Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

So zbabranou sezónou sa Sninčania v Plavnici rozlúčili prehrou

MFK Snina sezóna nevyšla, posledný zápas prehrali.

HUMENNÉ/SNINA. Sninčania cestovali na zápas posledného kola do ďalekej Plavnice, kde podali dobrý výkon, no ten im na zisk čo i len jedného bodu nestačil.

Ani dva presné zásahy kanoniera Skvašíka nestačili na to, aby si chlapci spod Vihorlatu napravili chuť po zbabranom ročníku, na ktorý treba čím skôr zabudnúť. Konečné trináste miesto je pre fanúšikov sklamaním.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:III. liga: Krásna na záver víťazne. Ligu opúšťa jasne posledná Moldava

Plavnica-MFK Snina 4:2 (2:0)

Góly: Dlugoš 3, Verešpej-Skvašík 2. ŽK: Krafčík, Ševčovič, Dlugoš, Janič-Bodnár. Rozhodoval: Anguš, 250 divákov. Snina: Lojka- J. Lukáč, Hišem, Jankaj, Vyshnevskyi, Skvašík, Popovič, E. Hanc, Kočan, Červeňak, Haburaj (Hreha, Bodnár)

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Už v 3. minúte strelu Popoviča z priameho kopu vyrazil domáci brankár na roh. O štyri minúty neskôr chybovala obrana hostí a domáci sa Dlugošom ujali vedenia.

Nasledovali šance Vyshnevského a Skvašíka, no domácich podržal brankár. V 20. minúte chyboval brankár Lojka a Plavnica viedla o dva góly. V 30. minúte sa dobrou strelou prezentoval Haburaj, ale brankár Beňo bol pozorný. V 35. minúte vynikol Lojka, keď vychytal domáceho útočníka v čistej šanci. Popovič to skúšal z priameho kopu aj v samom závere prvého polčasu, no jeho jedovku Beňo s námahou vyrazil.

Hneď po zmene strán si Dlugoš pekne zasekol Hanca a dobre umiestnenou strelou nedal Lojkovi žiadnu šancu. V 53. minúte sa ešte zastreľoval Skvašík, ktorý o dve minúty neskôr po centri Červeňáka strelil hlavou prvý gól hostí. Hneď o minútu nechal Vyshnevskyi vyniknúť brankára Beňa, ktorý mu jeho pokus výborným zákrokom zmaril.

V 57. minúte zapadol center Verešpeja za chrbát Lojku a domáci viedli 4:1. V 63. minúte domácich podržal brankár, keď skrotil prudkú strelu Skvašíka a o tri minúty neskôr mu pomohla jeho žrď pri strele Popoviča.

V 70. minúte sa gólovo presadil Skvašík a svojím druhým gólom znížil skóre na 4:2. Snina vrhla všetky sily do útoku, no prekonať výborného brankára Beňa sa im už nepodarilo. Blízko k tomu mali hlavne Skvašík, Vyshnevskyi a Lukáč.