V. liga: Kochanovce skórovali po vyše 540 minútach

FK Humenné cestovalo na horúcu pôdu do Čierneho nad Topľou bez svojich dvoch najväčších opôr Voroňáka s Jurovom.

ŽK: Legdan

ČK: Legdan po 2 ŽK

Rozhodoval: Mano, 100 divákov

FK Humenné: Vohár - C. Vasiľ, Mikloš, Legdan, Sališ, P. Vasiľ, Šaro, Krajník, Petričko, Šatník, Babin (Turek, Vaško, Szilvási)

Od úvodu boli domáci lepšie mužstvo, pritlačili Humenčanov pred vlastnú bránu, no defenzíva hostí vedená výborným Vohárom tlaku domácich odolala.

V 21. minúte sa hostia ujali vedenia pekným gólom Cyrila Vasiľa, ktorý preloboval domáceho brankára. V druhom polčase domáci tlačili, no brankár Vohár ich strelecké pokusy kryl.

Najväčšiu šancu mal domáci hráč Cigan, ktorý sa rútil sám na Vohára, no v poslednej chvíli mu loptu krásnym zákrokom zobral hráč hostí Šaro.

Strely Sališa priestor domácej brány netrafili, vyloženú šancu Petra Vasiľa zlikvidoval brankár. Hostia si záver stretnutia ustrážili a z horúcej pôdy si priviezli tri cenné body.

Kochanovce – Sedliská 4:1 (1:1)

Góly: B. Soták, S. Soták, Piskay, Rada (11 m) – Vožný

ŽK: Murinčák

Rozhodoval: Škurla, 150 divákov

Kochanovce: Bumbera - S. Soták, Kulman, Kudravý, Suchanič, B. Soták, Rada, Murinčák, Dzurovčin, Piskay, Kimák (Jurov, Ruščanský)

Pod Brekovským hradom nastúpili Kochanovce s cieľom konečne zabodovať naplno, čo sa im aj podarilo. Od úvodu stretnutia sa hralo prakticky len na jednu bránu. Skóre otvoril v 18. minúte Branislav Soták, ktorý zoči voči brankárovi nezaváhal.

V ďalšom priebehu mal dve tutovky Stanislav Soták, ktoré ale nevyužil a tak prišiel trest v podobe gólu, keď v 31. minúte využil samostatný nájazd na Bumberu Vožný.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim futbalistom, ktorí sa po hlavičke Piskaya ujali vedenia. V 54. minúte pridal Stanislav Soták tretí gól domácich, keď sa presadil na päťke.

V samom závere po faule na Stanislava Sotáka hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý kapitán Rada bezpečne premenil a stanovil tak skóre zápasu na 4:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. futbalové ligy: Pozrite sa, ako dopadli víkendové súboje

Ptičie – Sačurov 8:1 (4:0)

Góly: Melník 2, Kirvej 2, Karas, Džubák, Kováč, Vaško – Orosi

ŽK: Fečko, Orosi, Kundráš

Rozhodoval: Zvolánek, 100 divákov

Ptičie: Dudič - Karas, Džubák, Lancoš, Melník, Kováč, Patarák, Čerňa, Gabák, Kirvej, Bešák (Galica, Meričko, Vaško, Tkačik)

Hačure si doma opäť z chuti zastrieľali a tentokrát si to odniesol Sačurov, ktorý sa domov vracal s poriadnym prídelom. Úvodný gól stretnutia padol po krásnej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Kirvej. V 27. minúte pridal Melník druhý gól domácich po krásnej strele z priameho kopu. Sedem minút pred koncom prvého polčasu pridal Melník aj svoj druhý gól a zvýšil skóre na 3:0. Hostia mohli znížiť, no prudkú strelu Dudič vyrazil na žrď. Bodku za prvým polčasom stanovil Kirvej štvrtým gólom domácich. Druhý polčas sa niesol v jasnej réžii Hačurov, ktorí postupne pridali ďalšie góly. Hostia v samom závere korigovali Orosim, ktorý prekonal striedajúceho brankára Tkačika. Víťazstvo domácich mohlo byť aj dvojciferné, no viaceré vyložené šance zostali nevyužité.

Bystré – Jasenov 1:5 (1:2)

Góly: Tomčák 2 (1 z 11 m), Lazúr, T. Kuzma, L. Kuzma

ŽK: Labik

Rozhodoval: Vaňo, 150 divákov

Jasenov: Behún - Labik, Križ, Goga, Tomčák, Chalupka, Šamo, Porvaznik, Lazur, Veselovskyy, Slovenskyi (Harakaľ, T. Kuzma, Calegari, L. Kuzma)

Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí sa mohli hneď v tretej minúte ujať vedenia, no Chalupkovu hlavičku domáci brankár vyrazil na roh. V šiestej minúte otvoril skóre Lazúr, unikol a následne preloboval domáceho brankára. V 15. minúte bol v pokutovom území faulovaný Veselovskyy a z nariadenej penalty pridal druhý gól Tomčák.

O tri minúty neskôr domáci Sivák znížil na rozdiel jedného gólu. Hostia mohli pridať aj tretí gól, no Lazúra vychytal domáci brankár.

Druhý polčas sa niesol v réžii hostí, ktorí postupne pridali ďalšie tri góly a z Bystrého si odviezli tri body. Hostia domácich pustili do jedinej vážnejšej šance, no s prudkou strelou pod brvno si brankár Behun poradil.

Kamenica n/C – Hanušovce n/T 3:0 (1:0)

Góly: Čopák, Vasiľko, Benec

ŽK: Verčimák

Rozhodoval: Drabant, 150 divákov

Kamenica n/C: Burda - Mišľan, Šuľak, Karnaj, Mihalič, Kotuľak, Liček, Čopák, Šedzmák, Benec, Vasiľko (Sýkora, Čabák, Tokár)

Zverenci trénera Tokára si od úvodu vypracovali množstvo vyložených šancí, ktoré postupne spálili Karnaj s Benecom. Skóre otváral v desiatej minúte po rohu Mihaliča Ladislav Čopák, keď sa dobre zorientoval v pokutovom území.

Po úvodnom góle prišli na rad nepremenené šance Beneca, ktorého vychytal brankár, Stanislav Karnaj dva samostatné nájazdy nevyužil. Druhý polčas sa začal gólom Vasiľka, ktorého ideálne vysunul do brejku Čopák.

V 70. minúte stanovil skóre na 3:0 Miroslav Benec, ktorého našiel nezištnou prihrávkou Stanislav Karnaj. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Soľ – Stakčín 3:0 (2:0)

Góly: Ladomerský 2, Uličný

ŽK: Demčák

Rozhodoval: Marušin

Stakčín: Izai - Kapráľ, Steco, Mandzák, Sima, Šelepec, Kuznecov, Kuznetsov, Lelko, Iskajc, Harmaňoš (Kirňak, Gubik, Hačkulič)

Stakčín cestoval na zápas do Soli s cieľom získať nejaké body. Strela Harmaňoša letela tesne nad brvno domácej brány a v ďalšej šanci nepochodil Sima, ktorému pekne prihrával Kuznecov.

Hostia doplatili na nevyužité šance, za ktoré ich domáci potrestali dvoma gólmi Ladomerského v prvom polčase, ktorý využil zaváhanie v strede obrany.

V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Skóre mohol korigovať Sima, no po prihrávke Kirňáka minul domácu bránu. Soľ pridala tretí gól v závere stretnutia strelou Uličného pod brvno Izaiovej brány.

V obrazoch: Pohreb grófky Elizabeth Olgyay Andrássyovej

Jej urnu s pozostatkami uložili do hrobu na hrade Krásna Hôrka.