Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Patrik Megela je majstrom Slovenska v trojskoku

V silnej konkurencii pretekárov z celého Slovenska sa humenskí atléti nestratili a domov priniesli aj cenné kovy.

Patrik Megela. Majster aj vicemajster Slovenska.(Zdroj: mm)

BRATISLAVA/HUMENNÉ. Na halových atletických majstrovstvách Slovenska dorastu v bratislavskom Eláne štartovali z 1. AK Humenné dorastenci P. Megela, J. Kuľha, R. Gajovský a D. Žinčáková. Štvoricu dopĺňala I. Švigárová, ktorá je vekom ešte mladšia žiačka.

Patrik Megela sa predstavil v troch disciplínach a bol
najúspešnejší východoslovenský pretekár. V trojskoku zvíťazil výkonom 12,69 m, vybojoval si zlatú medailu a titul majstra Slovenska. Úspech je to o to väčší, že túto disciplínu začal trénovať iba pred mesiacom. Dĺžkou skoku prekvapil nielen skúsenejších súperov, ale aj sám seba.

V skoku do diaľky mu postačoval výkon 631 cm na druhé miesto, keď lepší bol len Jakub Benda z Nitry so 652 cm. Jakub vrátil Patrikovi prehru z minulého roka. Na skok do výšky už Patrikovi veľa síl nezostalo a solídnych 180 cm mu zabezpečilo 6. miesto.

Talentovaného atléta spod Brekovského hradu čaká sústredenie v Chorvátsku a hneď potom sa s trénerom M. Lučkom presunú na preteky do Turecka.

Jakub Kuľha v behu na 60 m časom 7,63 s obsadil 13. miesto , na 200 a 400 m trati skončil na konci druhej desiatky. Všetky behy absolvoval na úrovni svojich osobných rekordov, čo na absolútnu slovenskú špičku nestačilo.

Richard Gajovský sa na majstrovstvách Slovenska predstavil prvýkrát. Na 400 m trati obsadil 21. miesto, na 60 m cez prekážky po zakopnutí o druhú prekážku takmer spadol, nepríjemnú situáciu však ustál a preteky s výraznou stratou dokončil.

Diana Žinčáková v behu na 60 m zabehla časom 8,79 svoje sezónne maximum, ale aj to jej prinieslo len 29. priečku. Lepšie sa jej viedlo na 400 m, časom 1:06,25 obsadila pekné 9. miesto.

Ivana Švigárová sa predstavila v behu na 800 m. Medzi dorastenkami, ktoré sú od nej staršie aj o 4 roky, obsadila časom 2:47,48 peknú 10. pozíciu.

Halová sezóna sa pre humenských atlétov definitívne skončila, a tak môžu začať s prípravou na letnú.