Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Štyri medaily z majstrovstiev pre humenských atlétov

V Nitre sa konali Atletické Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov.

Na stupňoch víťazov. Humenskí atléti ovládli skokanský sektor v Nitre.Na stupňoch víťazov. Humenskí atléti ovládli skokanský sektor v Nitre. (Zdroj: mm)

V Nitre sa 18. a 19. júla 2016 konali Atletické Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov.

NITRA/HUMENNÉ. Na tomto šampionáte mali zastúpenie dva atletické kluby ktoré pôsobia v Humennom.

V drese 1. AK Humenné sa predstavili vekom ešte dorastenci Patrik Megela – Skok do diaľky a Trojskok , Jakub Kuľha – Beh ma 100 m a 200 m a Ivka Švigárová na 800 m trati, ktorá je ešte len mladšia žiačka. Za klub ABC Humenné štartoval v Nitre len Daniel Turcsányi, ktorý sa predstavil v skoku do diaľky a trojskoku.

Pohľad do štartovej listiny napovedal , že by Humenčania mali kraľovať hlavne v skokanských sektoroch, kde vekom dorastenec Patrik Megela bol suverénnym lídrom juniorských tabuliek v skoku do diaľky a Daniel Turcsányi zas lídrom v trojskoku.

Predpoklady sa naplnili a chlapci si vybojovali štyri cenné kovy. Patrik Megela nedal v skoku do diaľky súperom žiadnu šancu a výkonom 660 cm s prehľadom obsadil 1. miesto, na stupňoch víťazov ho doplnil Daniel Turcsányi, ktorý výkonom 633 cm obsadil 3. miesto, keď na druhú priečku strácal len 2 cm.

Aj trojskokanský sektor patril jednoznačne Humenčanom, tu skúsený Turcsányi výkonom 13,85 m vybojoval 1. miesto a Megela sa výkonom 13,43 m umiestnil na 2. priečke.

Obaja si tak vybojovali miesto v Juniorskej reprezentácii a najbližšie sa predstavia na medzištátnom stretnutí v Maďarsku kde sa Turcsányi predstaví v trojskoku a Megela v trojskoku aj v skoku do diaľky .

Škoda, že títo talentovaní atléti, ktorý už dlhodobo patria k absolútnej Slovenskej špičke a robia dobré meno nášmu mestu, nemajú v Humennom vhodnejšie podmienky na tréning a je na zamyslenie, či by si nezaslúžili za tieto výkony aspoň jeden regulárny sektor na skok do diaľky a trojskok, keďže teraz trénujú na provizórnych školských „pieskoviskách“ a zarastených antukách, čo ani zďaleka nepostačuje na kvalitnú prípravu špičkových atlétov.

Jakub Kuľha aj Ivka Švigárová išli na tieto majstrovstvá hlavne nazbierať cenné skúsenosti od starších juniorov a zabojovať o čo najlepšie časy, čo sa obom aj podarilo.

Jakub si utvoril nové osobné maximá v oboch behoch, na 100 m časom 11,95 s. obsadil 17. miesto a na 200 m sa časom 24,57 umiestnil na 16. priečke.

Ivka ako suverénne najmladšia pretekárka sa na 800 m trati pekne potiahla za skúsenejšími atlétkami, výsledkom čoho bolo 17. miesto a čas 2:36,34 min. čo je jej nové osobné maximum na tejto trati.