IV. liga: Humennému domáca premiéra nevyšla

Humenčania v žltých dresoch. Nestačili na Záhradné.
Humenčania v žltých dresoch. Nestačili na Záhradné. (Autor: Vladimír Vasilenko)
Sportnet|2. aug 2016 o 00:00

Úvodné kolo IV. ligy sk. Sever prinieslo zaujímavé výsledky.

HUMENNÉ. V súboji nováčikov sa z víťazstva tešia v Záhradnom, ktorého futbalisti naplno zabodovali v Humennom. Spartakovci ako aj Pakostov siahali po bodoch, ale nakoniec sa vracali domov naprázdno. Futbalisti zo Štrby na stretnutie do Radvani n./L. nevycestovali pre nedostatok hráčov.

FK Humenné-ŠK Záhradné 1:2 (0:1)
Góly: Cigán-Straka 2
ŽK: Šaro-Luterančík
Rozhodoval: Homoľa, 300 divákov
FK Humenné: Vohár-Mikloš, Jurov, Sališ, C. Vasiľ, Cigán, Šaro, Vaško, Babin, Petričko, Andrejko (Zlacký, Balog, Voroňák)

Úvodné kolo IV. ligy prinieslo súboj dvoch nováčikov. Vo výbornom stretnutí bohatom na gólové šance sa viac darilo futbalistom zo Záhradného, ktorí si pripísali na svoje konto všetky body. Hneď v tretej minúte zápasu si na centrovanú loptu z ľavej strany vyskočil hosťujúci Straka no lopta z jeho hlavy letela nad.

O tri minúty neskôr si na Sališov center nabehol Babin, ale bránu hostí netrafil. V 14. minúte predviedli domáci peknú akciu, keď Andrejko ideálne ponúkol šancu Sališovi, ktorého dobrým zákrokom vychytal brankár Vaško. O minútu neskôr Jaworek prihrával Strakovi, ktorého strelu z vnútra pokutového územia brankár Vohár kryl. V 20. minúte sa predviedol pekným centrom Petričko, no Andrejko ponúknutú šancu nevyužil, keď lopta z jeho kopačky skončila tesne vedľa brány hostí.

V 26. minúte sa individuálne presadil Marek Krajňák, ktorý naservíroval loptu na kopačku Straku, ktorý umiestnenou strelou pod brvno otvoril gólový účet stretnutia. O štyri minúty neskôr prihrával Jaworek Strakovi, ktorý preloboval Vohára, ale lopta z jeho kopačky len tesne minula domácu svätyňu. Sedem minút pred koncom prvého polčasu kryl tvrdú strelu Kondžuru domáci brankár.

Tesne pred prestávkou zaujali divákov strely Jurova na domácej strane a Jaworeka na strane hostí. V 50. minúte po kolmej prihrávke Jaworeka skóroval Straka, no gól pre postavenie mimo hru neplatil. V 54. minúte sa prezentoval dobrým zákrokom brankár Vohár, keď kryl tvrdú strelu Mareka Krajňáka, no o minútu neskôr už bol na strelu Straku z bezprostrednej blízkosti prikrátky.

Domáci odpovedali v 59. minúte kapitánom Jurovom, no lopta z jeho kopačky skončila iba na spojnici brány hostí. V 61. minúte podržal svojich domáci brankár, keď nohou vyrazil gólovú šancu Straku a o dve minúty neskôr predviedol výborný zákrok opäť, keď vychytal Radoslava Pavuka. V 70. minúte to skúšal technickou strelou spoza šestnástky Jurov, ale Vaško bol pozorný.

O dve minúty neskôr obrana hostí zblokovala Sališovu strelu na roh, po zahratí ktorého opäť Sališ tentokrát hlavou tesne minul. V 75. minúte predviedli hostia rýchly protiútok, keď Jaworek vyslal do šance Pavuku, ktorého strelu k žrdi brankár Vohár vyrazil. V 77. minúte zmaril brankár Vaško gólovú hlavičku striedajúceho Zlackého.

Humenčanom sa podarilo korigovať skóre v 84. minúte, keď si na center Jurova vyskočil Cigán a hlavou nedal Vaškovi žiadnu šancu. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale zo záverečného tlaku dokázali vyprodukovať len strelu Cigána, ktorú brankár Vaško vyrazil na roh.

Ľubotice-Pakostov 3:1 (2:1)
Góly: Adam, Novák, Oriňak-P. Gombita
ŽK: Novák-Rudý, Tomčák, J. Durilla, Hubcej
ČK: J. Fedorko po 2 ŽK
Rozhodoval: Alexa, 100 divákov
Pakostov: Klamár- Rudý, Dubas, Berdák, J. Fedorko, Hoľko, P. Ragan, Tomčák, J. Durilla, P. Gombita, Tkačin (S. Ragan, M. Fedorko, Hubcej)

Ajax vstúpil do zápasu výborne, no Tkačin a Peter Gombita svoje samostatné nájazdy na domáceho brankára nepremenili. Trest prišiel na opačnej strane v 5. minúte, keď Adamova strela z priameho kopu za prispenia múru skončila za chrbtom bezmocného brankára Klamára.

O sedem minút neskôr pridali domáci druhý gól, keď po centri z ľavej strany bol nedovolene atakovaný brankár Klamár, pokračovalo sa ďalej a Novák zasunul loptu do opustenej brány. Hostia sa nevzdávali a bojovali ďalej. Výbornú hlavičku Gombitu vyrazil brankár, no v 36. minúte ho Peter Gombita už prekonal, keď zužitkoval výbornú prihrávku Hoľka.

Úvod druhého dejstva patril opäť hosťom, no výborne hrajúci Gombita v koncovke zlyhal. V 56. minúte sa strelecky presadil Oriňak, keď nikým nekrytý na zadnej žrdi nemal problém poslať loptu do siete. V 62. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený kapitán Ajaxu Jozef Fedorko, no aj napriek oslabeniu si hostia vypracovali vyložené šance. Center Dubasa neposlal do siete Marek Rudy, a v samom závere vychytal v čistej šanci Dubasa domáci brankár.

Raslavice-Medzilaborce 3:2 (1:1)
Góly: Kamenčík, Bialončík, Cvoreň-Kuruc, Vachaľ
ŽK: Tyč-Gonos
Rozhodoval: Mišenčík, 200 divákov
Medzilaborce: Vodilka- Gaľ, Gonos, Grib, Guba, Potoma, Gavula, Kuruc, Vachaľ, V. Lukáčik, Višňovský (Slíž)

Spartakovci nezachytili úvod stretnutia, keď už v 3. minúte po prízemnej strele Kamenčíka z hranice pokutového územia prehrávali 1:0. Od toho momentu hostia prevzali iniciatívu, lepšie kombinovali no strelecké pokusy Lukačika a Gubu sa do brány domáceho Vaška nezmestili.

Vyrovnanie prišlo v 31. minúte, keď si na dlhý nakop brankára Vodilku zbehol Kuruc, ktorý strelou popri brankárovi vyrovnal. Do polčasu mali Spartakovci ešte šancu na otočenie skóre no po nepriamom kope Gubu nezužitkoval ponúknutú šancu Potoma.

Druhý polčas priniesol výborný futbal z oboch strán. Skóre sa menilo v 58. minúte, keď Bialončík zužitkoval presný center a strelou pod brvno nedal Vodilkovi žiadnu šancu. Domáci ožili, vypracovali si tlak, no hostí podržal brankár Vodilka.

V 81. minúte pridali domáci Voreňom aj tretí gól, keď úspešný strelec prudkou strelou prestrelil hradbu tiel pred brankárom hostí. O štyri minúty neskôr Spartak znížil na konečných 3:2, keď sa strelecky presadila nová posila hostí Ján Vachaľ.

Radvaň nad Laborcom-ŠK Štrba (nehralo sa, hostia na zápas nepricestovali)

Domov»Sportnet na východe»IV. liga: Humennému domáca premiéra nevyšla