I. trieda: Vyšná Sitnica do Uliča nevycestovala

V zápase Borov–Zubné padlo päť gólov. Na snímke Dárius Popík v zelenom drese.
V zápase Borov–Zubné padlo päť gólov. Na snímke Dárius Popík v zelenom drese. (Autor: Mária Cipárová)
Sportnet|3. máj 2016 o 00:00

V I. futbalovej triede ObFZ Humenné sa hralo 20. kolo. Borov a Krásny Brod doma nadelil súperom päť gólov.

V I. futbalovej triede ObFZ Humenné sa hralo 20. kolo. Borov a Krásny Brod doma nadelil svojim súperom päť gólov.

HUMENNÉ. Beľania zvíťazili dvoma gólmi Kirňáka v závere stretnutia. V šesťbodovom zápase sa z víťazstva tešia v Udavskom.

Borov-Zubné 5:0 (0:0)

Góly: Mamaj 3, Turok-Heteš, Lukáčik

Rozhodoval: Ľ. Pidanič, 100 divákov

Borov: V. Vasilenko - Suško, Turok-Heteš, A. Černega, Čišovský, Pelech, Lukáčik, Popik, Fedurco, Mamaj, Olah (Kolesár, Opuda, Demeter)

Zubné: Škutka- Cmar, Baran, Čemsák, Paľo, Valkučák, Dzuba, Vasilco, Madej, Moravec, V. Bálint (Hrehovčík)

Úvod patril domácim, ktorí si vypracovali prevahu, no prekonať dobre hrajúcu defenzívu hostí vedenú skúseným Valkučákom sa im dlho nedarilo.

Skóre mohol otvoriť Olah, no loptu ideálne netrafil a tá skončila mimo Škutkovej brány. V 20. minúte zahral v pokutovom území rukou Vasilco a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Mamaj a na prekvapenie všetkých loptu zakopol do autu, za čo si zo strany hostí vyslúžil potlesk.

Hostia sa dostali do šance po polhodine hry, keď Cmar vysunul do brejku Madeja, no domáci brankár bol rýchlejší a včasným vybehnutím zmaril rodiace sa nebezpečenstvo.

Druhý polčas domáci pridali, vypracovali si množstvo šancí a bola len otázka času, kedy sa im podarí skórovať. V 49. minúte sa dostal k odrazenej lopte Turok-Heteš, a strelou k žrdi otvoril skóre. V 68. minúte po prihrávke Lukáčika zvýšil krásnou strelou Mamaj na 2:0.

O dve minúty neskôr Borov viedol o tri góly, keď sa v pokutovom území zbavil dvoch hráčov Mamaj, prihral Lukáčikovi, ktorý loptu trafil ideálne k žrdi. V 76. minúte domáci kapitán Alexander Černega vypálil loptu na Škutku, ktorú brankár hostí vyrazil pred Mamaja a ten nemal problém streliť štvrtý gól domácich.

Desať minút pred koncom zápasu sa k lopte dostal Kolesár, ideálne našiel Mamaja, ktorý nedal Škutkovi žiadnu šancu.

Hostia v druhom polčase domáceho brankára ohrozili len dvakrát po strelách Bálinta a v závere po priamom kope Cmara.

Vynikli: Mamaj-Cmar.

Krásny Brod-Košarovce 5:0 (2:0)

Góly: Jačisko 2, Sopko, Mata, Vrábeľ

ŽK: Jakub, M. Sabol

Rozhodoval: Petruňo, 100 divákov

Krásny Brod: Lazor - Vrábeľ, Sopko, Panik, V. Bochin, Mata, Čonka, Jačisko, Suchý, Mi. Pančura, Ma. Pančura (Klopko, Kusko, Gaľ)

Košarovce: Širý- Jakub, G. Dysko, V. Majerník, M. Nazad, P. Sabol, Tracik, Sivák, M. Sabol, R. Majerník, Džujko (T. Pavur)

Do dvadsiatej minúty sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez vyložených šancí. Následne domáci pridali a postupne si vypracovali prevahu, z ktorej pramenili aj gólové šance.

Dva priame kopy Čonku brankár hostí efektne kryl a vychytal aj Bochina, ktorému zmaril vyloženú šancu. Skóre otvoril v 41. minúte Vrábeľ z priameho kopu.

Tesne pred koncom prvého polčasu pridal druhý gól domácich po peknej kombinačnej akcii Roman Mata. V 72. minúte využil chybu obrany Košaroviec Peter Sopko a pridal tretí gól domácich. Päť minút pred koncom stretnutia zahrali hostia v pokutovom území rukou a nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Jačisko.
V samom závere po spolupráci Mata-Bochin-Jačisko pridali domáci aj svoj piaty gól. Hostia počas celého zápasu Lazora vážnejšie neohrozili.

Vynikli: Vrábeľ-Tracik.

Belá nad Cirochou-Ubľa 2:0 (0:0)

Góly: Kirňak 2

ŽK: Š. Pavlina

Rozhodoval: Varga, 100 divákov

Belá n/C: Maliňak - Diňa, Vajda, Prislupčák, Pavlina, Skarba, Kirňak, Čop, M. Marinič, Dzurovej, J. Marinič (Burik, Dunaj, Kudravý)

Ubľa: Kozak- Kresila, Adam, Peštik, Mitro, Popovych, Š. Pavlina, L. Pavlina, Chochla, Fejsák, Bindzár (Leitner, Hreha)

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez vyložených šancí.
V 39. minúte sa mohli domáci ujať vedenia, no Kirňákovu strelu zachytil na bránkovej čiare v poslednej chvíli brankár Kozak. Následne šance Skarbu zostali do konca prvého dejstva nevyužité.
Hostia v prvom polčase priestor domácej brány netrafili. Skóre otvoril až v 20. minúte pred koncom stretnutia Kirňák, keď si pekne nabehol na trestný kop Dzuroveja a strelou z blízka nedal Kozakovi žiadnu šancu.
Hostia odpovedali prudkou strelou Bindzára, ktorá tesne minula Maliňakovu bránu. Druhý gól pridal osem minút pred koncom opäť Kirňák, krásnym volejom, ktorého z rohu našiel Skarba. Záver zápasu sa už len dohrával.

Vynikli: Kirňák-Fejsák.

Dlhé nad Cirochou-Koškovce 1:0 (1:0)

Góly: Maroš Dzurko

ŽK: Juraj Krivjanský, -Haluška

Rozhodoval: Štefek, 150 divákov

Dlhé n/C: Račko - Burik, Gnip, Polačko, P. Krivjanský, Čopik, M. Dzurko, Makovec, Jo. Krivjanský, Š. Dzurko, Ju. Krivjanský (Okoš, K. Dzurko)

Koškovce: Falatko - Benec, Ballek, Boško, P. Dušák, Tkáč, Haluška, Fogoš, Sabo, Brehovský, Holp (Čopan)

Od úvodu boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si územnú prevahu, no dobre hrajúcu obranu Koškoviec sa im nedarilo prekonať.

V 14. minúte sa domáci ujali vedenia, keď si na centrovanú loptu z rohového kopu naskočil Maroš Dzurko a hlavou nedal Falatkovi žiadnu šancu. Hostia odpovedali po strelách z trestných kopov, no dobre mierené strely Balleka v sieti neskončili.

V 33. minúte sa z polovice ihriska rútil sám na Falatka Juraj Krivjanský, ktorý prehodil brankára, ale aj jeho svätyňu.

Koškovčania sa spoliehali hlavne na rýchlonohého Beneca, ktorý robil domácim najväčšie problémy. Ten v 60. minúte zahodil sľubnú šancu, keď jeho strela len tesne minula žrď Račkovej brány.
V závere stretnutia mali oba celky šance, no skóre zostalo nezmenené.

Vynikli: Makovec-Benec.

Udavské-Lieskovec 2:1 (1:0)

Góly: Timuľák, Jevič-Kyslan

ŽK: Šalata, Krištof, Boňko-Krigovský, Kurila

Rozhodoval: Fecura, 50 divákov

Udavské: Šalata-Vajs, Jevič, Krištof, Boňko, Mikula, Džugan, Kocan, Krajkovič, Timuľak, Jankaj (Hvižďák, Petko)

Lieskovec: Fedorko- Hudák, Krigovský, Židzik, Turcovský, Tkáč, Roško, Kurila, Kyslan, Kremnický, Pekala (Jurko, Sabol, Petro)

Úvodný gól stretnutia padol už vo štvrtej minúte, keď sa po rohovom kope Kocana najlepšie zorientoval v pokutovom území Timuľák a zblízka skóroval.

Strelec prvého gólu mal na hlave ďalší zárez no z blízka minul, strelu Krištofa z 25 metrov zastavilo brno Fedorkovej brány. Lieskovec sa spoliehal na nakopávané lopty, s ktorými si brankár Šalata poradil.
V druhom polčase sa hra vyrovnala, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Hostia mali vyrovnanie na kopačkách no vo vyloženej šanci trafili žrď a následnú dorážku poslali nad bránu.

Vyrovnanie prišlo v 69. minúte stretnutia, keď sa do lopty oprel Kyslan a jeho strelu nešťastne tečoval Krajkovič za chrbát svojho brankára.

V samom závere mali domáci aut, Jankaj poslal dlhú loptu až do päťky, kde sa lopta odrazila k Jevičovi, ktorý bombou nekompromisne rozhodol o domácom víťazstve. Vynikli: Timuľák-Kyslan.

Ladičkovce-Papín 3:1 (1:1)

Góly: Š. Mažerik 2, J. Kuruc-Salamon

ŽK: Čubák, Š. Mažerik-Drozd

Rozhodoval: Švec, 100 divákov

Ladičkovce: Čubák-Hrin, R. Kuruc, Gavaľa, Štefek, Sabo, J. Kuruc, Gerda, Beňo, Š. Mažerik, Šepeľa (Onderko, Majzer, Bobaľa)

Papín: Bicko - Findrik, Greško, Smetanka, Martin Macko, J. Švab, Salamon, Drozd, Michal Macko, M. Švab, R. Danko (Jakub Šváb, Rybár, Ondica)

Úvodné minúty priniesli veľkú šancu hostí, no dobrým zákrokom sa prezentoval brankár Čubák. V desiatej minúte sa vedenia ujali hostia, keď sa v zhluku tiel úspešne presadil Salamon a prudkou strelou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu.

Ladičkovce sa snažili vyrovnať, no ich snaha končila na pozornej obrane hostí. Šťastie sa usmialo na domácich po polhodine hry, keď sa zblízka strelecky presadil kapitán Red Devils Štefan Mažerik, ktorý zužitkoval dobrú robotu Gerdu s Radom Kurucom.

V 46. minúte sa do vedenia dostali domáci, keď sa v pokutovom území pekne uvoľnil Štefan Mažerik a strelou k žrdi nedal Bickovi žiadnu šancu.

Na 3:1 zvýšil hlavou po centri Gerdu Juraj Kuruc. Ladičkovce strelili Sabom aj štvrtý gól, no rozhodca Švec ho po dohovore s domáci stopérom Kurucom pre údajný ofsajd neuznal. Víťazstvo domácich je zaslúžené. Vynikli: Š. Mažerik-Bicko.