Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Ani v tretej štvrtine nevystúpilo Bemaco zo svojho tieňa

V tretej štvrtine 1. hokejovej ligy sa v MHK Bemaco Humenné udiali viaceré zmeny.

Minulý týždeň sa rozbehla štvrtá časť 1. hokejovej ligy. V tej tretej sa v MHK Bemaco Humenné po slabých výkonoch a strate perspektívy na play–off udiali viaceré zmeny. Ani po nich však humenskí hokejisti nevystúpili zo svojho tieňa.

HUMENNÉ. V závere novembra a v decembri minulého roka sa mužstvu nedarilo. Robilo hrubé chyby v obrannej činnosti, po ktorých nasledoval gólový trest a prehry.

Očividne sa nedarilo zostaviť útoky z útočníkov, na ich posty zaskakovali obrancovia a nezohratosť bola na ľade vypuklá.

Nové ofenzívne posily nie sú výrazné hráčske osobnosti, ale aspoň sú to útočníci a dávajú aj góly, i keď ich nie je veľa.

Dva víťazné zápasy na domácom ľade dosiahli hráči Bemaca s herne nevýraznou Senicou a slabou Trnavou. Treba zdôrazniť, že po veľkom boji.

Prehra s Považskou Bystricou bola veľkým sklamaním. Predovšetkým pre divákov, ktorí už vedeli, že je to súper, s ktorým sa Humenné pobije o predposlednú priečku tabuľky. Bemaco predviedlo slabú hru, po bojovnosti z úvodu súťaže nebolo ani chýru.

S Liptovským Mikulášom sa črtal zlepšený výkon i výsledok. Záverečný tlak bol nádejný, aspoň na remízu. Pri power play bez brankára prišiel gól do prázdnej brány.

Vonku siahalo Humenné po bodoch v Prešove a Spišskej Novej Vsi. Vyplo sa k zlepšeným výkonom, bojovnosť bola badateľná. Šťastia málo.

V ostatných stretnutiach na domácom ľade i súperových klziskách boli Humenčania viac–menej odovzdaným súperom. Netradične dobre začali v Topoľčanoch, po prvej tretine viedli 2:0 a potom akoby uťal. S kvalitnejšími súpermi prehrávajú výrazným rozdielom. Aj preto sú v tabuľke tam, kde sú.

Bemaco doma v 3. časti:

5 2 0 0 3 16:20 6

Bemaco vonku v 3. časti:

6 0 0 0 6 13:36 0

Prelietavá liga

V 1. hokejovej lige je stabilita hráčskych kádrov veľmi krehká. Aj v humenskom kolektíve už chýbajú napríklad Ihnaťo (hrá za Bardejov) a Podsedlý (za Prešov).

V decembri skončil na lavičke Humenného tréner Křemen. Prišiel zo Spišskej Novej Vsi, ktorej hrozilo rozpadnutie a len s ťažkosťami vyskladala tím pre začiatok súťaže.

Postupne sa pomery v klube stabilizovali a teraz Spišiaci útočia na 8. pozíciu v tabuľke, ktorá zaručuje účasť v play off. Tréner Křemen po odchode z Humenného zasadol naspäť na spišskú lavičku.

Odchody, dobrovoľné i vynútené, postihli azda všetky mužstvá súťaže. Ako na bežiacom páse sa menia aj posty trénerov.

Šalamúnské riešenie vo „veci Prešov“

V 12. kole hralo 10. októbra Humenné doma s Prešovom. Po výbornej prvej tretine, ktorú domáci vyhrali 2:0, narazila v prestávke rolba do prístupových dverí a oprava sa nepodarila v stanovenom čakacom čase.

Trvalo mesiac, kým Správna rada Združenia oddielov a klubov 1. hokejovej ligy (SpR ZOK 1. HL SR) rozhodla.

Z troch predpokladaných a snáď i možných riešení, t. j. opakovaný zápas, kontumácia, dohrávka II. a III. tretiny, uzrelo svetlo sveta štvrté, naozaj zaujímavé riešenie.

Citujeme: „SpR ZOK 1. HL SR, riadiaci orgán 1. HL SR v súlade zo SP SZĽH potrestala MHK Humenné za skutočnosti (nedohrané stretnutie), ktoré nastali v stretnutí č. 567 MHK Humenné – HC PREŠOV 07, s.r.o., hracími dôsledkami, a to odpočítaním 3 bodov družstvu MHK Humenné po ukončení základnej časti súťaže 1. HL SR 2015/2016 bez zvýhodnenia súpera.“

Nechcené koncové svetlo tabuľky

Humenné má už v podstate iba jediný cieľ – neskončiť v súťaži posledné. Má iba jediného súpera v tejto nelichotivej pozícii – Považskú Bystricu. Tá sa roky trápi s udržaním hokejovej 1. ligy v meste.

Na dohľad je ešte aj Trnava, ale to by muselo Bemaco vyhrávať doma a získať aj nejaké body vonku. Bemaco však naďalej prehráva, naopak Považská Bystrica robí lepšie výsledky.

Na pamäti musíme mať skutočnosť, že Humennému budú na konci súťaže odrátané tri body a ďalšia nepríjemnosť je, že šeťbodový zápas oboch súperov sa hral v piatok na Považí.