Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tridsať medailí z taekwondo Cassovia Open

Minulý týždeň sa v Košiciach uskutočnil medzinárodný turnaj v taekwondo v dvoch disciplínach.

Cassovia Open. Taekwondisti zo Sniny.Cassovia Open. Taekwondisti zo Sniny. (Zdroj: archív)

Minulý týždeň sa v Košiciach uskutočnil medzinárodný turnaj v taekwondo v dvoch disciplínach, a to športový zápas a súborné cvičenia pod názvom Cassovia Open 2016.

SNINA. Pre slovenské kluby to bolo aj II. kolo Slovenského pohára. Celkovo sa tohto turnaja zúčastnilo 340 pretekárov z 29 klubov zo siedmich štátov. O medaily sa bojovalo na troch zápasových plochách. Na tomto turnaji štartovala aj 32-členná výprava taekwondistov zo Sniny, vedená trénerom Tomášom Potockým. Sninčanom sa darilo a získali takmer tri desiatky medailí.

Za Sninčanov zlaté medaily získali: váha 20 kilogramov Maroš Kepič, váha 30 kilogramov Benjamín Lopata, váha 34 kilogramov Mišo Štofík, váha 44 kilogramov Jakub Kotus, váha 20 kilogramov Lívia Švabová, váha 32 kilogramov Pavol Petro, váha 34 kilogramov Patrik Telvák, 42 kilogramov dušan Lopata, váha 53 kilogramov Viktor Telvák, váha 51 kilogramov Michal Matiko.

Strieborne medaily získali: váha 44 kilogramov Oliver Bromberger, váha 63 kilogramov Patrik Gunár, váha 51 kilogramov Tomáš Kamenca, váha 59 kilogramov Samo Kukura, váha 68 kilogramov Martin Matis, váha 26 kilogramov Gabo Poldruhák, váha 68 kilogramov Martin Suchý, váha 55 kilogramov Jakub Surinčák, váha 42 kilogramov Erik Telvák.

Bronzové medaily získali: váha 36 kilogramov Andreas Burda, váha 22 kilogramov Artur Chimčák, váha 28 kilogramov Olivia Dunajová, váha 30 kilogramov Radko Gunár, váha 36 kilogramov Juraj Kohút, váha 28 kilogramov Janík Michalco, váha 22 kilogramov Daniela Povazancová, váha 30 kilogramov Alex Semjon, váha 65 kilogramov Andrej Varchol. Piate miesto obsadili: váha 45 kilogramov Jakub Haburaj, váha 30 kilogramov Jarka Kamencová.

Traja Sninčania boli vyhlásení ako najlepší pretekári turnaja. Patrik Telvák bol vyhlásený ako najlepší pretekár Youger Cadets chlapcov, Benjamín Lopata bol najúspešnejší pretekár v kategórii Pupils 1 chlapci a Livia Švábová najúspešnejšia pretekárka v kategórii Pupils 1 dievčatá.

Poradie po II. kole Slovenského pohára 2016: 1. Black Tiger Snina 266 bodov, 2. Koryo Slávia UPJŠ Košice 257 bodov, 3. SKP Košice 249 bodov, 4. Falcon TKD Slovakia 186 bodov, 5. TKD Hnušťa 103 bodov.

„Výborné výkony. Mám veľkú radosť zo všetkých pretekárov. Získali sme 10 zlatých, 9 strieborných, 10 bronzových medailí a dve miesta piate. Tešíme sa na ďalšie turnaje a na tretie kolo Slovenského pohára, ktoré bude začiatkom júna v Bratislave. Ďakujem všetkým pretekárom, rodičom a sponzorom,“ konštatoval na záver tréner klubu Tomáš Potocký.