Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Sninčania si priviezli z Bratislavy 26 medailí

V športovej hale Hant Arena sa konal medzinárodný turnaj v taekwondo Bratislava Open 2016.

Veľký úspech Sninčanov. Získali 11 zlatých, 5 strieborných, 10 bronzových medailí.(Zdroj: Pavel Andraščík)

V polovici júna sa v športovej hale Hant Arena v Bratislave konal medzinárodný turnaj v taekwondo Bratislava Open 2016. Medzinárodného turnaja sa zúčastnilo 31 Sninčanov A darilo sa im.

BRATISLAVA/SNINA. Turnaj bol zároveň aj tretím kolom Slovenského pohára. Zúčastnilo sa ho 450 pretekárov z 51 klubov z trinástich štátov. Súťažilo sa v športovom zápase – kyourugi.

Kategóriu Pupils 1 za Sninu reprezentovali dvaja pretekári. Maroš Kepič po tvrdých súbojoch obsadil prvé miesto a získal zlatú medailu. Druhým pretekárom bol len 5-ročný Martin Michalco najmladší pretekár turnaja obsadil 5. miesto. Martin ešte len zbiera skúsenosti.

V kategórii Pupils 2 sninský klub reprezentovali siedmi pretekári. Vo váhe 24 kilogramov Artur Chimčák, vo váhe 26 kilogramov Gabriel Poldruhák a vo váhe 44 kilogramov Oliver Bromberger si vybojovali prvé miesto a pre Sninu získali zlaté medaily.

Vo váhe 22 kilogramov Daniela Považancová obsadila druhé miesto a striebornú medailu. Vo váhe 32 kilogramov Alex Semjon, vo váhe 26 kilogramov Janko Michalco a vo váhe 30 kilogramov Jaroslava Kamencová všetci obsadili tretie miesta a bronzové medaily.

Kategóriu Youngecadets Sninu reprezentovalo šesť pretekárov, ktorým sa darilo. Všetci stáli na stupni víťazov. Vo váhe 30 kilogramov Pavol Petro, vo váhe 32 kilogramov Patrik Telvák získali zlaté medaily, vo váhe 34 kilogramov Juraj Kohút a vo váhe 28 kilogramov Radko Gunár získali strieborné medaily. Váha 41 kilogramov Erik Telvák a váha 46 kilogramov Martin Bartuš obaja získali bronzové medaily.

V kategórii Kadet Sninu reprezentovali štyria pretekári, kde sa najlepšie darilo vo váhe 53 kilogramov – Viktor Telvák získal zlatú medailu, Andrej Varchol vo váhe 61 kilogramov získal striebro a bronzové medaily získali vo váhe 49 kilogramov Jakub Haburaj a vo váhe 41 kilogramov Erik Bajza.

Kategória Junior. Všetkým pretekárom sa darilo a získali osem medailí. Vo váhe 48 kilogramov Samuel Surmaj, Váha 51 Tomaš Kamenca, váha 55 kilogramov Samo Kukura získali zlato, váha 48 kilogramov Jakub Surinčák, váha 51 kilogramov Michal Matiko obom patrí striebro, váha 49 kilogramov Nataša Semjonová, váha 68 kilogramov Marko Kandalík a váha 63 kilogramov Patrik Gunár všetci získali bronzové medaily.

Za kategóriu Senior nastúpili štyria Sninčania. Najviac sa darilo vo váhe 54 kilogramov, kde Samo Kukura získal zlatú medailu. Ostatní Sninčania Karol Legemza, Martin Matis a Martin Suchý vo svojich váhových kategóriách obsadili piate miesta.

Na turnaji boli vyhodnocovaní aj najlepší pretekári v jednotlivých kategóriách. V kategórii Pupils 2 toto ohodnotenie získal Sninčan Gabriel Poldruhák. V kategórii Junior ocenenie získal Samo Kukura. Z pomedzi 51 klubov si najlepšie počínali taekwondisti zo Sniny a na tomto turnaji získali prvenstvo. Klub do Slovenského pohára získal 129 bodov a po treťom kole sú Sninčania na prvom mieste.

„Mám obrovskú radosť z mojich zverencov. Získali sme 11 zlatých, 5 strieborných, 10 bronzových medailí a 4 piate miesta. Je to výsledok tvrdej práce. Veľké poďakovanie patrí všetkým pretekárom, ale aj všetkým rodičom, ktorí osobnými autami zabezpečovali dopravu do Bratislavy,“ povedal po turnaji tréner Tomáš Potocký.