Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Oliver Verba je majster Slovenska v motýliku na 100 metrov

Na krytej plavárni v Košiciach sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky najmladších žiakov v plávaní.

Majstrovstvá SR najmladších žiakov. Oliver Verba na nich získal štyri medaily.(Zdroj: pkhe)

Na krytej plavárni v Košiciach sa 3. až 5. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky najmladších žiakov v plávaní.

KOŠICE/HUMENNÉ. V košickom 50–metrovom bazéne sa stretli najlepší z 38 plaveckých klubov od Laborca až k Dunaju. Na letné majstrovstvá sa nominovalo 104 chlapcov a 110 dievčat, medzi nimi boli aj naši pretekári z humenského plaveckého klubu. Vo výprave pod vedením trénerov Mariána Tomahogha a Jána Pencáka boli šiesti chlapci a tri dievčatá vo veku 9 až 10 rokov.

Deväťročný Oliver Verba hneď v prvej disciplíne pretekov 100 m motýlik doletel do cieľa so zlatými krídlami, keď o jednu stotinu sekundy predstihol súpera na druhej priečke a dosiahol čas 1:32,01.

Na stupni víťazov ho dekorovali zlatom a získal titul Majster Slovenskej republiky na rok 2016.

V ďalších troch disciplínach, 200 m znak – 3:24,54, 200 m prsia – 3:44,41, 50 m motýlik – 39,76, dosiahol vždy druhý najlepší výkon majstrovstiev a dekorovali ho striebornými medailami.

Matúš Adamec doplával
100 m prsia na deviatej pozícii, Adam Kulik a Mária Balogáčová získali umiestnenia v druhej desiatke štartového poľa.

Desaťročný Dominik Luksaj si vyplával striebornú medailu v prsiach na 50 m – 43,03. Na bronzovom stupni víťazov ho dekorovali za čas 1:36,28 na 100 m prsia. Pri prsiach na
200-metrovej vzdialenosti mu v posledných centimetroch pretiekla medaila cez prsty a doplával na nepopulárnej štvrtej pozícii. Umiestnenia v prvej desiatke dosiahol v motýliku na 50 m a v polohovke na 200 m.

Zuzane Pavlíkovej namerali šiesty najlepší čas v motýliku na 100 m, na polovičnej vzdialenosti skončila ôsma, aj na 200 m polohové preteky. Na 200 m prsia bola hodnotená na deviatej priečke. Anna Stephanie Buhajová plávala dva razy v prvej desiatke – 50 a 100 metrov motýlik. Lukáš Chomanič a Samuel Babinčák zaplatili nováčikovskú daň a skončili s umiestneniami do dvadsiateho miesta.

V štafete 4x50 metrov polohové preteky mix naši plavci v zložení Buhajová, Luksaj, Verba a Pavlíková prekvapili celé Slovensko. Za svoj výkon sa postavili na tretí stupeň víťazov a domov si priniesli bronzové medaily.

Gratulujeme Oliverovi Verbovi k titulu Majster SR a ďalším získaným medailám. Blahoželáme aj medailistom Dominikovi Luksajovi, Anne Stephanie Buhajovej a Zuzane Pavlíkovej.

Všetkým našim plavcom ďakujeme za dobrú reprezentáciu klubu a mesta Humenné na týchto letných majstrovstvách. Ďakujeme rodičom zúčastnených plavcov za spoluprácu a zabezpečenie dopravy na tieto preteky.

Plavci neboli jediní zástupcovia nášho plaveckého klubu na týchto pretekoch. V rozhodcovskom zbore pracovali Dana Micikášová, Erich Serbin, Barbora Serbinová, Dušan Levický a Filip Levický.