Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Humennému sa na úvod prípravy darí

Po fáze prvotnej tréningovej prípravy sa u jednotlivých futbalových tímov naplno rozbieha cyklus prípravných zápasov.

(Zdroj: ilustračné - sita)

V uplynulom týždni zohrali niekoľko duelov aj zástupcovia nášho regiónu.

Predošlú nedeľu odohral na umelej tráve v Stropkove svoj prvý prípravný zápas treťoligista MFK Snina. Tréneri F. Hanc a M. Lukáč vyskúšali v ňom až 21 hráčov. Lepšie si viedla zostava z I. polčasu.

MFK Snina – Svidník 2:3 (2:1)

Góly: Matús, Kira

Zostava: 1. polčas: Lojka – Matús, Karľa, J. Lukáč, Hišem – Ferko, Danko, Červeňák, D. Haburaj – Kira, M. Pčola, 2. polčas: Kopťár – E. Hanc, Karľa, Jankaj, Hreha – Lelko, Popovič, Ľoch, M. Haburaj – Leitner, Bodnár.

Umelú trávu v Sabinove si vyskúšali futbalisti FK Humenné v stretnutí proti domácemu mužstvu. Tréneri J. Valkučák a P. Roman skúšali aj nových hráčov, medzi nimi kvalitného útočníka a zakončovateľa z Kechneca a ozdobu vranovského tímu z 2. ligy v mestskom futsale V. Tureka. Strelecky sa darilo Sališovi, ktorý zaznamenal hetrik.

Slovan Sabinov – FK Humenné 3:3 (1:0)

Góly: Sališ 3

Zostava FK Humenné: Vohár – Vaško, Mikloš, Šaro, Szilvási – J. Babin, Šatník, C. Vasiľ, P. Vasiľ, D. Krajník – Turek, striedali: Sališ, Voroňák a Babej.

Domáci nepremenili prísne nariadenú jedenástku a na druhej strane pohotovú strelu Tureka vyrazil brankár súpera na roh. V druhom polčase boli Humenčania lepší, domáci kondične nestačili, ale práve oni z ďalšej prísnej jedenástky zvýšili na 2:0. Sališ zblízka nedal, individuálny prienik Tureka brankár s námahou vyrazil. Gól však dal po ojedinelej strele opäť Sabinov. Streleckú smolu hostí prelomil až Sališ po centri J. Babina, potom spoluprácu Voroňáka a Babina Sališ zakončil presne druhýkrát. V poslednej minúte sa pohral s dvojicou domácich obrancov Turek, v šestnástke bol faulovaný a pokutový kop premenil na svoj hetrik Sališ.

Na pomocnom trávnatom ihrisku v Strážskom si futbalisti humenského FK zmerali sily s domácim štvrtoligistom. Ten odolával, kým ešte vládal, ale po zmene strán už boli o niečo lepší a strelecky pohotovejší susedia z Humenného.

ŠK Strážske – FK Humenné 0:4 (0:0)

Góly: V. Kuľha 3, J. Babin

Zostava FK Humenné: D. Vohár – J. Šaro, T. Szilvási, M. Mikloš, J. Babin, P. Petričko, P. Vasiľ, C. Vasiľ, D. Legdan, V. Kuľha, D. Šatník. Striedali: D. Krajník, L. Krajník, J. Lojka.