Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Ani "doma" v Trebišove Humenčania neuspeli

Po prehrách so Spišskou Novou Vsou a v Liptovskom Mikuláši sa prepadli hokejisti Humenného na dno prvoligovej tabuľky.

Zmena domáceho prostredia. Humenné našlo prechodný domov v Trebišove.(Zdroj: kal)

Po prehrách so Spišskou Novou Vsou a v Liptovskom Mikuláši sa prepadli hokejisti Humenného už na samé dno prvoligovej tabuľky. Malou náplasťou bol aspoň oduševnený výkon na Liptove, kde Bemaco statočne vzdorovalo favoritovi.

HUMENNÉ. Smola, ktorá sa lepí na humenský prvoligový hokej prakticky od samotného začiatku ročníka, má svoje pokračovanie.

Prírodný živel sa postaral o havarijný stav strechy na zimnom štadióne, takže zápas 36. kola so Spišskou Novou Vsou museli Humenčania odohrať v Trebišove.

Všetko nasvedčuje tomu, že si v Humennom už do konca súťaže nezahrajú.

Proti Spišiakom aj štvrtýkrát bez bodu

Pre obe mužstvá to bolo dôležité stretnutie. Spišiaci ešte atakujú ôsmu priečku tabuľky, ktorá zaručuje postup do play–off. Humenčania nechcú skončiť poslední. Navyše, obe mužstvá v ostatných troch kolách prehrali. Nový kouč Spišskej Novej Vsi Křemen, ktorý z Humenného odišiel v decembri, si chcel pripísať na konto prvú výhru so striebrorným tímom z minulej sezóny.

Od začiatku sa hral zaujímavý hokej. Bojovnosť na oboch stranách prevládala nad herným kombinačným prejavom, útočnejší boli humenskí hokejisti. Prvú dobrú šancu spálil P. Segľa, po ňom sa ešte strelecky nepresadili Bylina a Borecký. Hostia mali popri produktívnom prvom útoku aj kvalitný tretí a práve po spolupráce Lesňáka s Giľákom musel nebezpečnú situáciu riešiť Volentier.

V 10. min. sa Bemacu podarila jednoduchá útočná akcia. Pavúk z obrany vysunul po krídle Bylinu, ten posunul puk pred bránu a M. Segľa otvoril skóre stretnutia. Humenskí hokejisti naďalej dobýjali bránu Spišiakov, gól na hokejkách mali Dmitriev a Mihalič, ale Orčík bol nepriestrelný. Na druhej strane musel zasahovať Volentier pred Kokym a Smotrilom. Posledné štyri minúty hrali Humenčania v oslabení. Hneď pri prvom, keď na trestnej lavici sedel Roháčik za hru vysokou hokejkou, Spišiaci Lesňákom vyrovnali. Potom Devečka dostal za pichnutie súpera hokejkou trest 5 minút, ale keďže si „akciu“ zopakoval, musel odísť z ľadu do kabíny a do konca zápasu si už nezahral.

Po zmene strán hostia pritlačili, mali častejšie puk na hokejkách a aj v streľbe na bránu boli aktívnejší. Najmä tretí útok Lesňák, Giľák, Hamráček si kombinačne najlepšie rozumel a bolo len otázkou času, kedy sa gólovo presadí. V 28. min. bol za podrazenie vylúčený M. Segľa, Bdžoch od modrej čiary šikovne nastreľovanou prihrávkou našiel Lesňáka, ktorý dal z jednej puk na voľného Giľáka a hostia viedli. Humenčania potom nevyužili ani dve presilovky.

V záverečnej tretine opäť prevzali opraty stretnutia do svojich rúk hráči Bemaca, ale šance, ako už neraz predtým, nedokázali premieňať. Sľubné strely Šeligu a Boreckého Orčík kryl, Nagy zblízka prestrelil. O všetkom rozhodol najlepší hráč na ľade Giľák. V striebornej prilbe najlepšieho hráča 1. ligy za mesiac december využil v kombinačnej spolupráci s Hamráčkom a Lesňákom výhodnú pozíciu na strelenie rozhodujúceho gólu.

Humenné tak aj po štvrtý raz v ročníku so Spišskou Novou Vsou prehralo (predtým 2:5, 2:4 a 2:3, pozn. red.).

Dobrý výkon, ale mizerný výsledok

V druhom minulotýždňovom stretnutí Bemaca v Liptovskom Mikuláši bol prekvapujúci už úvod stretnutia. Humenčania začali s oduševnením, zatlačili domácich do defenzívy a z ich strany prišlo aj viac streleckých pokusov. Dopomohlo im k tomu vylúčenie domáceho Brezniaka za sekanie v 20. sekunde hry. Po minúte bolo po presilovke, keď z lavičky hostí naskočilo viac hráčov, ako dovoľujú pravidlá.

Liptáci sa nevedeli dostať do tempa, na ľade nebolo poznať, že hrá popredné mužstvo súťaže s tabuľkovo veľmi nízko postaveným. V 5. minúte využil prečíslenie dvoch na jedného Bylina, čo hneď naznačovalo, že stretnutie bude mať vyrovnaný priebeh.

Humenskí hráči boli po strelenom góle pri chuti. Z ďalšej akcie trafili brvno Pravdovej brány. V polovici tretiny mal dobrú šancu na vyrovnanie Jabrocký po peknej individuálnej akcii, stroskotal však na Volentierovi. Pri rýchlom striedaní útokov na jednej i druhej strane sa mohlo skóre meniť po každej z akcií. Viac šťastia bolo na hokejkách domáceho tímu. V 11. min. Piatka dorazil za chrbát Kadlubiakovu strelu, ktorá Volentierovi prepadla za chrbát. Do konca tretiny sa potom úporne bojovalo, šance sa rodili ťažko, góly už nepadli.

Na začiatku II. tretiny si išiel za napadnutie sadnúť na trestnú lavicu Nagy. V početnej výhode poslal skúsený Uram Liptákov do vedenia. Po buly si vytiahol puk spomedzi nôh hráčov na vhadzovaní a poslal ho do siete popod vyrážačku Volentiera. V 24. minúte vyslal dobrú strelu Lištiak. Na opačnej strane zazvonila tyčka po Markušovej strele.

Pri Oravcovom vylúčení v 27. minúte podržal pri spŕške humenských striel svoje mužstvo Pravda. Tesne po presilovke však dokázali hostia predsa vyrovnať. Využili tlak zo skončenej presilovky, Nagy sa natlačil pred bránku, puk síce stratil, ale v skrumáži sa najlepšie zorientoval Mihalič a bolo opäť vyrovnané.

V 31. minúte Pravda opäť podržal domácich pri samostatnom nájazde hostí. O minútu sa Lichanec po ľavej strane dostal do pásma, tiesnený vystrelil spoza obrancu a pod lapačkou Volentiera poslal puk do siete. Bemaco ešte do prestávky vyrovnalo. Blaško v 38. minúte strelou nad vyrážačku prekonal Pravdu.

Oba tímy chceli v treťom dejstve nakloniť misky váh na svoju stranu. V obrane hrali opatrnejšie, príležitostí na strely si vytvárali iba poskromne. Aktívnejší boli liptovskí hráči a ich snaha sa im vyplatila. Cibuľa obkorčuľoval bránku, natlačil sa pred Volentiera a popod jeho betón poslal puk do siete.

O minútu neskôr už mohlo byť skóre o dva góly. Lištiak trafil z prvej po Piatkovej nahrávke do hornej žŕdky. Kombinačných akcií postupne ubúdalo, viac sa bojovalo a málo strieľalo.

V tradičnej hre bez brankára 25 sekúnd pred koncom Humenčania vyvinuli snahu o vyrovnanie. Zmaril im ju Sukeľ už po ôsmich sekundách.

Fakty

36. kolo: MHK Bemaco Humenné – HK Spišská Nová Ves 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. M. Segľa – 17. Lesňák, 29. a 54. Giľák

Strely na bránu – 35:34. Vylúčenia – 6:3. Trestné minúty – 33:6. Presilovky – 0:2. Oslabenia – 0:0. Rozhodca: O. Kalina. Divákov: 350.

37. kolo: MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHK Humenné 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 11. Piatka (Kadlubiak, Laco), 23. Uram (Sukeľ), 32. Lichanec (Sukeľ, Holiga), 44. Cibuľa (Kadlubiak), 60. Sukeľ (Uram) – 5. Bylina (Segľa, Vartovník), 29. Mihalič (Nagy), 38. Blaško (Nagy, Roháčik)

Strely na bránu – 34:30. Tresty: 3:3 + Šeliga 10 min. OT + do konca zápasu. Trestné minúty – 6:36. Presilovky – 1:0. Oslabenia – 0:0. Rozhodca: Babeliak. Diváci: 629.