I. trieda: Tabuľku vedie Ulič. Borov a Belá n/Cirochou tiež vyhrali

V siedmich zápasoch 18. kola I. triedy ObFZ Humenné padli štyri červené karty.

Borov v zelených dresoch zdolal V. Sitnicu.(Zdroj: vv)

V siedmych zápasoch 18. kola I. triedy ObFZ Humenné padli štyri červené karty.

HUMENNÉ. Ulič, Borov a Belá n/C. svoje zápasy vyhrali a tak spolu aj naďalej súperia v boji o prvé miesto najvyššej oblastnej ligy. Ladičkovce a Udavské po dlhšej dobe bodovali naplno. V 18. kole sa červenalo až štyri krát.

Borov-Vyšná Sitnica 3:1(2:1)

Góly: M. Mamaj 2 (1 z 11m), Olah-Kovalík (11m)

ŽK: Lukáčik, Bega- D. Švigar, Kovalík

Rozhodoval: Štefek, 150 divákov

Borov: V. Vasilenko- Opuda, Okoš, A. Černega, Fedurco, Lukáčik, Popik, Bega, Olah, Mamaj, I. Černega (Čirak, Suško, Demeter)

V. Sitnica: Hudák- Jalč, J. Kušnír, V. Kušnír, D. Švigar, Mihalovič, Sotak, Petruš, Kovalík, Petruš, Džubara

Z dôvodu rekonštrukcie hracej plochy sa stretnutie odohralo v Medzilaborciach. Hneď v prvej minúte zápasu mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý po faule na Olaha s prehľadom premenil Matúš Mamaj. O desať minút neskôr viedli Borovčania už o dva góly, keď sa po individuálnej akcii presadil strelou k žrdi výborne hrajúci Olah.

Hostia sa osmelili po štvrťhodine hry, keď najprv Kovalík strieľal vedľa brány a následne samostatný nájazd Mihaloviča zastavil výborným zákrokom brankár Vasilenko. Hostia sa dočkali osem minút pred prestávkou, keď bol v pokutovom území nedovolene atakovaný Ján Kušnír a z nariadenej penalty znížil Kovalík.

Druhý polčas začali lepšie domáci futbalisti, ktorí si v priebehu pár minút vypracovali viaceré šance. V 57. minúte po krásnej spolupráci Popika s Ivanom Černegom sa na hranici pokutového územia dostal k lopte Mamaj a strelou k žrdi po zemi nedal Hudákovi žiadnu šancu. Následne šance Popika, Mamaja a Olaha likvidoval výborný Hudák. Hostia mohli v závere zápasu znížiť, keď si na center Jána Kušníra vyskočil Petruš no jeho hlavička len tesne minula domácu bránu.

Vynikli: Olah-Hudák.

Krásny Brod-Zubné 1:0(0:0)

Góly: Kandráč

ŽK: Madej, B. Sima

Rozhodoval: Jancusko,100 divákov

Krásny Brod: Lazor-E. Vrábeľ, Sopko, Pánik, V. Bochin, Mata, Jačisko, Čonka, Mi. Pančura, J. Vrábeľ, Kandráč (Suchý)

Zubné: M. Škutka- Cmar, Baran, Čemsák, Hlohinec, Valkučák, V. Bálint, Paľo, Madej, B. Sima, Moravec (Dzuba)

Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí sa mohli hneď z kraja zápasu ujať vedenia no hlavička Bálinta tesne minula žrď Lazorovej brány a následne strelecký pokus Cmara zlikvidoval domáci brankár. Domáci prečkali úvodný tlak Zubného a postupne sa osmelili. V desiatej minúte v čistej šanci vychytal Romana Matu brankár Škutka, ktorý mal následne aj veľké šťastie pri jeho dvoch tutovkách, keď najprv v 25 minúte z bezprostrednej blízkosti bránu hostí prestrelil a o minútu neskôr z hranice pokutového územia napálil loptu do brvna.

Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorých hnal dopredu silný vietor. Hneď v úvode spálil po centri Kandráča čistú šancu Jačisko, keď z blízka bránu netrafil. Následne po krásnej spolupráci Bochina s Kandračom sa triaslo brvno Škutkovej brány.

Gól visel na vlásku a domáci sa ho dočkali v 64. minúte, keď si na center Bochina z rohového kopu nabehol kanonier domácich Kandráč, ktorý hlavou nedal Škutkovi žiadnu šancu. Skóre sa mohlo meniť o pár minút neskôr no Jačisko sám pred brankárom namiesto strely zvolil spätnú prihrávku, ktorú obrana Zubného odvrátila do bezpečia.

Vynikli: Kandráč-B. Sima.

Belá nad Cirochou-Papín 3:0 (1:0)

Góly: M. Haburaj 2(1 z 11m), Kirňak

ŽK: M. Marinič, M. Haburaj-Greško, Rybýr, Smetanka

Rozhodoval: Skalka, 100 divákov

Belá n/C: Maliňak- Diňa, Bednár, M. Marinič, Haburaj, J. Marinič, Skarba, Čižmár, Kirňak, Čop, Vajda (Burik, Kudravý, Pavlina)

Papín: Bicko- Findrík, Greško, Martin Macko, Šváb, R. Rybár, Salamon, Smetanka, Drozd, Ondica, Gábrik

Slovan sa pustil do svojho súpera hneď od úvodu zápasu. V piatej minúte sa zapotil brankár Bicko, keď s námahou vyrazil bombu M. Haburaja.

O tri minúty neskôr neskončila lopta v bráne hostí po krásnej kombinácií Čižmára s Čopom. V 21 minúte sa zaskvel Bicko opäť, keď vyrazil gólovú strelu Kirňaka z priameho kopu. Skóre sa podarilo otvoriť domácim v 27 minúte, keď si na center M. Haburaja ideálne nabehol kanonier Kirňak a hlavou nedal Bickovi žiadnu šancu.
O tri minúty neskôr trafil M. Haburaj po Skarbovej prihrávke brvno Bickovej brány. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hralo sa prakticky iba na polovici hostí, ktorí inkasovali druhý gól z pokutového kopu, keď sa po faule na Kirňaka presadil M. Haburaj. Najlepší hráč domácich M. Haburaj pridal aj tretí presný zásah Slovana keď využil ideálnu prihrávku Skarbu.

Vynikli: M. Habura-Findrík

Ubľa-Košarovce 1:1(0:1)

Góly: Bindzár-M. Nazad

ŽK: V. Majerník

Rozhodoval: Ľ. Pidanič, 50 divákov

Ubľa: Kozak - Kresila, Onufer, Adam, Hučko, Chochla, Hreha, Pavlina, Peštik, Fejsák, Bindzár(Mitro, Leintner)

Košarovce: Širý- M. Sabol, M. Jakub, J. Čirák, G. Dysko, V. Majerník, M. Nazad, L. Nazad, R. Majernik, Tracik, Sivák (T. Pavut, M. Holp. P. Šafran)

V prvom polčase boli barani z Košaroviec lepším mužstvom, hrali pekne kombinačne čoho výsledkom bol gól z 18 minúty, keď sa po centri Siváka presadil volejom Matúš Nazad. Ubľa sa v prvom polčase zmohla len na nakopávané lopty no výborne hrajúca obrana hostí si s nimi ľahko poradila.

Druhý polčas priniesol tlak domácich futbalistov, ktorí svojho súpera zatlačili pred vlastnú bránu, vypracovali si množstvo gólových príležitosti no strely Fejsáka, Pavlinu a Hrehu v bráne hostí neskončili. Vyrovnanie prišlo po hodine hry, keď Pavlina pekne vysunul Bindzára, ktorý tečovanou strelou so šťastím prekonal brankára hostí.
Ubľa mala na kopačkách aj druhý gól no strelecké pokusy končili buď mimo brány alebo si s nimi poradil brankár. Hostia mohli v samom závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu no domáci brankár včasným vybehnutím zabránil Sivákovi streliť gól.

Vynikli: Fejsák-Sivák.

Dlhé nad Cirochou-Ulič 1:5 (0:2)

Góly: Makovec-Kočan 2, Hromadka 2, Čokina

ŽK: P. Mesároš, P. Krivjanský, Kohút-P. Korkobec

ČK: Kohút-Telvák

Rozhodoval: Varga, 50 divákov

Dlhé n/C: Račko- Burik, P. Gnip, P. Mesároš, Polačko, P. Krivjanský, T. Kohút, Čopik, Milčík, M. Dzurko, Makovec (L. Okoš)

Ulič: Hrivňák- Ďurian, Levkanič, Holovka, P. Korkobec, Telvak, Vojtko, Janko, Čokina, Kočan, Hromadka (Chochrun, Ferko)

Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa hneď v úvode ujali vedenia, keď strelu Janka z priameho kopu zastavila hradba tiel no k odrazenej lopte sa dostal Kočan, ktorý nedal Račkovi žiadnu šancu.

V 20. minúte sa až na dvakrát triaslo brvno Hrivňákovej brány, ktoré ako prvý trafil bombou z priameho kopu Makovec, a následnú odrazenú loptu poslal do konštrukcie aj kapitán domácich Pavol Mesaroš.

Hostia mohli náskok zvýšiť, keď po roho Čokinu Hromadka hlavou tesne minul. V 30. minúte sa rútil sám na Hrivňáka Čopík, ktorý v rozhodujúcej chvíli zakončil len do brankára hostí. Päť minút pred prestávkou vlci z Uliča zvýšili na 0:2, keď domáca obrana loptu odkopla len pred Janka, ktorý našiel voľného Kočana a ten strelou na bližšiu žrď strelil druhý gól hostí.

Hneď v úvode druhého polčasu domáci znížili, keď Makovec využil zaváhanie Hrivňáka, ktorého preskočila lopta, ktorú domáci kanonier poslal hlavou poľahky do siete.

O pár minút neskôr pridali vlci tretí gól, keď sa strelecky presadil strelou z priameho kopu kapitán hostí Čokina. V 75. minúte viedli hostia už o tri góly, keď sa po rohu Ďuriana presadil hlavou Hromadka a ten istý hráč o päť minút neskôr na dvakrát strelil aj svoj druhý, keď hlavou prekonal Račka. Záver priniesol dve červené karty na oboch stranách.

Udavské-Koškovce 2:1(1:0)

Góly: Kocan, Timuľák-Benec

ŽK: Vajs, Džugan-Benec, Tkáč

Rozhodoval: Prokopčák, 50 divákov

Udavské: Hvizďák - Vajs, Adamek, Frajtko, Boňko, Jankaj, Džugan, Kocan, Krajkovič, Timuľák, Jevič (Petko, Vološin)

Koškovce: Falatko- D. Benec, Ballek, Boško, D. Dušák, P. Dušák, Balica, Tkáč, Haluška, Fogoš, Polomčák (Brehovský, A. Holp)

Domáci mali prvých dvadsať minút územnú prevahu, lepšie kombinovali no prekonať výborne hrajúcu obranu hostí sa im dlho nedarilo. Strelecké pokusy Kocana a Timuľáka skončili tesne mimo Falatkovej svätyne.
Na opačnej strane to skúšal Benec no jeho prudkú strelu brankár Hvižďák vyrazil. Po polhodine hry otvoril gólový účet stretnutia Kocan, ktorý z 27 metrov vymietol pavučinu brány Koškoviec. Druhý polčas priniesol pri Udave výborný futbal, o ktorý sa pričinili oba celky.

Šance Kocana na domácej strane a Balicu na strane hostí zostali nevyužité. Hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, kde po jednom z nich sa im podarilo vďaka Benecovi vyrovnať.

Tesne pred koncom zápasu mali domáci futbalisti výhodu trestného kopu, ktorý zahrával Kocan a jeho presný center našiel hlavu Jankaja, ktorý priťukol Timuľákovi a ten pred Falatkom nezaváhal a rozhodol o tom, že tri body zostanú pri Udave.

Vynikli: Kocan-Balica

Ladičkovce-Lieskovec 2:1(1:0)

Góly: Š. Bobaľa, Š. Mažerik-Džatko

ŽK: Gerda-Hudák, Turcovský, Kremnický, Zbuňak

ČK: R. Kuruc-Džatko

Rozhodoval: Makar, 100 divákov

Ladičkovce: Čubák- R. Kuruc, Štefek, J. Kuruc, Hrin, Gerda, Š. Bobaľa, Mríz, Onderko, Mažerik, P. Kuruc (J. Beňo, E. Hodor, P. Bobaľa)

Lieskovec: Fedorko - Hudák, Krigovský, Turcovský, Tkáč, Roško, Pekala, T. Kurila, M. Kyslan, Kremnický, Zbuňák (Jurko, Salanci, Džatko)

Ladičkovskí diabli nastúpili do zápasu s cieľom konečne získať prvé jarné body. Od úvodných minút boli lepším mužstvom.

Vypracovali si množstvo šancí no tie likvidoval brankár hostí Fedorko. Najbližšie ku gólu mali Gerda a Onderko no ich strelecké pokusy skončili buď vedľa brány alebo boli obaja menovaní v zakončení nedôrazní.
Skóre otvoril po polhodine hry Štefan Bobaľa, keď si nabehol na centrovanú loptu Gerdu a nikým nekrytý nedal Fedorkovi žiadnu šancu. Hostia v prvom polčase domácu bránu neohrozili.

V 57. minúte bol vo vyloženej šanci nedovolene zastavený Štefan Mažerik, nasledoval pokutový kop no strelu Štefana Bobaľu vystihol Fedorko. Druhý gól domácich mal na hlave Štefek no jeho prudká hlavička skončila na brvne Fedorkovej brány. Čo sa nepodarilo domácim vyšlo hosťom, ktorí z prvej šance vyrovnali, keď Džatko z priameho kopu trafil pavučinu v bráne Milana Čubáka.

Tesne pred koncom zápasu si Štefan Mažerik rutinérsky prebral loptu v pokutovom území, dokázal sa otočiť a krásnou krížnou strelou rozhodol o domácom víťazstve. Záver zápasu bol nervózny, červenalo sa na oboch stranách.