Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

IV. liga: V derby uspel Ajax

V nedeľu bolo na programe 20. kolo IV. futbalovej ligy Sever, v ktorom na seba narazili Pakostov s Medzilaborcami.

V Radvani sa remizovalo. V divokom stretnutí sa body delili.(Zdroj: ilustračné - V. Vasilenko)

HUMENNÉ. V sledovanom zápase sa viac darilo domácim futbalistom, ktorí na svojom ihrisku nezvyknú strácať body. Ďalší z našich zástupcov, celok z Radvane nad Laborcom, hostil nevyspytateľný celok z Raslavíc, s ktorým si body podelil po nerozhodnom výsledku.

Pakostov - Medzilaborce 2:1 (0:1)

Góly: Karabin, Tkačin-Potoma

Rozhodoval: Dušek, 150 divákov

Pakostov: Klamár, T. Gombita, Š. Tomčák, J. Berdák, J. Ragan, P. Ragan, J. Durilla, S. Ragan, P. Gombita, Karabin, Rudý(M. Tkačin, M. Fedorko)

Medzilaborce: Vodilka, Gaľ, Gič, Guba, Višňovský, Gonos, Galan, Sopko, Potoma, Stirčák, Gavula (Bogric)

Derby zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez vážnejšej príležitosti na oboch stranách. Skóre otvorili hostia z Medzilaboriec, keď tesne pred koncom prvého polčasu využil Potoma ideálnu Gubovu prihrávku a strelou k žrdi nedal Klamárovi žiadnu šancu. Druhý polčas mali jasne navrch domáci futbalisti, ktorí lepšie kombinovali a bolo len otázkou času, kedy sa im podarí prelomiť obranný val Spartaka. V sľubnej šanci vychytal Vodilka hrajúceho trénera domácich Štefana Tomčáka, no na dva presné zásahy, ktoré prišli po chybách v strede obrany hostí, nemal žiadny nárok. Pozitívum stretnutia bola slušná hra oboch mužstiev.

Radvaň nad Laborcom -Raslavice 3:3 (1:1)

Góly: Š. Pčola 3-Kolibab, Semanko, Ferko

ŽK: Kudláč-Novotný

Rozhodoval: Filipák, 100 divákov

Radvaň nad Laborcom: Diňa - Horvat, Kudlač, Betak, Macej Lojan, Ondica, Kuzma, Ljubarskij, Pčola, Komjatý (Čeremeta, Havrilčák, Murdzik)

Radvančania privítali na svojom ihrisku celok z Raslavíc, s ktorým v jesennej časti prehrali na jeho ihrisku rozdielom triedy. Hneď v úvode sa presadil Pčola, keď využil vyhraný súboj Komjatyho a strelou popri brankárovi otvoril skóre. Hostia vyrovnali tesne pred prestávkou po strate lopty domácich v strede ihriska.

V druhom polčase domácim neuznal hlavný rozhodca gól Jaroslava Kuzmu a z následného protiútoku Semanko z ofsajdovej situácie pridal druhý gól hostí. O štyri minúty neskôr bolo vyrovnané, keď sa po rohu presadil Štefan Pčola a ten istý hráč desať minút pred koncom, opäť po rohovom kope, využil svoj dôraz v pokutovom území a otočil skóre v prospech domácich. Keď už sa zdalo, že body zostanú v Radvani, prišla prvá nadstavená minúta a nedorozumenie obrany a brankára, z čoho pramenil vyrovnávajúci gól Raslavíc.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:IV. a V. liga: Vysoké Tatry sa strelecky prebudili

Dohrávky 17. kola

Keďže začiatkom marca neboli spôsobilé hracie plochy v Medzilaborciach a vo Finticiach, 17. kolo odložili. Predposledný marcový deň bodovali v dohrávkach Medzilaborce a Pakostov.

Medzilaborce – Raslavice 2:1 (0:0)

Góly: Grib, Lučko

ŽK: Holovačko, Lučko, Grib, Kuruc

Rozhodoval: Kováčová

Medzilaborce: Vodilka, Gič, Holovačko, Lučko, Guba, G. Lukáčik, Višňovský, Grib,Gonos, Potoma, Kuruc(Sopko, Gaľ,Bogric.)

Od úvodu boli domáci lepšie mužstvo, držali loptu na svojich kopačkách, no do vyloženej šance ich obrana Raslavíc nepustila. Za zmienku stojí strelecky pokus Višňovského, ktorého strelu k žrdi brankár hostí Lukáš Pavel vyrazil na roh. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, ktorí sa v 50. minúte ujali vedenia Gribom, ktorému v pokutovom území nezištne prihrával Potoma. Po tomto góle sa hra odvíjala medzi oboma šestnástkami bez nejakých vyložených šancí. Na 2:0 zvyšoval v 64. minúte krásnou strelou Lučko, ktorého ideálne uvoľnil skúsený Gabriel Lukáčik. Hostia z Raslavíc korigovali skóre v posledných sekundách zápasu, keď sa im Borisom Gumanom podarilo znížiť na konečných 2:1 gólom z priameho kopu.

Fintice – Pakostov 1:1 (0:1)

Góly: Kukuč-Dubas

ŽK: Bača, Kukuč-Klamár, Olexík, Fedorko, Dubas

Rozhodoval: Dušek

Pakostov: Klamár, T. Gombita, Olexik, Fedorko, Slavkovský, Tomčák, P. Ragan, J. Durilla, Dubas, M. Rudý, Karabin(Tkačin, S. Ragan,, P. Gombita)

Hráči Pakostova, aj keď na nerovnom a ťažkom teréne, predsa lepšie kombinovali a dostávali sa do viacerých vyložených šancí. Skóre otvoril tesne pred prestávkou Dubas, keď zachytil malú domov domáceho hráča svojmu brankárovi a strelou k žrdi mu nedal žiadnu šancu. Keď sa už zdalo, že si hostia domov odvezú tri cenné body, prišiel v nadstavenom čase po údajnom faule Fedorka na domáceho hráča prísne nariadený pokutový kop, ktorý dokázal Klamár zneškodniť, no proti dorážke Kukuča nemal žiadnu šancu.