Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

4. liga: Kocurišin skončil v Radvani nad Laborcom na lavičke

V 4. futbalovej lige Sever bolo na programe 28. kolo.

Futbalisti Pakostova. Spod Tatier sa vrátili naprázdno.(Zdroj: ilustračné - LL)

HUMENNÉ. Pakostov a Medzilaborce na ihriskách súperov prehrali najtesnejšie 3:2, príjemne prekvapili futbalisti Radvane nad Laborcom, ktorí získali tri body vo Vyšnom Mirošove.

Kračúnovce-Medzilaborce 3:2 (3:0)

Góly: Uhrin 2, Peržel – Potoma, Chripák
ŽK: Gavula, Kuruc
Rozhodoval: Havrila, 150 divákov
Medzilaborce: Vodilka - Gič, Lučko, G. Lukáčik, Chripák, Gonos, Guba, Potoma, Gavula, Grib, Kuruc (Gaľ)

V Kračúnovciach sa hral futbal priemernej úrovne, no bohatý na góly. Ako prví sa k slovu dostali hostia, keď Lukačik z polovice ihriska vystrašil domáceho brankára.

Domáci sa ujali vedenia hneď z prvej šance, keď si na center z pravej strany naskočil Uhrin a hlavou prekonal Vodilku. O šesť minút neskôr pridal Uhrin hlavou druhý gól domácich.

Spartakovci mohli korigovať po dvoch šanciach Lučka, no jeho strelecké pokusy sa do domácej brány nezmestili. V 43. minúte strelili domáci tretí gól, keď sa po centri z pravej strany v päťke najlepšie zorientoval Peržel, ktorý z blízka prekonal Vodilku.

V 49. minúte si na center Gubu naskočil Potoma a hlavou znížil. O 10 minút neskôr centroval Guba opäť, ktorý našiel Chripáka a ten hlavou vykresal iskierku nádeje pre hostí.

Domáci to následne skúšali strelami z diaľky, no Vodilka bol pozorný. Prienik Gavulu gólom neskončil, a tak Spartakovci žiadne body nezískali.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. futbalové ligy: V Štrbe a Dobšinej padlo až sedem gólov

Vyšný Mirošov-Radvaň nad Laborcom 1:3 (1:1)
Góly: Kočiš – Macej, Ljubarskij (11m), Pčola
Rozhodoval: Béreš, 100 divákov
Radvaň nad Laborcom: Diňa - Beták, Horvát, Kudláč, Komjatý, Ljubarskij, Ondica, Pčola, Macej, Lojan, Kuzma (Čeremeta, Havrilčák)

Funkcionári Radvane nad Laborcom cez týždeň ukončili spoluprácu s trénerom Kocurišinom a tak mužstvo z lavičky viedol starosta obce Michal Svičin.

Od úvodných minút boli hostia jednoznačne lepším mužstvom. Vypracovali si územnú prevahu, pekne kombinovali, a v 31. minúte sa ujali vedenia, keď si Macej narazil loptu s Ljubarskim a krížnou strelou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu.

Domáci vyrovnali tesne pred koncom prvého polčasu, keď Kočiš využil azda jedinú chybu hostí v tomto zápase. Hneď v úvode druhého dejstva daroval rozhodca domácim pokutový kop, no Vachaľ Diňovu bránu netrafil.

Desať minút pred koncom stretnutia bol v pokutovom území nedovolene zastavený Lojan a z nariadenej jedenástky pridal Ljubarskij druhý gól hostí. V 85. minúte Ondica pekne vysunul do úniku Pčolu, ktorý svoj samostatný nájazd premenil v tretí gól. Víťazstvo po veľmi dobrom výkone je zaslúžené.

Vysoké Tatry-Pakostov 3:2
Góly: Šugárek, Akhrarov,Toporcer – Tkačin, Karabin
ŽK: Adam, Labus, Akhrarov
Rozhodoval: Šeršeň,150 divákov
Pakostov: Klamár- P. Ragan, Tkačin, T. Gombita, Rudý, Dubas, Karabin, Slavkovský, P. Gombita, Fedorko, Durilla (Tomčák)

Futbalisti Ajaxu pricestovali do Vysokých Tatier s cieľom získať nejaké body. V prvom polčase boli lepším mužstvom. Vypracovali si územnú prevahu, no strelecky sa darilo domácim, ktorí sa v 22. minúte ujali vedenia, keď si na center z pravej strany nabehol Šugárek a z blízka prekonal Klamára.

Ajax odpovedal dvoma strelami Tkačina a Karabina, no domácich podržal brankár. Tesne pred koncom prvého polčasu zachytil Akhrarov zlú rozohrávku hostí a po samostatnej akcii pridal druhý gól domácich.
V druhom polčase sa Pakostov snažil skórovať, no boli to opäť domáci, ktorí Toporcerom pridali v 56 minúte tretí gól.

O päť minúť neskôr zúžitkoval Tomčákovu prihrávku Tkačin a znížil skóre na 3:1. Po tomto góle to skúšal strelou Rudý, no jeho strela letela tesne nad, Karabin po samostatnom nájazde brankára neprekonal a pri Tomčákovej bombe z priameho kopu domácich podržal brankár.

Hosťom sa podarilo znížiť v samom závere, keď Dubasovu strelu brankár vyrazil iba pred Karabina, ktorý nemal problém skórovať. V závere nevyužili tutovky P. Ragan a Tkačin, a tak sa Ajax spod Tatier vracal bez boda.