Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Na Domaši bežalo viac ako dvesto pretekárov

Minulý týždeň bol bohatý na bežecké podujatia. Na brehoch vodnej nádrže Domaša pretekalo viac ako dvesto účastníkov.

Ladislav Rada na trati. Pri Domaši skončil druhý.(Zdroj: jamado)

DOMAŠA/HUMENNÉ. Na svätých Cyrila a Metoda sa bežal v okolí VN Domaša 4. ročník Domašskej desiatky. Preteky charakterizovalo veľmi teplé počasie a bohatá účasť štartujúcich.

Na 10 km trati sa bežci z humenskej oblasti výraznejšie nepresadili. Najlepšie umiestnenie dosiahol Brekovčan Ladislav Rada, ktorý v kategórii D (nad 60 rokov) prehral až vo finiši s Gejzom Vargaeštokom z V. Kapušian. Víťazom pretekov sa stal Filip Džubara z Vranova n/T.

Na 5 km trati bol najrýchlejší Humenčan Vladislav Lipovský, štartujúci za MBO Strážske. Druhý v cieli bol Lukáš Nazad z Košaroviec, tretí Martin Nemec z 1. AK Humenné.

Kolonica – náročný beh cez kopec

V utorok 5. júla na deň sv. Cyrila a Metoda sa bežal Cyrilometodský beh Kolonickým vrchom. Náročnú 6,6 km dlhú trať najlepšie zvládol Štefan Štetina zo Spartaka Dubnica n/V. Bratia Bakovci z Vranova n/T dobehli za ním na druhom a treťom mieste.

Kategóriu B vyhral Štefan Peregrim z klubu Intersport Humenné, kategóriu C Štefan Rácz z ŠK Budimír, kategóriu D Juraj Čokina z Bentanu Humenné. Medzi ženami vyhrala Marta Magurová z Topoľovky.

Víťazi mládežníckych kategórií: Nina Szatmáry, Lastomír; Sebastián Skubeň, Košice; Alica Filčáková, Humenné; Juraj Lazorík, Veľký Slivník; Timea Szatmáry, Lastomír; Marek Ihnát, Kolonica; Ivana Švigárová, Humenné; Viliam Sopko, Košice; Dominik Bašista, Raslavice.

Ubľa – Dubovský pred Peregrimom

V prihraničnej obci Ubľa sa v sobotu bežala Ublianska desiatka. Celkovým víťazom sa stal kolonický pretekár Pavol Dubovský v drese ŠK Podbiel. Druhý dobehol Humenčan Štefan Peregrim, obaja z kategórie B (35 – 49 rokov).

Kategóriu A vyhral Marek Garajda zo Sniny, kategóriu C Miroslav Smetana z Medzilaboriec.

Na polovičnej trati bežali juniori, ženy a staršie ročníky mužov. V súťaži nad 60 rokov bol najlepší Juraj Čokina z Humenného. Junior Filip Rusnák z Humenného a jediná žena Olina Cibová nemali v svojich kategóriách konkurenciu.

Víťazmi mládežníckych kategórií boli rovnakí pretekári ako v Behu Kolonickým vrchom, navyše Karin Fedorová zo Sene, Damian Sirka z Uble a Sebastián Belicaj zo Zakamenného.