Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Najmladší humenskí plavci sa tlačia do slovenskej špičky

Na pretekoch v Košiciach obsadili šieste miesto v celkovom hodnotení klubov.

Najmladším humenským plavcom sa darilo.(Zdroj: pkhe)

Na pretekoch v Košiciach obsadili zverenci trénerov Tomahogha, Pencáka a Luksaja šieste miesto v celkovom hodnotení klubov. Iba zásluhou chlapcov.

KOŠICE/HUMENNÉ. V Košiciach v 50-metrovom bazéne v dňoch 23. a 24. apríla súťažili najlepší 9 – 12-roční pretekári z celého Slovenska. Na štart Slovenského pohára žiakov nastúpilo 139 chlapcov a 149 dievčat z 31 klubov. Medzi nimi aj naši šiesti plavci a tri plavkyne z Humenného.

Deväťročný Oliver Verba – čo štart, to medaila. Trikrát sa postavil na zlatý stupeň víťazov v disciplínach 200 m PP, 50 m VS a 100 m motýlik. V motýlikovej päťdesiatke získal striebornú medailu.

Desaťročný Dominik Luksaj zvíťazil v prsiarskej päťdesiatke, za prsia na 100 metrov stál na striebornom stupni víťazov. Piaty doplával v motýliku na 50 m a desiaty v znaku na tej istej vzdialenosti.

Lukáš Chomanič všetky disciplíny doplával do desiateho miesta – ôsmy v znaku na 50 m, deviaty v prsiach na 50 i 100 m a desiaty v znaku na 100 m.

Jedenásťročný Martin Ján Vaceľ si postriebril motýlik na 200 m i 100 m prsia. Bronzovou medailou ho ovenčili za prsiarsku dvestovku. Štvrté miesto si vyplával v motýliku na 100 m a piaty doplával v znaku na 100 i 200 metrov.

Boris Barica doplnil kolekciu našich medailí bronzom na 100 m znak. Na 100 m prsia mu namerali štvrtý najlepší čas. Dvakrát bol na ôsmom mieste – 200 m prsia, 400 m VS a 100 m VS doplával na 14. priečke.

Michal Pandoš v znaku na 200 m dohmatol šiesty, dvakrát v prsiach na 100 i 200 metrov bol na siedmom mieste a 100 m znak dokončil na ôsmej priečke.

Naše desaťročné dievčatá prišli domov bez medailí. Najbližšie k stupňom víťazov mala Zuzana Pavlíková – štvrté miesto v motýliku na 50 m, piate v motýliku na 100 metrov a dve šieste miesta v prsiach na 50 aj 100 metrov. Anna Stephanie Buhajová 50 m motýlik doplávala na piatej pozícii a na dvojnásobnej vzdialenosti na šiestej. 100 m voľným spôsobom ukončila na desiatom a päťdesiatku na trinástom mieste.

Viktória Vrábľová potešila piatym miestom v prsiach na 100 m. Siedmu priečku dosiahla v prsiach na 50 m. Päťdesiatku v motýliku dohmatla desiata a v znaku jedenásta.

Najbližšie sa naši plavci stretnú na pretekoch znova v Košiciach, kde sa popasujú s pretekármi z východu republiky na majstrovstvách Východoslovenskej oblasti – 3. kolo.