Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Humennom zmenili dopravcu, autobusy meškajú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

.... zaujimavosti ....

1.) "„V roku 2012 SAD Humenné poskytovala pre mesto služby za 132-tisíc eur,“ uviedla riaditeľka SAD Humenné Mária Drozdová." .... novy poskytovatel to vysutazil za 130 tis. EUR ... tesne pod :-)

2.) Humenska SAD-ka dala dve ponuky ... jednu na 110 tis. a druhu na 165 tis. ... ich ponuky boli zmietnute zo stola, lebo boli dve :-) a preto, ze navrhy zmluv neboli podpisane.

Neviem, ci to bolo v zadani, alebo nie, ale ak nie, tak skoda SADky, lebo podľa "§ 37 Zakona o verejnom obstaravani:
Variantné riešenia
(1) Verejný obstarávateľ v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania alebo obstarávateľ v oznámení použitom ako výzva na súťaž alebo v súťažných podkladoch uvedie, či povoľuje predloženie variantných riešení. Na variantné riešenia, ktoré neboli povolené, sa NEPRIHLIADA."

Mozno, hoci by Humenska SADka dala ponuku, ze to bude robit za 1€ a druhu za 0,50€ rocne, tak ju diskvalifikuju, lebo dala ponuky dve a nepodpisala sa. Obcania tak nech radsej zaplatia 130tis. michalovskej firme a nie humenskej.

3.) Perlicka, co ma najviac irituje: "Podľa Drozdovej má MK Trans Michalovce zmluvu s mestom na päť rokov. To SAD Humenné za 51 rokov poskytovania prepravných služieb nikdy nemala."

Mesto potrebuje zmenu .... a istoty .... a tu su. Pre firmu DZS - M.K.TRANS, s.r.o. :-)
 
Hodnoť

Ja by som skôr hľadal súvislosť

niekde inde. Tak ako v Michalovciach, aj v Humennom sedí na radnici tá istá boľševická lúza (rozumej Smer). Tak prečo by neprihrali kšeft kamarátom.
 

Ale čo čakaju humenčania,

od "človeka", ako je sudr. Vaľova???? Veď tej zaleži iba na tom, koľko bude mať ona zisku-jej su nejaki občania Humenneho ukradnuti!!!Smeracki sponzori maju ISTOTY!!! Je načase zobrať palice a vyhnať tychto gaunerov!!!
 
Hodnoť

Drzosť najhrubšieho zrna !

"Zástupca nového prevádzkovateľa Mikuláš Koščo pre TA3 uviedol, že chyba bola v cestovnom poriadku zdedenom po predchodcovi a že ju po konzultácii s magistrátom čím skôr odstránia."
Košco ukradne know how inej firme ( rozumej vytvorené cestovné poriadky) a potom sa ešte vyhovára na údajné chyby v nich. Argumentácia hodná ich spoločného vodcu (Košča aj Vaľovej).
V tomto prípade bol víťaz istý, stačí len hlbšie preskúmať rodinné väzby ...
 

 

Celé to tvrdenie je úplný nezmysel. Tak SADka mala v cestovnom poriadku chybu, x rokov si ju nikto nevšimol a zrazu z ničoho nič ten spoj cestujúcim chýba? Kravina ako traky.

Jediné vysvetlenie, ktoré si ako človek "z branže" viem predstaviť je že na predmetnom spoji si SADka vypomáhala autobusom z prímestskej dopravy. Takže nebol nikde v služobných rozpisoch jázd mestských autobusov. A keď potom DZS Trans prišiel, jednoducho tupo okopíroval obehy vozidiel a začal podľa nich jazdiť, bez toho aby si dal tú námahu a porovnal ich z verejnými cestovnými poriadkami vyvesenými na zastávkach. A bác ho. Ak to tak bolo, potom pán Koščo nielenže nehanebne okopčil interné dokumenty SADky, ale totálne odflákol prípravu ostrej prevádzky. Aké slovenské...
 

Asi tak ...

Nemal som ešte možnosť sa s nimi o tom baviť, ale tvoje vysvetlenie na logiku. Všade sa pokúšajú dopravu integrovať, len Humennom sú múdrejší. Časom ( po pár úpravách CP ) sa porušia nadväznosti spojov, keďže SAD-ka bude rešpektovať len záujmy VÚC ako objednávateľa, sa Humenčania Vaľovej pekne poďakujú. Pricestuješ z BA alebo Prahy s dvoma kuframi a MHD-čky nikde. Malá firma sa nikdy nemôže prispôsobiť takému množstvu spojov, aké robí SAD-ka, ktorá si môže vypomôcť prímestským spojom idúcim napr. cez určité sídlisko do nejakej obce...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Mesto Humené vedie SMERacka veštica s gule super3,14ča Valová. SMERai všade zarábajú vlastnou hlavou a zatial majú svoje istoty
 
Hodnoť

A sudružka vizionárka,

jasne ukazuje ako to myslela vo voľbách s občanmi nášho mesta a hlavne so všetkým
čo nie je červené a Smerácke!!! Táto kauza jasne dokazuje ako sa na Slovenskú a aj v Humennom začína ničiť všetko a všade čo nie je v spojení s rabovačkou UV SMER s.r.o.A priamo v tomto probléme ide aj o isté vracanie dlhov a odplatu vedeniu SADke zo strany sudružky vizionárky za predchadzajuce roky,kedy ta bola v podrúči SDKU a jeho financ majstra....Ako sa to ,a vlastne prečo objavil v nedalekej minulosti v humenskej SADke byvalý riaditeľ z Vranova Lacky! Nuž a samotná riaditeľka poverená vedením SADky vie najlepšie o čo ide a to aj so svojím bratom a sudruhom Hnatičom,či Cerulom starším......
 


Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop