Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

V. liga: Zápas prvého s druhým sledovalo v Humennom 800 divákov

V šlágri kola proti sebe nastúpili dva celky, ktoré majú postupové ambície.

Štandardka domácich. Humenné doma porazilo Ptičie 3:0.(Zdroj: vv)

HUMENNÉ. Vynikajúce stretnutie, v ktorom sa viac darilo domácim futbalistom, prilákalo na štadión pri Mlyne v Humennom 800 divákov.

Zverenci trénera Chalúpku sa už po tretí raz v rade predstavili pred svojimi fanúšikmi, ktorým opäť urobili radosť po víťazstve nad Kamenicou nad Cirochou.

Pod Nastazom v Stakčíne, v derby zápase s Kochanovcami, sa z víťazstva radovali domáci.

FK Humenné-TJ Ptava Ptičie 3:0 (1:0)

góly: Voroňák, Sališ, Šatník

ŽK: Sališ, Voroňák, Vaško-Lancoš, Gabák, Patarák, Maličký, Meričko

Rozhodoval: Weiss, 800 divákov

FK Humené: Slavik-Mikloš, Šaro, Krajník, Vaško, P. Vasiľ, C. Vasiľ, Legdan, Voroňak, Sališ, Jurov (Kemény, Šatník, Petričko, Babin)

TJ Ptičie: Dudič- Lancoš, Džubák, Gabák, Karas, Kovač, Kolnik, Čerňa, Patarák, Maličký, Bešak (Meričko, Melnik, P. Vaško, Kirvej)

Diváci, ktorí si našli cestu na futbalový štadión pri Mlyne v Humennom, museli byť s predvedenou hrou oboch mužstiev maximálne spokojní.

Hneď v prvej minúte to skúšal domáci Voroňák, no bránu hostí netrafil. Na opačnej strane sa strelou z diaľky prezentoval Tomáš Karas, no ani jeho strelecký pokus nemal správne parametre.

Humenčania sa ujali vedenia v desiatej minúte zápasu Voroňákom, ktorý strelou z priameho kopu ponad múr nedal Dudičovi žiadnu šancu. O desať minút neskôr mohli domáci zvýšiť svoj náskok, no Voroňákovu strelu z bezprostrednej blízkosti Dudič bravúrou vyrazil na roh.

Brankár hostí sa zapotil aj pri následnom rohu Legdana, ktorý loptu zatočil priamo do brány. Hostia o sebe dali vedieť v 25. minúte, kedy Čerňa pred pokutovým územím našiel Kolníka, ktorého strela nenarobila Slavikovi v domácej bráne vážnejšie starosti.

V 35. minúte zahrával Voroňak z rohu šestnástky priamy kop, ideálne našiel Cyrila Vasiľa, ktorého hlavička o pár centimetrov minula bránu hostí.

O dve minúty neskôr sa dostal do úniku Bešák, našiel spätnou prihrávkou Kováča, no ten z hranice pokutového územia domácu svätyňu prekopol.

Na opačnej strane mali blízko ku gólu Jurov so Sališom, no prv menovaný na Vasiľovu prihrávku nedočiahol a Sališova strela len tesne minula konštrukciu Dudičovej brány.

V 41. minúte sa k slovu prihlásil najlepší hráč hostí Tomáš Karas, jeho sólo z polovice ihriska zastavil až výborným zákrokom brankár Slavik. Tesne pred prestávkou mal na hlave vyrovnanie Čerňa, ale toho reflexívne vychytal na bránkovej čiare domáci brankár a tak sa išlo do šatní za stavu 1:0.

Úvod druhého polčasu začali lepšie hostia, ktorí spálili viaceré šance. Roh Kirveja našiel hlavu Karasa, no jeho gólovú hlavičku vykopol z bránkovej čiary Cyril Vasiľ.

V 51. minúte mal gól na kopačke Čerňa, ale toho v zakončení odvážnym zákrokom vychytal domáci brankár. O dve minúty neskôr spálil na opačnej strane vyloženú šancu Sališ, ktorý z piatich metrov prekopol Dudičovu bránu.

V 55. minúte po chybe Mikloša sa pred pokutovým územím domácich zmocnil lopty Jakub Kováč, ktorého gólovú strelu zblokoval jeden z hráčov domácich.

V 63. minúte našiel domáci kapitán Jurov ideálnou prihrávkou Sališa, jeho strela k žrdi však skončila výborným zákrokom Dudiča. Ten jeho gólovú strelu vyrazil na roh.

Nasledovali dva po sebe idúce rohové kopy, pričom po druhom z nich sa v malom vápne výborne zorientoval Norbert Sališ a zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Znížiť náskok domácich skúšal Jakub Kováč, jeho strelu k žrdi brankár spoľahlivo kryl. V 75. minúte Voroňákov center tesne minul Cyril Vasiľ, no o o dve minúty neskôr sa po krásnom pase Jurova za obranu hostí sa strelecky presadil Šatník, ktorý nedal Dudičovi žiadnu šancu.

Záver zápasu sa už len dohrával. Vyzdvihnúť treba aj rozhodcovskú trojicu, ktorá šláger kola zvládla s veľkým prehľadom.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. liga: Víkendové zápasy miešali poradie v tabuľkách

Jasenov – Kamenica nad Cirochou 3:1 (3:1)

góly: Chalupka 2, Lazúr-Benec

ŽK: Albičuk, Benec

Rozhodoval: Kron, 200 divákov

Jasenov: Behún- Labik, Križ, Goga, Tomčák, Chalupka, Šamo, Porvazník, Lazúr, Slovenskyi, Veselovskyy (Harakaľ, L. Kuzma, T. Kuzma, Calegari)

Kamenica n/C: Dobda- Albičuk, Mišľan, Mikula, Šuľak, Benec, Kotuľak, Šedzmák, Vasiľko, Čabák, Sýkora (Havriľak)

Stakčín – Kochanovce 3:0 (1:0)

góly: Harmaňoš, Šelepec, Sima

ŽK: Marinič-Dzurovčin, Kimák

Rozhodoval: Hrinda, 150 divákov

Stakčín: Izai- Marinič, Steco, Mandzák, Kirňak, Jelinek, Sima, Šelepec, Kuznecov, Harmaňoš, Kapraľ (Gubik, Iskajc, Kuznetsov, Piteľ)

Kochanovce: Bumbera- Kolesár, Ihnát, Dzurovčin, Kulma, Kudravý, Suchanič, Soták, Rada, Murinčák, Kimák (Jurov, Ruščanský)

Košickí poslanci prekvapili: Odmietli predať záhradu Paškovej

Členom zastupiteľstva sa nepozdávala cena.

Airsoftová streľba v lese pri Brekove vzbudila nevôľu

Hráči sa obhajujú, že dávajú pozor. Polícia porušenie zákona nezistila.

Molnár si pamätá aj to, ako Janočkovi skoro odtrhol uši

Známy búrlivák považuje Košice za klubový vrchol kariéry.

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.