Informovala o tom v piatok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.
SNINA. Obe krádeže sa stali v januári až apríli tohto roku.
Prvým objektom krádeže bol rodinný dom v Snine. "Jeho majiteľovi odcudzili z pivnice kotol na tuhé palivo, z izieb demontovali päť radiátorov," uviedla hovorkyňa. Škoda bola vyčíslená najmenej na 250 eur.
K druhej krádeži došlo v rozostavanej budove v Snine.
"Páchateľ v pivničných priestorov zo zeme vybral kúrenárske a vodovodné potrubie a následne z druhého a tretieho podlažia odcudzil trapézový plech i šamotovú tvarovku. Vzniknutá škoda je najmenej 4500 eur," dodala Migaľová.
Polícia v oboch prípadoch začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, páchateľovi v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín