Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

V. liga: Ptičie po prehre v Jasenove pustilo do čela Humenné

Vo veľkonočnú nedeľu sa v V. lige hralo o veľa predovšetkým na horných poschodiach tabuľky.

V akcii Humenčan Cyril Vasiľ. Zo zápasu FK Humenné – N. Hrušov.(Zdroj: V. Vasilenko)

Doteraz vedúce Ptičie tesne prehralo v Jasenove, Kochanovce o tri góly v Soli a tak sa do čela vyšvihol FK Humenné. Pri bezgólových remízach je cennejšia tá kamenická, Stakčín stratil dva body s Hencovcami.

FK Humenné – N. Hrušov 3:1 (2:0)

Góly: Sališ 2, Jurov – Palko

ŽK: Mikloš – Hajduk

Rozhodoval: Hrinda

FK: Vohar – (C) Jurov, C. Vasiľ, Petričko, Mikloš, Legdan, Sališ, Šatník, Vaško, P. Vasiľ, M.Babin (Voroňák, Turek)

Domáci futbalisti FK Humenné na výborne pripravenej hracej ploche, ale v chladnom a daždivom počasí, privítali celok z Nižného Hrušova, ktorému v prvej polovici súťaže nasúkali na jeho ihrisku päť gólov.

Od úvodného hvizdu boli domáci lepšie mužstvo, ale do zakončenia ich pozorná obrana hostí nepustila. Pozorný obranný val sa podarilo prekonať Sališovi, ktorý sa v 22. minúte presadil strelou k žrdi. O päť minút neskôr opäť Sališ zvýšil na rozdiel dvoch gólov prudkou strelou, ktorá prešla Krajňákovi popod ruky.

Hostia sa v prvom polčase dostávali do šancí iba sporadicky, čo aj prešlo k pokutovému územiu domácich, riešila spoľahlivá obrana na čele s Miklošom.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí sa hneď z ich prvej akcie na domácej polovici presadili, keď po individuálnej akcii kapitána Michala Palka znížili skóre na rozdiel jedného gólu.

Už sa zdalo, že gól hostí nakopne, ale prišla rýchla akcia, center Sališa na hlavu Jurova a bolo 3:1. V 55. minúte sa k odrazenej lopte dostal Dominik Šatník, no opustenú bránu Krajňáka netrafil.

Po hodine hry mohli hostia znížiť, kapitán Hrušova Michal Palko namiesto strely na bránu volil prihrávku na Svetlíka, ktorého domáca obrana odzbrojila. Záver zápasu sa už len dohrával. (vv)

Jasenov – Ptičie 1:0 (0:0)

Gól: 67. Šamo.

ŽK: Dudič, Lancoš, Patarák, Kirvej (všetci Ptičie).

Rozhodca: Ondrášek; 500 divákov.

Jasenov: Behún – Labík, Chalupka, Goga, Kríž – Slovenskyi (86. Tomčák), Kuzma (72. Calegari), Porvazník (78. R. Harakaľ), Šamo – Veselovskyy, Lazúr.

Ptičie: Dudič – Gabák, Lancoš, Džubák, Šalata (37. Kirvej) – Patarák – Karas, Kováč, Maličký (62. P. Meričko) – Čerňa (76. Bešak), Melník (89. Galica).

Vo sviatočnú nedeľu prilákalo derby v Jasenove rekordnú návštevu 500 divákov, ktorí videli zaujímavé obojstranne férovo hrané stretnutie.

Obidve mužstvá začali vo svižnom tempe, útočné akcie sa striedali pred obidvomi bránkami.

V 8. minúte sa ako prvý pokúsil zakončiť Šamo, mieril tesne nad. V 12. minúte hostia kontrovali, Karasovu prvú strelu Behún bravúrne vyrazil a dorážku do odkrytej bránky Karas trestuhodne zahodil.

Bola to jediná tutová šanca prvého polčasu, hoci vzruchu pred obidvoma bránkami bolo dosť, najmä po štandardkách, no predsa len častejšie pred tou ptičanskou.

Napriek snahe obidvoch mužstiev sa skóre do polčasu nemenilo aj zásluhou brankárov.

Druhý polčas vyznel jednoznačne v prospech domácich Jasenovčanov. Ptičania akoby v šatni zabudli futbalové srdiečko, nasadenie, pohyb, zmysel pre kombinácie a futbalový kumšt. Naopak, domáci hrali s obrovským nasadením, žiadna lopta nebola pre nich stratená, aktivitou hýrili najmä Veselovskyy, Lazúr, Slovenskyi, podporovaní Šamom, Chalupkom i Gogom.

Zaslúžená odmena pre Jasenovčanov v podobe víťazného góla prišla v 67. minúte, keď po rohovom kope odrazenú loptu posla Šamo nechytateľne do pravého horného rohu bránky bezmocného Dudiča. (vp)

Soľ – Kochanovce 3:0 (0:0)

Góly: Uličný 2, Hricov

ŽK: Hajník, Demčák – Kolesár, B. Soták

Rozhodoval: Simeon Vass

Kochanovce: Bumbera –Kolesár, B. Soták, Ihnát, Dzurovčin, Kulman, Kudravý, Suchanič, S. Soták, Rada, Murinčák (Kimák, Piskay, J. Jurov)

Hostia chceli potvrdiť svoje postavenie v tabuľke, ale výkonom na ihrisku nepresvedčili. Prvý polčas to bola vyrovnaná partia, viac šancí si vytvorili domáci.

Kochanovce si dokázali vytvoriť len jednu vyloženú, keď v 34. min. Dzurovčin sám pred brankárom zaváhal. Domáci párkrát podkúrili pred bránou hostí, Bumbera sa pri niektorých zákrokoch zaskvel.

Zápas rozhodol začiatok 2. polčasu, keď v rozpätí 6 minút domáci poslali loptu dvakrát za obranu Kochanoviec a Hricov a Uličný sa v šanciach nemýlili. Uličný pridal ešte v 83. min. tretí gól domácich, ktorí potrestali slabí výkon Kochanoviec. (rda)

Stakčín – Hencovce 0:0

ŽK: Jelinek, Lelko – Petro, Dobranský, Venceľ, Leškanič, Mati

Rozhodoval: Štefan Reňo

Stakčín: Izai – Marinič, Steco, Mandzák, Kapraľ, Štofík, Kirňak, Jelinek, Sima, Lelko, Šelepec (Gubik)

Domácim úvodný zápas jarnej časti nevyšiel poľa predpokladov. Množstvo šancí, ktoré si Stakčínčania počas zápasu vytvorili, nepretavili do gólovej koncovky. Už v 5. min. mohol Sima vylepšiť svoj sezónny gólový účet, ale loptu z priameho kopu nastrelil len do hráča v múre.

Ten istý hráč v 24. min. zoči-voči brankárovi neuspel. Hlavička Štofíka mierila len do brankára hostí. Hneď v úvode druhého polčasu vystrelil Štofík z 20 metrov vedľa.

Potom pohrozili aj hostia, ale hlavička ich útočníka minula bránu. Strelecky agilný Štofík v 67. min. poslal loptu z hranice šestnástky tesne vedľa. Takisto z ešte menšej vzdialenosti pochodil Kapraľ. V 81. min. bol Sima faulovaný v šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod. Sám faulovaný Sima však pokutový kop nepremenil.⋌(js)

Čierne n/T – Kamenica n/C 0:0

ŽK: Jenčo – Mišľan, D. Čopák

Rozhodoval: Marián Kovaľ

Kamenica: Burda – Albičuk, Mišľan, Čabák, L. Čopák, Benec, D. Čopák, Mikula, Karnaj, Liček, Mihalič (Kotuľak, Šedzmák, Šuľak)

Kamenica už s novým trénerom Ihnátom na lavičke si priniesla z Čierneho vzácny bod. Strelecky sa počas celého zápasu nepresadil žiaden hráč, aj preto je väčšia spokojnosť z výsledku na strane hostí.