Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

I. trieda: Ulič a Belá využili zaváhanie Borova v Lieskovci

V I. triede ObFZ Humenné sa hralo 19. kolo.

Koškovce-Ulič 0:2. Za hostí dvakrát skóroval Hromadka.(Zdroj: vv)

V I. triede ObFZ Humenné sa hralo 19. kolo. Futbalisti Borova uhrali v Lieskovci nerozhodný výsledok. V Zubnom sa z víťazstva radovali diabli z Ladičkoviec.

HUMENNÉ. Ulič a Belá nad Cirochou na ihriskách súperov nezaváhali a preskočili v tabuľke práve Borov. Ladičkovce svojho súpera po víťazstve odprevadili na poslednú priečku.

Lieskovec-Borov 1:1 (1:1)

Góly: M. Kyslan-Popik

ŽK: Hudák, Krigovský, Zbuňak-Čirák, I. Černega, Mamaj

Rozhodoval: Skalka, 100 divákov

Lieskovec: Fedorko-Hudák, Krigovský, Židzik, Turcovský, Tkáč, Roško, T. Kurilla, Kyslan, Pekala, Zbuňak (Sabol, Jurko, Salanci)

Borov: V. Vasilenko-Opuda, Okoš, A. Černega, Fedurco, Popik, Bega, Čišovský, Čirak, Mamaj, I. Černega (Olah)

Nováčik privítal na svojom ihrisku popredné mužstvo oblastnej ligy, ktoré na zápas nastúpilo bez viacerých hráčov základnej zostavy.

Úvodné minúty zápasu patrili hosťom, ktorí domácich zatlačili pred vlastnú bránu, vypracovali si enormný tlak, z čoho pramenil úvodný gól v deviatej minúte, o ktorý sa postaral krásnou strelou z diaľky Dárius Popik.
O pár minút mohli hostia zvýšiť svoj náskok na rozdiel dvoch gólov, no Fedurco namiesto strely na bránu zvolil prihrávku, ktorú domáci zadáci odvrátili do bezpečia. Lieskovec pozorne bránil a vyrážal do rýchlych protiútokov, no obrana hostí stála na pevných nohách.

V 20. minúte mali hostia výhodu priameho kopu, ktorý zle rozohrali, lopty sa zmocnili domáci hráči, ktorí sa Zbuňakom dostali do rýchleho brejku, no brankár hostí včasným vybehnutím rodiacu sa šancu zmaril, no iba za cenu rohového kopu.

Loptu si k rohovej zastávke postavil Kurilla, ktorý našiel v pokutovom území Kyslana a ten hlavou vyrovnal na 1:1. Borov mohol ísť do vedenia, no Mamaja v čistej šanci na čiare vychytal Fedorko.

V závere polčasu mali domáci čistú šancu, keď Zbuňak posunul loptu Kyslanovi, no jeho strelu brankár hostí reflexívne vyrazil na roh.

Druhý polčas hostia pritlačili domácich pred vlastnú bránu, vypracovali si územnú prevahu, no dobre hrajúca obrana domácich ich do vyloženej šance nepustila.

Blízko ku gólu mal kapitán hostí Ivan Černega, no jeho strela z desiatich metrov nemala správnu razanciu a tak ju Fedorko kryl. V 75. minúte zahrávali hostia trestný kop, na ktorý si vyskočil Okoš, no jeho hlavička tesne minula žrď domácej brány.

Lieskovec sa v druhom dejstve spoliehal na silný vietor a na nakopávané lopty, s ktorými nemala obrana hostí vážnejšie problémy.

Najväčšiu šancu domácich spálil desať minút pred koncom zápasu Zbuňak, ktorého ideálne vysunul kapitán Pekala, keď jeho strela len tesne minula pravý horný roh Vasilenkovej brány. Domáci si umnou hrou cenný bod strážili.

Koškovce-Ulič 0:2(0:0)

Góly: Hromadka 2

ŽK: Janko

ČK: Ďurian

Rozhodoval: Fecura,100 divákov

Koškovce: Falatko-Benec, Ballek, Boško, D. Dušák, P. Dušák, Balica, Tkáč, Haluška, Fogoš, Sabo (Polomčák, Holp)

Ulič: Cima-Ďurian, V. Levkanič, Holovka, P. Korkobec, Vojtko, Janko, Čokina, Kireš, Kočan, Hromadka (M. Chochrun)

Košarovce- Belá nad Cirochou 0:2 (0:1)