Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Letné Majstrovstvá Slovenska

Z Plaveckého klubu Chemes Humenné sa na preteky kvalifikovalo desať 13 a 14-ročných plavcov a plavkýň.

Trojdňové majstrovstvá sa uskutočnili 10. až 12. 6. v krásnom prostredí prírodného termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove s výhľadom na dominantnú ostrihomskú baziliku.

ŠTÚROVO/HUMENNÉ. Z Plaveckého klubu Chemes Humenné sa na preteky kvalifikovalo desať 13 a 14-ročných plavcov a plavkýň, ktorí mali neľahkú úlohu zvládnuť svoje disciplíny v dlhom, 50 metrovom bazéne za sťažených podmienok nepriaznivého počasia, keď chvíľu svietilo slnko a vzápätí prišiel dážď a prudké ochladenie.

Pre búrku boli preteky dvakrát prerušené. Aj v týchto podmienkach naši plavci pod vedením trénera Zoltána Kirschnera podali veľmi dobré výkony. Lenka Melničáková získala striebornú medailu na 100 m prsia a bronzovú na dvojnásobnej trati. Svoju všestrannosť potvrdila 4. miestom v polohových pretekoch na 200 metrov.

Bronzovou medailou Lenku dekorovala naša najúspešnejšia plavkyňa Martina Moravcová. Sarah Čajbiková potvrdila bronzom na 100 m znak a 4. miestom na 200 m znak, že patrí k špičke v tomto plaveckom spôsobe, ale potešila aj zlepšením svojich najlepších osobných výkonov v štyroch disciplínach, rovnako ako Lea Diničová, ktorej však medaily tesne unikli, keď skončila na 4. miestach na 100 a 200 m motýlik.

Lea bola úspešná aj 8. a 9. miestom v polohových pretekoch na 400 a 200 m. Kombináciu najťažších disciplín plávala aj Nina Vološinová a svojou bojovnosťou a vytrvalosťou sa umiestnila v polohových pretekoch na 400 m na 6. mieste, ale cenná je aj 9. a 10. pozícia na 100 a 200 m motýlik.

V konkurencii 246 pretekárov z 50 plaveckých klubov Slovenska podali snaživé výkony na hranici svojich možností s aspoň jedným umiestnením do 20. miesta aj Anamária Terkošová, Emma Zvalčáková, Petra Frivaldská, Leo Al Ahdal, Samuel Onderišin a Matej Kislan.

Najlepších plavcov čakajú už najbližší víkend majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v Bratislave.