I. trieda: V derby vyhral Borov

Sportnet|7. jún 2016 o 00:00

Borovčania zvíťazili na Monastyre, a tak okupujú druhú priečku práve pred futbalistami z Belej n/C.

Borovčania zvíťazili v 25. kole I. futbalovej triedy ObFZ Humenné na Monastyre, a tak okupujú druhú priečku práve pred futbalistami z Belej n/C., ktorí zvíťazili doma s Udavským vysoko o päť gólov. Strelecky to sypalo najmä Kirňákovi. V ďalšom derby sa z víťazstva radovali vlci z Uliča, ktorí zobrali všetky body Ubli. Zubné sa po domácej prehre minimálne na jeden rok presunie do druhej triedy.

Krásny Brod-Borov 2:3 (1:0)
Góly: Jačisko 2-I. Černega, Okoš, Popik
Rozhodoval: Petruňo, 200 divákov
Kr. Brod: Lazor – Ma. Pančura, Vrabeľ, Panik, V. Bochin, Jačisko, Mi. Pančura, J. Bochin, Salak, Klopko, Mata (Kusko)
Borov: V. Vasilenko - Opuda, Okoš, A. Černega, Čirak, Čišovský, Lukačik, Popik, Bega, I. Černega, Olah (Suško, Burcin)

Na Monastyre sa hral od úvodu výborný futbal, o ktorý sa pričinili oba celky. Ako prvý mal gól na kopačke borovský Olah, ktorého v čistej šanci vychytal Lazor. Domáci brankár si poradil aj s následnou prudkou strelou Popika. Krásny Brod sa ujal vedenia v 13. minúte, keď sa Jaroslav Bochin pekne zbavil dvoch brániacich hráčov, vysunul do úniku Jačiska, ktorý strelou na bližšiu žrď otvoril skóre.

Zvýšiť na 2:0 mohol Salak, no strela z jeho kopačky skončila na brvne a následná dorážka Matu smerovala nad. Borovčania boli v poli lepším mužstvom, dobre kombinovali no prekonať dobre hrajúcu defenzívu hostí sa im v prvom polčase nepodarilo.

Úvod druhého dejstva patril hosťom, ktorí v 53. minúte Ivanom Černegom vyrovnali, keď si hosťujúci kapitán nabehol na center z ľavej strany a hlavou prekonal Lazora.

O päť minút neskôr sa presadil Okoš, keď sa v pokutovom území výborne zorientoval a prudkou strelou nedal Lazorovi žiadnu šancu. Nasledovali ďalšie vyložené šance hostí, no tie likvidoval výborný Lazor.
Domáci sa snažili vyrovnať, vyložená šanca Miroslava Pančuru skončila tesne vedľa, strelu Salaka zneškodnil brankár hostí, ktorý aj včasným vybehnutím zmaril šancu Jaroslava Bochina.

Sedem minút pred koncom stretnutia strelu Matu brankár hostí iba vyrazil pred Jačiska, ktorý z hranice pokutového územia vrátil loptu k ľavej žrdi.

Keď sa už zdalo, že sa budú body deliť prišiel gól na opačnej strane, k lopte pred pokutovým územím sa dostal Popik, ktorý sa zbavil dvoch hráčov a nádherne ľavačkou vymietol pavučinu v domácej bráne.
Zverenci trénera Bochina sa snažili streliť vyrovnávajúci gól, no defenzíva hostí si cenné víťazstvo ustrážila. K výbornému zápasu prispel dobrým výkonom aj hlavný rozhodca Miloš Petruňo.

Ladičkovce-Dlhé nad Cirochou 2:0 (1:0)
Góly: Š. Mažerik, Gerda
Rozhodoval: Sopirjak, 100 divákov
Ladičkovce: Čubák - Sabo, Štefek, Bobaľa, Hrin, J. Kuruc, Onderko, R. Kuruc, Gerda, Š. Mažerik, Šepeľa (Majzer, Pipta, Hodor)
Dlhé n/C: Račko - Gnip, Polačko, Čopik, Dzurko, Jo. Krivjanský, P. Krivjanský, Makovec, Milčik, Kováč, Okoš (Sivčo)

Ubľa-Ulič 1:2 (1:1)
Góly: Pavlina-Hromadka 2
ŽK: Kireš, Kočan
Rozhodoval: Fecura, 100 divákov
Ubľa: Kozak - Peštik, Adam, Hučko, Kresila, Mitro, Hreha, Pavlina, Chochla, Fejsak, Bindzár (Onufer, Leitner, Popovych)
Ulič: Hrivňák - Kireš, V. Levkanič, P. Korkobec, Ďurian, Telvak, Holovka, Janko, Čokina, Kočan, Hromadka (Chochrun, Poldruhák)