Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Volejbalová liga má za sebou ďalší ročník

Dlhodobá zimná súťaž vo volejbale o Putovný pohár riaditeľky CVČ v Medzilaborciach sa turnajom o umiestnenie skončila.

Volley team. Víťaz turnaja.(Zdroj: MsÚML)

Dvanásty ročník mestskej ligy bol vydareným podujatím a športovou i organizačnou úrovňou sa posunul o stupienok vyššie.

MEDZILABORCE. V záverečnej fáze súťaže ako prvé nastúpili na palubovku družstvá bojujúce o umiestnenie na 5. až 8. mieste.

Výsledky: Mesto – Relax team Kr. Brod 2:0 (13, 14), Cezar team – Ruthenia team 0:2 (-25, -18), Cezar team – Relax team Kr. Brod 2:0 (21, 21), Mesto – Ruthenia team 2:1 (26, -17, 12).

Po týchto súbojoch nasledovali popoludní rozhodujúce stretnutia o konečné medailové umiestnenia.

Semifinále: Volley team Laborec – PSS a. s. 3:0 (19, 21, 14), TJ Sokol Vydraň – SOŠ Andyho Warhola 3:0 (10, 17, 21).

O 3. miesto: SOŠ A. W. – PSS a. s. 3:0 (12, 23, 20).

Reprezentanti strednej školy mali lepší úvod stretnutia. V druhom sete akciovka skvalitnila hru na sieti, ale v koncovke neuspela. Stredoškoláci už v treťom sete kontrolovali priebeh a pohodlne dokráčali k bronzovému stupienku.

Finále: Volley team Laborec – TJ Sokol Vydraň 3:2 (-21, -23, 28, 15, 15)

Vydraň obhajovala minuloročné prvenstvo. V prvých dvoch setoch herne prekonala súpera a všetko nasvedčovalo tomu, že získa znovu titul. Po vyrovnanom priebehu 3. setu zahodila až tri možnosti na ukončenie zápasu a nakoniec ho prehrala. Laborský tím potom vyrovnal stav na sety a v rozhodujúcom skrátenom mal viac šťastia v koncovke. Putovný pohár riaditeľky Centra voľného času tak má nového držiteľa.

Poradie: 1. Volley team Laborec; 2. TJ Sokol Vydraň; 3. SOŠ A.Warhola; 4. PSS a. s.; 5. Mesto; 6. Ruthenia team; 7. Cezarteam; 8. Relax team Kr. Brod.

Individuálne ocenenia: najlepší smečiar – Dávid Suchý (TJ Sokol Vydraň), najlepšia nahrávačka – Miroslava Gičová (SOŠ A. W.), najvšestrannejší hráč – Peter Gič (Volley team Laborec).

Zostava víťazného VT Laborec: Peter Gič, Michaela Antoňáková, Martin Rusinko, Jozef Horňák, Maroš Tirpák, Michal Lučko, Patrik Blicha, Vladimír Roháč, Miroslava Gičová ml.

Volley team Laborec a finalista TJ Sokol Vydraň majú právo reprezentovať Medzilaborský okres v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 7. až 8. mája. Organizátorom podujatia je amatérska volejbalová liga (AVL).