Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Prekvapenie zo žiackych majstrovstiev SR v atletike

Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok v Bratislave priniesli 1. Atletickému klubu v Humennom ďalšie potešenie v podobe zlatej medaily.

Tamara Ivančová. Šampiónka Slovenska v behu na 1 000 m.(Zdroj: ml)

Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok v Bratislave začiatkom marca priniesli 1. Atletickému klubu v Humennom ďalšie potešenie v podobe zlatej medaily.

BRATISLAVA/HUMENNÉ. Tamara Ivančová zo známej bežeckej a športovej rodiny z Banského štartovala v behu na 1 000 m. V dráhovej atletike je začiatočníčkou, preto bežala v druhom behu výkonnostne slabších pretekárov. Pretože do behov sa nasadzuje podľa dosiahnutých časov v halovej sezóne 2016 a s prihliadnutím na rok 2015.

Kilometer vyhrala

Keď sa po prvom behu už súperky tešili a delili si medaily, netušili, čo sa stane v druhom behu.

Dve kolá (800 m) Tamara bežala v závetrí za vedúcou pretekárkou a v záverečných dvesto metroch v sólo behu zvíťazila vo výbornom čase 3:21,89.

Na prekvapenie všetkých sa stala aj celkovou víťazkou a majsterkou Slovenska na „kilometri“.

Sestry v behu

Tamara Ivančová sa predstavila aj na majstrovstvách starších žiakov týždeň predtým v behu na 1500 m. Skončila časom 5:30,33 na 6. mieste.

Jej sestra Michaela Ivančová bežala 600 metrov a zlepšením o desať sekúnd si ešte len najmladšia žiačka zlepšila svoje maximum na 2:07,44.

Ivka Švigárová na tej istej trati osobným rekordom 1:59,12 skončila na 9. mieste. Druhý deň bežala aj medzi dorastenkami na 800 metrov a s osobným rekordom 2:47,48 skončila na 10. mieste.

Tretia zo sestier Bibiana Ivančová štartovala v behu na 800 metrov medzi juniorkami a časom 3:03,35 skončila na ôsmom mieste.

Päť medailí pre klub

Otec a tréner v jednej osobe Michal Ivančo v kategórii veteránov skončil na 1500 m na 3. mieste výkonom 4:48,03 a na 3000 m bol dokonca druhý časom 10:15,29.

Je to preňho a pre 1. AK Humenné úspech, keďže prvýkrát absolvoval takéto preteky v hale. Jeho doménou sú hlavne cestné behy a behy do vrchu.

Pretekmi v bratislavskej hale Elán atléti z Humenného úspešne ukončili halovú sezónu.

Celková bilancia zo šampionátov dve zlaté, dve strieborné a jedna bronzová je pre 1. Atletický klub Humenné dobrou vizitkou pred letnou sezónou.