Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Šport horného Zemplína v zrkadle roka 2015 (II)

Ponúkame druhý diel toho najdôležitejšieho, čo sa v športe nášho regiónu udialo v roku 2015.

Miroslav Smetana z Medzilaboriec. Bol účastníkom známeho Vasovho behu.(Zdroj: archív M. S.)

(pokračovanie)

JÚL

Atletika: Daniel Turcsányi z klubu ABC Humenné sa stal juniorským majstrom Slovenska v trojskoku výkonom 13,87 m.

Stolný tenis: Pri príležitosti 90. výročia vzniku organizovaného stolného tenisu na Slovensku vyznamenali strieborným odznakom Janu Mihaľovovú (ŠKST Humenné) za viacročnú úspešnú hráčsku činnosť a propagáciu stolného tenisu.

Futbal: Futbalistky ŠK Štich Humenné po dlhoročnom účinkovaní v najvyššej slovenskej súťaži zostúpili do 2. ligy.

Volejbal: Extraligoví volejbalisti ŠK Chemes Humenné, štvornásobní majstri SR, trojnásobní víťazi Slovenského pohára, sa neprihlásili do súťaže. Príčina: Dlhotrvajúce rozpory s vedením mesta.

Futbal: Manažment treťoligového ŠK Futura Humenné oznámil, že svoje pôsobenie prenáša z Humenného do Svidníka.

Stolný tenis: OŠK Udavské po ročnom účinkovaní v 1. lige odstúpil právo účasti v druhej najvyššej slovenskej súťaži oddielu Javorinka Levoča.

Futbal: Európska futbalová asociácia (UEFA) uviedla, že podporí výstavbu ihriska s umelou trávnatou plochou v Snine.

AUGUST

Boccia: V chorvátskom Varaždíne získal na 4. Európskych hrách zdravotne znevýhodnenej mládeže zlatú medailu v boccii Sninčan Samuel Andrejčík. V britskom Guildforde na ME družstiev bol členom zlatého tímu SR a získal oprávnenie štartovať na Paralympijských hrách v Rio de Janeiro (Brazília).

Atletika: Junior Daniel Turcsányi sa výkonom 14,32 m stal aj seniorským majstrom SR v trojskoku.

Letecké modelárstvo: Humenčan Rastislav Kičura získal na ME v ukrajinskom Ľvove zlatú medailu v kategórii S9A (virník), tretí bol jeho kolega Michal Hricinda. Ďalšie medaily získali v tímových súťažiach v drese SR.

SEPTEMBER

Stolný tenis: Ivan Birov (Kamenica n/C) sa stal víťazom ročníka 2014/15 Východoslovenskej veterán tour v kategórii 50 – 59-ročných. V skupine do 40 rokov skončil Daniel Gajdoš (Udavské) druhý, rovnako druhý bol aj Jaroslav Dzubák (Z. Hámre) nad 60 rokov a tretia sa umiestnila do 40 rokov Tetjana Butko (Kamenica n/C).

Letný biatlon: Miroslav Smetana (Medzilaborce) sa stal majstrom Slovenska v rýchlostnom letnom biatlone vo Vyhniach v kategórii mužov nad 50 rokov.

Hokej: V Humennom sa po rokoch hral prvoligový hokej. MHK Bemaco prehral v Prešove 0:8 a doma porazil P. Bystricu 3:2.

Šerm: Sninská šermiarka Katarína Hunčárová sa už štvrtýkrát stala víťazkou Slovenského pohára medzi juniorkami v korde.

OKTÓBER

Nohejbal: Nohejbalisti ŠK Laborec Humenné obsadili v SNL druhé miesto.

Cyklistika: Víťazom cyklistickej ligy Východ sa po 11 pretekoch stal pretekár KriWO Jantex Humenné Dušan Kozel v kategórii 30 až 39-ročných.

Plávanie: Majstrom východoslovenskej oblasti v plávani sa stali Martin Babjak (2x), Lenka Melničáková (3x), Nina Vološinová (1x) a Martin Ján Vaceľ (2x).

Šachy: V úvodnom dvojkole extraligy zdolali šachisti Reinteru Humenné Modru a podľahli favorizovanému Slovanu Bratislava.

Plávanie: Hendikepovaný plavec z Humenného Viktor Verba získal v Nových Zámkoch osem titulov majstra Slovenska.

NOVEMBER

Taekwondo: Junior Samuel Kukura z klubu Black Tiger Snina vyhral medzinárodný turnaj Prague open v taekwondo do 55 kg.

Nohejbal: Humenský klub ŠK Laborec na vysokej organizačnej a technickej úrovni usporiadal ME v nohejbale mužov.

Zápasenie: Zápasník ZK Vihorlat Snina Daniel Chomanič získal titul majstra Slovenska v gréckorímskom i klasickom štýle. Titul vo voľnom štýle obhájil aj Sninčan Mykola Bolotnyuk.

Kickbox: Na majstrovstvách sveta v kickboxe v Belehrade štartovala aj humenská boxerka Dominika Karchová. Ako rozhodca účinkoval známy tréner Rastislav Babinčák.

Futsal: Klub Angels Humenné sa stal účastníkom dlhodobej 3b extraligy Východ vo futsale.

Zápasenie: Zápasníci ZK Vihorlat Snina obhájili titul majstra Slovenska. Slávia Snina skončila tretia.

DECEMBER

Krasokorčuľovanie: Stella Sovjaková sa stala víťazkou Veľkej ceny Púchova medzi začiatočníkmi.

Futbal: V Humennom sa po 40 rokoch stretli futbalisti a funkcionári bývalého FK Chemlon. V roku 1975 Humenné postúpilo do SNL.

Futsal: Populárna Mestská futsalová liga v Humennom otvorila už svoj 14. ročník. V troch ligách štartuje 30 tímov.

Futbal: Do Jedenástky roka Východ boli nominovaní Timea Brutvanová (ŠK Štich Huámenné) a štvrtýkrát po sebe Marián Pčola z MFK Snina.

Halový futbal: V Medzilaborciach usporiadali v čase vianočných sviatkov 20. ročník unikátneho 24-hodinového nonstop turnaja.