Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

IV. liga: Pakostov v závere získal aspoň bod

Medzilaborce aj Radvaň nad Laborcom cestovali na svoje zápasy k popredným mužstvám štvrtej ligy.

Pakostovskí futbalisti. Ratovali aspoň bod v závere.(Zdroj: archív)

Pakostov si body bratsky podelil s Raslavicami.

HUMENNÉ. Spartakovci zápas prehrali hneď v úvodných minútach, keď inkasovali tri góly. Zverenci trénera Kocurišina dokázali so Svitom držať krok iba v prvom polčase.

Šarišské Michaľany -Medzilaborce 3:1 (3:0)

Góly: Dubecký, Kapraľ, Gič vl.-Potoma

ŽK: Holovačko, Pakhomov

Rozhodoval: Kunzo, 200 divákov

Medzilaborce: Vodilka- Gič, Gavula, Lučko, Chripák, Višňovský, Holovačko, Pakhomov, Kuruc, Grib, Potoma (Gaľ, Stirčák)

Spartakovci nastúpili na zápas bez viacerých hráčov základnej zostavy a to sa im ešte tesne pred začiatkom zápasu na rozcvičke zranil Gonos. Hneď v piatej minúte sa domáci Dubeckým ujali vedenia, keď si strelec pekne naskočil na centrovanú loptu z trestného kopu.

O tri minúty neskôr svietilo na ukazovateli skóre už 2:0, keď sa po peknej kombinačnej akcii strelecky presadil Kapraľ. Po štvrťhodine hry to s hosťami nevyzeralo dobre, keď si poslal loptu do vlastnej brány Gič.
Paradoxne po treťom inkasovanom góle hostia zapli a domácich pritlačili pred ich bránu, no šance Griba, Holovačka a Pakhomova ostali nevyužité. V druhom polčase Medzilaborce dobre kombinovali a vypracovali si aj dve šance, ktoré ale Grib s Kurucom nevyužili.

V 76. minúte sa šťastena usmiala aj na hostí, znížili na rozdiel dvoch gólov, keď sa strelecky presadil Potoma krásnou strelou z hranice pokutového územia. Záver stretnutia sa už len dohrával.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. futbalové ligy: Svit a Veľký Horeš ďalej víťazia, Kendice na chvoste

Svit – Radvaň nad Laborcom 3:0 (0:0)

Góly: Paulino, Melek, Vitkaj

ŽK: Havrilčák

Rozhodoval: Homoľa

Radvaň nad Laborcom: Vaško- Beták, Murdzik, Komjatý, Ljubarskij, Pčola, Svičin, Macej, Lojan, J. Kuzma, Havrilčák (Čeremeta)

Zverenci trénera Kocurišina cestovali na zápas k lídrovi tabuľky bez viacerých hráčov základnej zostavy. Úvodné minúty priniesli slabý futbal z oboch strán.

Hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez vyložených gólových príležitosti. Po polhodine hry sa zastreľoval Murdzik, ktorého pekne uvoľnil Ljubarskij, no jeho strela minula domácu bránu.

Domáci sa mohli ujať vedenia v závere prvého polčasu, keď sa do pokutového územia hostí predral Melek, ktorého následnú strelu Vaško vyrazil a Havrilčák loptu odpratal do bezpečia.

V nadstavenom čase mali domáci výhodu trestného kopu, ktorý Vaško vyboxoval iba pred seba, no následná hlavička domáceho útočníka skončila tesne nad brvnom.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, ktorí sa hneď v 46. minúte ujali vedenia šťastným gólom, keď centrovaná lopta Gabriela Paulina skončila za chrbtom prekvapeného Vaška. O desať minút neskôr pridal Svit aj druhý gól, keď sa po peknej kolmej prihrávke zoči voči Vaškovi presadil Melek.

V 70. minúte dostali hostia výhodu priameho kopu. no strela Komjatýho skončila nad bránou a o desať minút neskôr taktiež Ljubarskij nedokázal z priameho kopu trafiť priestor brány.

V 87. minúte domáci pridali aj svoj tretí gól, keď sa po spätnej prihrávke z hranice malého vápna presadil Vitkaj. Hostia mohli v závere znížiť no Pčola po centri z pravej strany netrafil odkrytú časť domácej brány.

Pakostov – Raslavice 2:2 (1:2)

Góly: J. Fedorko 2-Palko, Bialončík

ŽK: Fedorko, Durila, Rudý, P. Gombita

Rozhodoval: Mano, 150 divákov

Pakostov: Klamár- J. Berdák, Olexik, Dubas, Fedorko, Tomčák, Ragan, J. Durilla, P. Ragan, Rudý, Tkačin, P. Gombita (Karabin, T. Gombita, S. Ragan)

V šiestej minúte otváral skóre Jozef Fedorko, keď sa dokázal hlavou presadiť po centri z pravej strany. Hostia odpovedali o päť minút neskôr po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Palko, ktorý prudkou strelou nedal Klamárovi žiadnu šancu. Raslavice išli do vedenia v 22. minúte, na Bialončikov volej nemal Klamár nárok.
Pakostov si do polčasu vypracoval viaceré šance no tie sa im nepodarilo premeniť. Druhé dejstvo pokračovalo v tlaku domácich, ktorí sa dlho nedokázali strelecky presadiť.

Najbližšie k vyrovnaniu mali Tomčák, no jeho strela z trestného kopu smerovala nad bránu, Fedorko trafil bombou brvno a Bedákova strela len tesne minula konštrukciu hosťujúcej brány.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 85. minúte, keď sa po centri z pravej strany presadil Jozef Fedorko a zabezpečil tak domácim aspoň bod. V samom závere spálil tutovku Stanislav Ragan, ktorý z bezprostrednej blízkosti napálil iba brániaceho hráča.