FK Humenné. Víťaz 5. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská.
FK Humenné. Víťaz 5. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská. (Autor: archív)
Sportnet|8. jún 2016 o 00:00

Očakávali, že rozhodne až posledné kolo, no tešili sa už o týždeň skôr.

HUMENNÉ. Po 25. kole 5. ligy (skupina Vihorlatsko – Dukelská) je známe meno postupujúceho. Miestenku do štvrtoligovej spoločnosti má vo vrecku FK Humenné.

Vývoj v tabuľke i predzápasové prognózy nasvedčovali, že definitíva padne až po poslednom kole. Napokon je posledné kolo v otázke postupu už bezpredmetné.

U posledného bez
problémov

Humenčania cestovali na zápas do Hanušoviec.

Prvý celok tabuľky sa predstavil na ihrisku posledného a papierové predpoklady sa rýchlo začali napĺňať. Za 13 minút bolo 0:3, na polčasovú prestávku odchádzali mužstvá do kabín za stavu 1:6, po obrátke ešte Humenčania dva góly pridali.

„Predzápasová príprava bola tradičná, no kvôli minulotýždňovému zaváhaniu sme k zápasu pristúpili obozretnejšie. Od prvej minúty sme chceli výsledok rozhodnúť, určiť víťaza, aby sme predišli zbytočnej nervozite,“ poznamenal Martin Polák na margo víkendovej humenskej ľahkej „jazdy“.

Správam neverili

Tak, ako sa očakávalo, že FK Humenné zaboduje naplno v Hanušovciach, ako „tutovka“ sa zdalo víťazstvo Ptičieho doma nad Kamenicou n/Cir. Ptičania dýchali na humenský chrbát iba s jednobodovou stratou.

Ich zakopnutie 0:2 bolo prekvapenie aj pre tábor lídra.

„Počas polčasovej prestávky nám hlásili tento zaujímavý stav, no vôbec sme tomu ne-
chceli veriť. Že by malo Ptičie doma prehrať, sa nám zdalo nemysliteľné, boli sme v mysliach nastavení na situáciu, že boj o postup sa vyhrotí až do posledného kola. Ani po zápase sme tieto správy dlho nebrali vážne, až sami sme si ich pravdivosť preverovali,“ konštatoval manažér FK Humenné.

Naplnenie cieľa

V novom súťažnom ročníku sa FK Humenné predstaví v štvrtoligovej spoločnosti. Postup je naplnením cieľa, ktorý si klub vytýčil do jarnej odvety.

„Napätie boja o postup už opadlo, samozrejme, domácu rozlúčku so Sedliskami chceme zvládnuť, zápas vyhrať. Ak sa vrátim na začiatok, mužstvo sa začalo skladať dva týždne pred sezónou, vtedy sa viac rozprávalo o konsolidácii a stabilite kádra. Po zimnej príprave sme už s útokom na postupové miesto naberali odvahu, bol to náš vytýčený cieľ, ktorý sme zvládli,“ dodal Martin Polák.

Domov»Sportnet na východe»Humenné oslavuje postup v predstihu, Hanušovce zdolali