Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

IV. liga: Radvaň opäť s gólom v nadstavení

Doma neuspeli ani Medzilaborce, v Pakostove zostali všetky tri body.

Radvaň n/L. opäť inkasovala gól v samom závere.(Zdroj: vv)

HUMENNÉ. V nedeľu bolo na programe 25. kolo IV. ligy Sever. Spartakovci pred stretnutím odovzdali mládežníckemu trénerovi Vladimírovi Cepkovi vecný dar k jeho jubileu, no výsledkom ho nepotešili. Pakostov po dobrom výkone doma porazil nepríjemný Zámutov. Zverenci trénera Kocurišina po týždni opäť inkasovali v samom závere a v domácom prostredí stratili všetky body.

Medzilaborce – Vyšný Mirošov 2:4 (1:2)

góly: Guba, Chripák – Matkobiš, Kentoš, Vachaľ, Medvec.

ŽK: Lučko, Grib – Suchanič, Medvec.

Rozhodoval: Mišenčík, 250 divákov.

Medzilaborce: Vodilka – Gič, Holovačko, Lučko, Pakhomov, G. Lukáčik, Chripák, Grib, Guba, Potoma, Gavula (Višňovský, Gaľ).

Úvodné minúty priniesli výborný futbal z oboch strán. Hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 23. minúte nevyšiel domácej obrane ofsajd-systém čo využil Matkobiš, ktorý po samostatnom úniku otvoril skóre. Hneď o tri minúty neskôr hostia Medvecom zvýšili na 0:2, keď autor gólu preloboval domáceho brankára Vodilku. Spartak tlačil, no obrana hostí stála na pevných nohách. V 40. minúte po centri Pakhomova z pravej strany znížil Guba. Domáci nastúpili do druhého polčasu s cieľom vyrovnať, no boli to opäť hostia, ktorí po rýchlom protiútoku pridali Kentošom tretí gól. Spartak tlačil, vypracoval si tlak, z ktorého vzišiel kontaktný gól Chripáka, ktorý hlavou využil ideálny center Gubu. Keď už sa zdalo, že sa domácim podarí streliť vyrovnávajúci gól, tak prišla 80. minúta a samostatný nájazd Vachaľa na Vodilku a bolo po zápase. Vyšný Mirošov predvedeným výkonom potvrdil, že patrí právom na popredné miesta tabuľky štvrtej ligy.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. liga: Svit i Veľký Horeš si udržiavajú náskok, Kendice a Borša stále na chvoste

Radvaň nad Laborcom – Šarišské Michaľany 1:2 (0:1)

góly: Komjatý – Jačišin, Baka.

ŽK: Ljubarskij, Horvat.

Rozhodoval: Anguš, 50 divákov.

Radvaň nad Laborcom: Diňa – Beták, Paraska, Kuzma, Ondica, Macej, Ljubarskij, Komjatý, Horvat, Pčola, Lojan (Čeremeta, Murdzik).

Zverenci trénera Kocurišina privítali na svojom ihrisku popredné mužstvo štvrtej ligy, do ktorého sa pustili hneď od začiatku. Vypracovali si enormný tlak no prekonať zhustenú obranu hostí sa im dlho nedarilo. Hostia sa ujali vedenia po štvrťhodine hry, keď najprv zostal nepotrestaný faul na Ljubarského a z následnej strely Jačišina z 20 metrov k žrdi svietilo na ukazovateli 0:1. Po prvom góle prišlo na rad množstvo domácich šancí no Komjatyho hlavička smerovala mimo brány, Macej zblízka loptu do brány neposlal, strely Ljubarského a Pčolu skončili v náručí brankára. Druhé dejstvo prinieslo enormný tlak zo strany domácich futbalistov, ktorí hostí zatlačili pred vlastnú bránu, no ani po množstve štandardných situácií sa im obranný val nedarilo prelomiť. Vyrovnanie prišlo v 82. minúte, keď sa lopta po zahratom aute dostala ku Komjatýmu, ktorý z päťky krížnou strelou vyrovnal. Domáci sa snažili streliť víťazný gól, no hostia v samom závere Bakom strhli víťazstvo na svoju stranu. Šarišské Michaľany vyťažili z minima maximum.

Pakostov – Zámutov 3:1 (1:1)

góly: Fedorko, Rudý, Tkačin – Mihok.

ŽK: Fedorko, T. Gombita, Slávkovský.

Rozhodoval: Cuprák, 100 divákov.

Pakostov: Klamár – Berdák, J. Fedorko, P. Ragan, J. Durilla, Tkačin, T. Gombita, Rudý, Dubas, Slavkovský, S. Ragan (P. Gombita, Karabin, Tomčák).

V prvej desaťminútovke sa hral vyrovnaný futbal, no bez vyložených šancí. Domáci išli do vedenia v 13. minúte po hlavičke Fedorka, ktorý si ideálne vyskočil na center Stanislava Ragana z pravej strany. Po prvom góle sa hralo prevažne medzi obomi šestnástkami. Vyrovnanie prišlo v závere prvého polčasu, keď strelu hosťujúceho útočníka Klamár vyrazil, pred Mihoka, ktorý nemal problém poslať loptu za chrbát domáceho brankára. Druhý polčas sa niesol v jasnej réžii Ajaxu, ktorý si vypracoval viaceré šance no Berdák po rohu hlavou tesne minul a tvrdú strelu Tkačina brankár hostí bravúrne vyrazil. V 73. minúte domáci jasali, keď sa pred 16-tkou oprel do lopty ľavou nohou Rudy a jeho tvrdá strela skončila v bráne Žofčáka. V 80. minúte zvýšil na 3:1 Tkačin, ktorý obišiel dvoch brániacich hráčov a tvrdou strelou pod brvno rozhodol o tom, že Pakostov získa všetky body.

Jozef Móder: Boháči chcú len lacno získať hráčov a draho ich predať

Skvelý futbalista jubiluje. Málokto vie, že sa oňho zaujímal Real Madrid.

Slovenskí maratónci chcú v Košiciach zaútočiť na rekordy

Organizátori predstavili favoritov, aj hviezdneho hosťa MMM.

Versače sa s Mojsejovcami súdi o apartmán v Tatrách

Na súd prišiel s manželkou Norou, no zbytočne.

Biely kôň dostal za podvod päť rokov

Košičanke hrozilo desať rokov, za priznanie a ľútosť dostala iba polovicu.

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém