Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Prvenstvo Humenčanov Begalu aj Krokkera

Populárna letná Východoslovenská veterán tour pokračovala tretím turnajom v Spišskom Štvrtku. O body bojovalo 71 stolných tenistov.

Tetjana Butko. Na dvoch turnajoch bola vždy druhá.(Zdroj: Matúš Kalanin)

SPIŠSKÝ ŠTVRTOK/HUMENNÉ. Z našich účastníkov sa najviac darilo najmladšej kategórii, keď všetci traja stolní tenisti z Horného Zemplína obsadili najvyššie priečky poradia.

Kategória od 35 do 49 rokov

Žreb určil do C skupiny Mariána Begalu z Humenného a Tetjanu Butko z Kamenice n/C. Vzájomný zápas vyhral Humenčan, ale obaja postúpili do ďalších bojov turnaja. Navyše Igor Malinič zo Sniny bol najlepší v D skupine. Begala zdolal potom Rusinka zo Sedlíc i Ukrajinca Tuckanyuka a postúpil do finále. Jeho súperkou bola opäť Butko, ktorá porazila Barana z Vranova n/T a aj Maliniča. Begala mal veľmi dobrú formu a po víťazstve nad Užhorodčankou v drese Kamenice n/C získal v turnaji plný počet 600 bodov. Butko skončila druhá, Malinič po výhre nad Tuckanyukom tretí.

Poradie po troch turnajoch: 1. J. Baran, Vranov n/T, 1 700 bodov; 2. S. Tuckanyuk, Ukrajina, 1 630 b; 3. M. Begala, Humenné, 1 620 b; 4. I. Malinič, Snina, 1 570 b; ... 10. T. Butko, Kamenica n/C, 1 180 b.

Po novom sa jeden (najhorší) výsledok z turnajov nezapočítava, preto je poradie po dvoch hodnotených turnajoch celkom iné: 1. T. Butko 1 180 bodov; 2. S. Tuckanyuk 1 150 b; 3. M. Begala 1 130 b; 4. I. Malinič 1 120 b.

Kategória od 50 do 59 rokov

Veľmi dobré postavenie v celkovom poradí majú D. Gajdoš. st. (Udavské), I. Birov (Kamenica n/C) a A. Pavlotty (Humenné). Gajdoš na Spiš necestoval, jeden turnaj si môže dovoliť vynechať.

Birov vyhral A skupinu, Pavlotty bol druhý v B, Starec štvrtý v D a Topoľančin bol najlepší v H skupine.

Birov potom zdolal Pavlottyho a Vasiľa (Margecany), ale v boji o postup do finále nestačil na domáceho Bohunčáka, ktorý nakoniec turnaj vyhral. Tretie miesto si zabezpečil po výhre nad Strišovským (Slovenská Ves). Topoľančin skončil 7.; Pavlotty 9.; Starec (Kamenica n/C) 25.

Poradie po troch turnajoch: 1. I. Birov 1 750 bodov; 2. A. Pavlotty 1 650 b; ... 5. J. Topoľančin, Hažín n/C 1 410 b; 11. D. Gajdoš, Udavské, 1 180.

Poradie z dvoch započítaných turnajov: 1. 1. D. Gajdoš 1 180 bodov; 2. I. Birov 1 170 b; 3. J. Sagula, Sp. Nová Ves, 1 140 b;, 4. A. Pavlotty 1 130 b.

Kategória nad 60 rokov

Karol Krokker po dvoch predchádzajúcich ôsmich miestach tentoraz už v pohode prešiel turnajom bez zaváhania a hneď si otvoril cestu k celkovému prvenstvu.

Š. Šram bol v skupine C druhý; Š. Nitkulinec v D štvrtý; K. Krokker E skupinu vyhral a J. Sojčák bol v F skupine druhý.

Na rakete Krokkera zostali postupne Popadič z Popradu, Seman z Levoče a vo finále domáci Ferda. Kameničanom sa darilo menej ako v predošlých turnajoch: 12. Š. Šram, 17. J. Sojčák, 23. Š. Nitkulinec.

Poradie po troch turnajoch: 1. A. Stanický, Košice, 1 690 bodov; 2. J. Mišinský, Bracovce, 1 680 b; 3. K. Krokker, Humenné, 1 660 b; ... 5. Š. Šram, Kamenica n/C 1 580 b; 6. J. Sojčák, Kamenica n/C, 1 460 b.

Stav po dvoch lepších výsledkoch v turnajoch: 1. J. Seman, Levoča, 1 180 bodov; 2. – 3. A. Stanický a J. Mišinský po 1 140 b; 4. K. Krokker 1 130 b.