Humenské hokejové bodové suchoty pokračujú

Prešovčania mali k puku vždy o krok bližšie. Humenné na jeho ľade porazili 3:1.
Prešovčania mali k puku vždy o krok bližšie. Humenné na jeho ľade porazili 3:1. (Autor: Matúš Kalanin)
Sportnet|11. jan 2016 o 00:00

Po vianočnom nepravidelnom rytme nabehli prvoligoví hokejisti na klasický dvojzápasový týždeň.

Humenčania si zmerali sily doma s Prešovom, následne vycestovali do Považskej Bystrice.

HUMENNÉ. Šarišania pricestovali do Humenného bez obávaného prvého útoku. Šechný je už hráčom Detvy, Jokeľ a Fajčák hrajú v dresoch Bardejova a s nimi aj obranca Valentín.

Nezvyčajné na zápase bolo, že kým domáci hrali so štyrmi pätorkami, Prešov iba s tromi. V nedávnych súbojoch to bolo skôr opačné.

Vo východoslovenskom derby vyhral šťastnejší

Prešov vyrukoval na ľade s ofenzívnou hrou, dobre kombinoval a podnikal rýchle akcie so zakončením. Z viacerých z nich rezultovali aj nádejné príležitosti, Volentier ale bol na mieste.

Hostia útočili do plných a takmer sa im to nevyplatilo. V 5. min. Mikula zachytil prihrávku prešovských obrancov, nakorčuľoval si pred Martona, ale nevymyslel nič a trafil rovno do pŕs brankára. Krátko nato mal rovnakú príležitosť Krempaský, ale ani on Martona neprekonal.

Na opačnej strane si v brejku neporadil Halás s Volentierom a nájazdovú desaťminútovku uzavrel s rovnakým efektom domáci Borecký.

Svižný hokej postupne strácal na kvalite, viac sa hralo pri mantineloch a za bránkami a strely zdiaľky boli pre brankárov ako chytanie múch.

Na začiatku II. tretiny mal stopercentnú šancu Vartovník. Nájazd z vlastnej obrannej tretiny zakončil strelou tesne vedľa pravej žŕdky, ale kým sa stihol vrátiť dozadu, prehrávalo už Humenné 0:1. Pitka s Kohutiarom rýchlo zakombinovali a Halás po troch dorážkach otvoril účet zápasu.

Vývoj na ľade bol potom vyrovnaný, útoky striedali útoky, časté boli aj strelecké pokusy. Najväčšiu šancu mali Prešovčania, keď v trojici postupovali na jedného obrancu domácich, ale puk skončil za bránou.

Aj tentoraz sa v Humennom zopakovala technická porucha. V 30. min. vypadlo a rozbilo sa ochranné plexisklo, ale technici ho zvládli vymeniť za rekordných šesť minút.

Pred koncom tretiny bolo nájazdové repete. Najprv Šarišan Chalupa unáhlene napálil puk do Volentiera a domáci Dmitriev vzápätí nedal gól aj preto, že sa v rozhodujúcej chvíli pred strelou pošmykol.

Lepší úvod záverečnej tretiny mali Humenčania. Po Bylinovej šanci a dorážke P. Segľu sa skóre nemenilo, ale v 44. min. Markuš trafil strelou zápästím z pravého kruhu pod hornú žrď a bolo vyrovnané.

Po góle Bemaco pokračovalo v úsili obrátiť skóre vo svoj prospech. Hráči bojovali, pokúšali sa presadiť krídelne i stredom, ale Marton chytal spoľahlivo.

Prešov bol zatlačený do defenzívy a nič nenasvedčovalo tomu, že sa misky váh naklonia na jeho stranu. Pomohlo mu aj trocha šťastia, a to pri presilovej hre domácich. Po nevydarenej rozohrávke Devečku na Hopkoviča sa puku zmocnil Dancsák, prekorčuľoval s pukom až pred Volentiera a nedal mu šancu zasiahnuť.

Prešov od tejto chvíle postavil svoju taktiku na pozornej obrannej hre, so štyrmi hráčmi si strážil na modrej čiare vlastnú obrannú tretinu a takmer do konca zápasu si nevytvoril pozíciu na strelu. Humenčania naopak zúfalo búšili do preplnenej obrany hostí, ale nádejne zo šancí vyzerala iba spolupráca Mihaliča a Horvátha s dorážkou a blafák po nájazde Mihaliča, ktorý však Marton obetavo riešil.

Pol minúty pred koncom odišiel z brány Bemaca Volentier, hra šiestich proti piatim Humenčanom nevyšla. Puk sa dostal k voľnému Halásovi a ten ho poslal do prázdnej brány.

Tretia výhra Považanov za sebou

Šesťbodový zápas na Považí mal zvláštny nádych. Obe mužstvá už súperia o pozície na posledných dvoch miestach tabuľky. Kým Považská Bystrica sa nesie prekvapujúco na víťaznej vlne a vyhrala už tretie stretnutie po sebe, Humenčania už tretíkrát v ostatných troch kolách prehrali a berúc do úvahy odpočítané tri body za zápas s Prešovom, v 12. kole klesli na dno ligovej tabuľky.

Podľa očakávania hrali súperi pred slabou návštevou, niečo vyše stovky divákov, od začiatku veľmi opatrne najmä v obranných činnostiach. V útoku veľa nebezpečných situácii nebolo, viac streleckých príležitostí si však vypracovali humenskí hokejisti. Veľmi sľubne sa vyvíjala predovšetkým ich presilová hra na konci I. tretiny, keď bol za podrazenie vylúčený domáci Bujdak. Devečkovu strelu od modrej čiary Mikoláš vyrazil, dorážky Vartovníka, Bylinu a najmä Markušova strela zblízka sa minuli úspechu.

V strednej časti zápasu oba tímy viac útočili i strieľali, brankári Volentier a Mikoláš však s prehľadom zasahovali a ich kontá ostávali čisté.

Chlieb sa lámal v poslednej tretine. Krátko po jej začiatku Vartovník úplne zbytočne hákoval prenikajúceho útočníka domácich a dostal za to dve minúty na trestnej lavici. Dubeňovu strelu a dorážku Šťastného Volentier ešte vychytal, ale keď v hre na ľad namiesto Šťastného naskočil center druhého útoku domácich Zlocha, Bystričanom sa zadarilo. Koleda prihral pred modrú čiaru Dubeňovi a jeho strelu práve Zlocha šikovne tečoval do humenskej brány.

Bemaco sa potom bojovnosťou snažilo stav vyrovnať, Považania však dobre bránili a Mikoláš sa rozchytal k výbornému výkonu. Postupne pribudala nervozita, ktorá vyvrcholila štvornásobným vylúčením sa vzájomné držanie v 50. min. Hra troch na troch nepriniesla žiadnemu súperovi úspech.

Na posledných 40 sekúnd sa Humenčania odhodlali k power play bez brankára, ale ani tá im vytúžený vyrovnávajúci gól nepriniesla.

FAKTY

34. kolo: MHK Bemaco Humenné – HC 07 Prešov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 44. Mikula - 22. a 60. Halás, 49. Dancsák

Strely na bránu – 32:30. Vylúčenia – 5:3. Trestné minúty – 10:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodca: V. Snášel. Divákov: 484.

Bemaco: Volentier – Devečka, Hopkovič, M. Segľa, Bylina, Vartovník – Šeliga, Roháčik, Mikula, Markuš, Borecký – Michalčin, Horváth, P. Segľa, Nagy, Krempaský - Grega, Mendel, Mihalič, Dmitriev, Renčok.

35. kolo: HK'95 Považská Bystrica - MHK Humenné 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 42. Zlocha.

Strely na bránu – 34:33. Vylúčenia: 5:7 + Roháčik na 10. min. Trestné minúty – 10: 22. presilovky – 1:0. Oslabenia – 0:0. Rozhodca: J. Babeliak. Divákov: 118.

Bemaco: Volentier – Devečka, Horvát, M. Segľa, Bylina, Vartovník – Šeliga, Roháčik, Mihalič, Markuš, Borecký – grega, Mendel, P. Segľa, Nagy, Krempaský – Renčok, Dmitriev.