Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

I. trieda: Udavské do Uliča nevycestovalo, ostatní favoriti nesklamali

V 17. kole najvyššej oblastnej ligy sa darilo favoritom.

HUMENNÉ. Keďže Udavské do Uliča nevycestovalo, o výsledku zápasu sa rozhodne za zeleným stolom. Borov a Belá nad Cirochou zvíťazili vonku a spoločne sa aj naďalej držia v prvej trojke.

Koškovce - Borov 1:3 (0:3)

góly: Polomčák-Mamaj, V. Vasilenko, A. Černega

ŽK: Boško, Tkáč, Holp

Rozhodoval: Grajcár, 100 divákov

Koškovce: Falatko- Benec, Ballek, Boško, D. Dušak, P. Dušak, Balica, Tkáč, Brehovský, Holp, Fogoš (T. Dušak, Polomčák, Haluška)

Borov: V. Vasilenko- Opuda, Okoš, Čirak, Suško, A. Černega, Popik, Olah, Fedurco, Mamaj, I. Černega (Kolesár)

V prvom polčase boli hostia futbalovejším mužstvom. Hneď v úvodných minútach zápasu sa strelecky presadil po výbornej prihrávke Popika Matúš Mamaj, ktorý nedal Falatkovi žiadnu šancu.

Domáci odpovedali strelou Balicu, ktorú Vasilenko vyrazil na roh. V 18. minúte viedli hostia už o dva góly, keď sa paradoxne strelecky presadil brankár hostí, ktorého dlhý nákop z vlastnej polovice skončil na prekvapenie všetkých v domácej bráne.

Na hrozivých 0:3 z pohľadu domácich zvyšoval v závere polčasu utešenou strelou do šibenice Alexander Černega. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom, no ich snaha končila na pozornej obrane hostí.

Koškovčania mali smolu, keď Tkáč nastrelil brvno a trestný kop Balicu skončil na žrdi Vasilenkovej brány. Domácim sa podarilo znížiť desať minút pred koncom zápasu, keď sa po dlhom aute v päťke výborne zorientoval Polomčák a dotlačil loptu do siete. V samom závere prudkú strelu Balleka vyrazil brankár hostí na roh. Vynikli: Balica-Popik

Ulič - Udavské

Hostia na stretnutie nepricestovali

Vyšná Sitnica - Ladičkovce 4:0 (2:0)

góly: Mihalovič 2, Petruš, J. Kušnír

ŽK: nikto

Rozhodoval: Fecura, 50 divákov

Vyšná Sitnica: Hudák-Jalč, J. Kušnír, D. Švigár, V. Kušnír, Mihalovič, Jalčák, Soták, Petruš, Kovalik, T. Švigar (Kasarda, Čakurda)

Ladičkovce: Čubák- R. Kuruc, Štefek, J. Kuruc, Sabo, Šepeľa, Gerda, Mriz, Onderko, Š. Mažerik, Beňo (E. Hodor, Š. Bobaľa)

Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode stretnutia, keď sa po pravej strane presadil Šepeľa, ktorý naservíroval loptu Sabovi, no jeho strela skončila tesne vedľa Hudákovej brány.

Hneď z protiútoku domáci otvorili gólový účet stretnutia, keď po centri vypadla Čubákovi lopta z ruky a Petruš už nemal žiadny problém skórovať.

V 29. minúte domáci zvýšili na 2:0, keď sa nikým nekrytý Ján Kušnír presadil po centri z rohového kopu na zadnej žrdi. Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí domácich zatlačili, no Onderko, Beňo a Mažerik svoje šance nevyužili.

V závere zápasu sa strelecky presadil Mihalovič, ktorý najprv v 75. minúte využil zaváhanie Štefana Bobaľu a následne päť minút pred koncom dorazil vyrazenú strelu za chrbát brankára Čubáka. Vynikli: Jalč-Gerda.

Zubné-Belá nad Cirochou 0:3 (0:2)

góly: Kirňak 2, Čižmár

ŽK: M. Marinič

Rozhodoval: Petruňo, 100 divákov

Zubné: M. Bálint- D. Sima, Cmar, Baran, Čemsák, Dzuba, Vasilco, Hlohinec, Valkučák, V. Bálint, B. Sima (J. Paľo, Moravec)

Belá n/C: Maliňák, V. Diňa, Dzurovej, Dunaj, M. Marinič, Haburaj, J. Marinič, Skarba, Čižmár, Kirňak, Čop (Bednár, Burik, Kudravý)

Hostia sa ujali vedenia hneď v úvode, keď si na center z pravej strany nabehol Pavol Kirňak a strelou k žrdi nedal Bálintovi žiadnu šancu. Domáci odpovedali strelami z diaľky, no strelecké pokusy Branislava Simu či Hlohinca úspech nepriniesli. Hostia pridali druhý gól v 39. minúte, keď si Čop prebral loptu prsiami, v pokutovom území z otočky vystrelil, pričom sa k odrazenej lopte dostal Kirňak, pre ktorého nebol problém skórovať. V úvode druhého dejstva hostia pridali aj tretí gól, keď ľahká strela Čižmára prepadla Bálintovi do brány. Víťazstvo Slovana je zaslúžené. Vynikli: Valkučák-Skarba.

Lieskovec-Krásny Brod 1:0 (1:0)

gól: M. Kyslan

ŽK: Jačisko, Ferenc, 2x Ma. Pančura

ČK: Ma. Pančura (po 2 žk)

Rozhodoval: Varga, 80 divákov

Lieskovec: Fedorko- Hudák, Krigovský, Turcovský, Židzik, Roško, Tkáč, Pekala, Kurilla, Pristáš, M. Kyslan (F. Kyslan, Jurko, Kremnický)

Krásny Brod: Lazor- Mi. Pančura, Ma. Pančura, E. Vrábeľ, Sopko, Panik, V. Bochin, Mata, Čonka, Jačisko, Ferenc (Gaľ)

Domáci sa do svojho súpera pustili bez rešpektu. Hneď v 12. minúte otvorili skóre zápasu, keď si na rohový kop Pekalu vyskočil Milan Kyslan a hlavou nedal Lazorovi žiadnu šancu.

Domáce orechy mohli zvýšiť, no Tkáč po úniku bránu hostí netrafil. Hostia mali v prvom polčase dve šance, keď hlavička Panika išla nad a strelu Bochina z priameho kopu vychytal domáci brankár.

V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez vyložených šancí. Za zmienku stoja dve hlavičky Pekalu a Roška, ktoré smerovali nad bránu hostí.

Pred koncom zápasu mohol zvýšiť skóre Pekala, no v zakončení pred Lazorom zaváhal. Záver stretnutia bol nervózny, čoho výsledkom bola červená karta, ktorú si po druhej žltej karte vyslúžil Maroš Pančura. Vynikli: Roško-Lazor.

Papín - Ubľa 2:2(1:0)

góly: R. Rybár, R. Danko-M. Bindzár 2

ŽK: Salamon,-Peštik

Rozhodoval: Švec, 100 divákov

Papín: Bicko-Findrík, Greško, Mar. Macko, Ján Šváb, Ondica, R. Rybár, Salamon, Smetanka, Danko, Jakub Švab (Mašlonka)

Ubľa: Kozak- Regula, Adam, Pavlina, Peštik, Chochla, Hreha, Bindzár, Mitro, Hučko, Popovych (Ryhan, Leintner, Gezo)

Domáci nastúpili do zápasu s jasným cieľom získať tri body, čomu podriadili aj svoju hru. Papín sa ujal vedenia v 12. minúte zápasu, keď bol úspešným strelcom Rastislav Rybár, po ktorého prudkej strele nemal brankár Kozák žiadny nárok. Po prvom góle sa hralo prevažne v strede poľa bez vyložených šancí.

Hosťom sa podarilo vyrovnať po hodine hry z pokutového kopu, ktorý premenil po predchádzajúcom faule brankára Bicka na útočníka hostí Matej Bindzar.

Domáci sa ujali vedenia v 74. minúte z ojedinelej šance, keď bol úspešným strelcom Danko. O päť minút neskôr bolo znova vyrovnané, keď si na centrovanú loptu Pavlinu nabehol Matej Bindzár a strelou popri brankárovi rozhodol o tom, že sa budú body deliť. Vynikli: Findrík-Bindzár.

Košarovce - Dlhé nad Cirochou 0:0

ŽK: J. Krivjanský

Rozhodoval: Buchlák, 80 divákov

Košarovce: Širý-M. Sabol, M. Jakub, J. Čirák, G. Dysko, Majerník, M. Nazad, O. Bačovčin, P. Sabol, Tracik, Sivák (Pavur)

Dlhé n/C: Mihaľov- Jo. Krivjanský, Gnip, P. Mesaroš, Bednár, P. Krivjanský, Ju. Krivjanský, Kohut, Makovec, Čopik, Milčik (M. Dzurko, K. Dzurko)

Prvý polčas priniesol veľmi slabý futbal z oboch strán. Hralo sa prevažne v strede poľa, pričom obaja brankári boli prakticky bez práce.

Druhý polčas hostia zatlačili domácich pred svoju bránu, no strelecky sa nedokázali presadiť Makovec s Marošom Dzurkom, ktorých strelecké pokusy skončili vedľa domácej svätyne.

Barani sa do vyloženej šance dostali až v samom závere zápasu, keď strelu Matúša Nazada zblokovala obrana hostí na roh, po ktorom zahratí sa k lopte dostal jeden z domácich hráčov, no loptu z bezprostrednej blízkosti neposlal do siete. Vynikli: M. Nazad-Juraj Krivjanský.