredvídaným okolnostiam. Po dokončení sa slávnostne otvorí za prítomnosti toho-ktorého predsedu vlády a nezabudne sa pripomenúť ako mu je mesto vďačne. Po čase príde kontrola a samozrejme chyby či nedostatky už znáša mesto. Najväčším strašiakom je vrátenie financií späť. Znovu návštevy v Bratislave u politikov a prosíkanie o odpustenie pokút. Málokto si však uvedomuje skutočnosť, že sa to deje za prisluhovania našich politikov, ktorí sa na tom najviac nabalia.
 

Máš úplnu pravdu.

P.Gičová už mala byť davno odvolana zo svojej funkcie.Je to úplna amaterka,ale niekomu to úplne vyhovuje.Snina ide dolu vodou.
 

 

Pani Gičova moze robit iba to co chce primator a prednostka (cert ako diabol) ak si chce svoju pracu zachovat. Ak bude proti tak pojde bud na nizsiu poziciu alebo vonk. Jednoduche.
 
Hodnoť

Maslo primátora

Všetky firmy to vyhrali na základe verejného obstarávanie na základe najnižšej ceny.

Dom pokojnej staroby: 159- tisíc eur
Uspela spoločnosť Euro- Building, a. s., Bratislava, ktorá je v Snine zastúpená jedným stavbyvedúcim, realizujú to subdodávky, ktoré sa striedajú podľa situácie. Euro- Building, a. s., Bratislava, je známe že nevypláca svojich dodávateľov.

Eiffage Construction, firma v podstate bez robotníkov vyhrala aj kanál aj kaštieľ (cena bola nižšia cca o 700 000 € oproti ostatným ponukám).

Kanalizácia: 160-tisíc eur.
Tu zamestanala spoločnosť Eiffage Construction páru robotníkov, ale ináč to realizujú sninská a vranovská firma
Práce na kašieli realizuje Elaut bauMont sninska firma, cena hlboko podhodnotená, ale zákazku je potrebné doplatiť.

Myslím si že bez zainteresovania hlavného predstaviteľ a mesta by to nebolo možné. Koľkože je to provízia na Slovensku cca 13 %. ?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop