Na zanedbané miesta poukázala verejnosť svojimi podnetmi a v mnohých prípadoch načrtla ich potenciál.
HUMENNÉ. Drahé utopické, ale aj obyčajné lacné nápady, ktoré sa dajú zrealizovať za pár dní, vznikli z podnetov „zdola”. Projekty sú vystavené na paneloch vo Vihorlatskej knižnici.
Projekt Mestské zásahy Humenné priniesla do mesta skupina kreatívcov z Občianskeho združenia UzemnePlany.sk a architektonické štúdio Atrium z Košíc. „Ide o občiansku iniciatívu. Má za úlohu poukázať na miesta, ktoré nefungujú. O verejnom priestore v meste treba viac hovoriť,“ hovorí architekt Michal Burák.
Jednotlivé návrhy pre Humenné predstavujeme postupne na stránkach novín. Dnes predstavujeme posledný projekt rekonštrukcie futbalového štadióna. Vznikol ako semestrálny školský projekt.
Autorom návrhu je Pavol Zaťko z Fakulty umení. Konzultantmi akad. arch. Ing. Karol Gregor a Ing. arch. Andrea Bočková. Náklad je 1 000 000 eur.
„Súčasný stav futbalového štadióna v Humennom bol hlavným podnetom pre riešenie jeho situácie. Nevyhovujúca starostlivosť vedie k jeho pomalej devastácii a postupnému zastaveniu využívania jeho potenciálu napriek dobrým polohovým a plošným podmienkam.
Návrh vznikol ako semestrálny školský projekt. Výsledkom sú štyri samostatné, no vizuálne a priestorovo na seba nadväzujúce tribúny. Vzniká zaujímavý efekt priehľadov cez štadión. Každá z tribún disponuje vlastným prístupom, občerstvením a zázemím. Okrem toho sú tu tradične prítomné priestory pre športovcov, televízne a rozhlasové médiá a verejnosť.
Záujem o štadión ako najväčšie mestské športové zariadenie predstavuje záujem o znovuzrodenie a podporu športového ducha mesta, ktorý vďaka nevyhovujúcemu futbalovému stánku nie je schopný naplno prekvitať a nezostať tak nič dlžný svojej minulosti.“
V súčasnosti štadión prechádza obnovou.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín