Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

V. liga: Humenčania rozobrali Kochanovce

Pod Brekovským hradom sa odohral šláger 18. kola Vihorlatsko-Duklianskej skupiny 5. futbalovej ligy.

Kamenica nad Cirochou-Stakčín 3:0 (2:0). Hralo sa prakticky na jednu bránu.(Zdroj: archív)

Pod Brekovským hradom sa odohral šláger 18. kola Vihorlatsko-Duklianskej skupiny 5. futbalovej ligy, v ktorom videli diváci sedem gólov.

HUMENNÉ. Bohaté kolo na góly. Až osem krát vyťahovali brankári loptu zo sietí v Ptičom. Kamenica n/C. si doma poradila so Stakčínom a odpútala sa tak od svojich konkurentov v boji o záchranu. Mäsiari z Jasenova si 18. kolo predohrali ešte v mesiaci marec.

Kochanovce-FK Humenné 0:7(0:2)

Góly: Sališ 3, C. Vasiľ 2, P. Jurov, Legdan

ŽK: Ihnát, Kulman, Suchanič, Rada-Legdan

Rozhodoval: Filipák, 200 divákov

Kochanovce: Bumbera- Kolesár, Ihnát, Dzurovčin, Kulman, Kudravý, Suchanič, B. Soták, S. Soták, Rada, Kimák (J. Jurov, Ruščanský)

FK Humenné: Vohár- P. Jurov, C. Vasiľ, Mikloš, Legdan, Sališ, Voroňák, P. Vasiľ, Šaro, Krajník, Petričko (Kemény, Šatník, Babin)

V šlágri kola boli Humenčania jednoznačne lepším mužstvom. Kochanovčania dokázali s lídrom piatej ligy držať krok iba prvých desať minút, keď hostí do vážnejšej príležitosti nepustili. Vrece s gólmi sa začalo trhať v 13. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Cyril Vasiľ.

V 37. minúte hostia pridali aj svoj druhý gól, keď sa po kolmej prihrávke výborne pred Bumberom zorientoval Sališ a presnou strelou nedal brankárovi žiadnu šancu. Druhý polčas sa niesol v znamení FK Humenné, ktoré po hodine hry pridalo Jurovom tretí gól a následne v rozmedzí dvadsiatich minút od 66 minúty sa strelecky postupne presadili Cyril Vasiľ, dva krát Sališ a na hrozivých 0:7 uzavrel Legdan. Hostia si za predvedený výkon vyslúžili potlesk domácej tribúny.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. futbalové ligy: Svit a Veľký Horeš ďalej víťazia, Kendice na chvoste

Kamenica nad Cirochou-Stakčín 3:0(2:0)

Góly: M. Benec 2, S. Karnaj

Rozhodoval: Kavčák, 150 divákov

Kamenica n/C: Dobda- Albičuk, D. Mišľan, Mikula, Šuľak, M. Benec, Šedzmák, Karnaj, Čopák, O. Čabák, Mihalič (P. Vasiľko, T. Čabák, M. Sýkora)

Stakčín: Izai- P. Marinič, Steco, Mandzák, Sima, Šelepec, Kuzecov, Kapraľ, Gubik, Štofik, Kuznetsov (Kirňak, Iskajc, Lelko)

Domáci sa do svojho súpera pustili hneď od úvodu stretnutia. Vypracovali si obrovský tlak, z ktorého pramenili dva góly v bráne Stakčína, keď sa najprv v 15. minúte strelou zo 16 metrov presadil Benec a ten istý hráč o minútu neskôr využil zaváhanie obrany hostí, keď im loptu vypichol a následne poslal loptu do siete.

Nasledovali ďalšie šance Karnaja a Albičuka, ktoré ale zmenu skóre nepriniesli. Hostia v prvom polčase domáceho brankára Dobdu neohrozili prakticky vôbec. Druhý polčas pokračoval v domácej réžii v hre na jednu bránu.

V 62. minúte po prudkom centri vypadla brankárovi Izaiovi lopta z rúk, ktorú Šedzmák posunul Karnajovi, a ten strelil tretí gól domácich. Do konca zápasu si domáci vedenie ustrážili a hostí do ničoho nepustili.

Ptičie-Hanušovce n/T. 7:1(3:1)

Góly: Melník 3 (2 z 11m), Kirvej, Čerňa, Patarák, Maličký- Verčimák

ŽK: Puľo

Rozhodoval: Sendek, 100 divákov

Ptičie: Dudič- Džubák, Karas, Melník, Kováč, Patarák, Čerňa, Gabák, Maličký, Kirvej, Bešák (Rada, Vaško, Hajdučko)

Tabuľkové postavenie oboch mužstiev velilo domácim zvíťaziť čo sa aj podarilo. V 11. minúte stretnutia otvoril skóre Viktor Melník, ktorý strelou ponad múr nedal brankárovi hostí žiadnu šancu.

Na rozdiel dvoch gólov zvýšil o dve minúty neskôr opäť strelec prvého gólu, keď s prehľadom premenil pokutový kop po faule na Maličkého. Gól pridal v 26. minúte aj Maličký, ktorý strelou pod brvno zvýšil skóre už na 3:0.

Hostia odpovedali gólom o štyri minúty neskôr, keď sa po ojedinelom zaváhaní Karasa dostal k lopte Verčimák, ktorý pekne preloboval Dudiča v domácej bráne.

Druhý polčas sa niesol v jasnej réžii domácich, ktorí hostí k ničomu nepustili. Výsledkom jasnej prevahy hačurov boli ďalšie štyri góly v bráne kapitána hostí Jána Lacka, ktorému môžu hostia ďakovať, že z Ptičia necestovali domov s dvojciferným výsledkom.

Čierne n/T.-Jasenov 2:1(0:0) - stretnutie sa odohralo 20. marca 2016

Góly: Sakala, Dvorjak-Veselovskyy

Rozhodoval: Končáč, 100 divákov

Jasenov: Bača-Kríž, Harakaľ, Goga, Tomčák, Porvazník, Calegari, Lazúr, Micikaš, Veselovskyy, Holp (T. Kuzma),