Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Humenskí futsalisti zdolali silné Košice

Na zápas 4. kola futsalovej 3b Extraligy Východ prišlo takmer 400 divákov.

(Zdroj: Matúš Kalanin)

Kanadské medvede z Košíc sú považované za horúcich favoritov futsalovej 3b extraligy Východ. V 4. kole bolo na nich zvedavých takmer 400 divákov, ktorí výrazným spôsobom hnali za úspechom domácich Angels.

HUMENNÉ. Tí nastúpili do stretnutia s výraznou posilou z veľkého futbalu Petrom Šuľákom.

V úvode sa súperi len oťukávali, ale potom sa dobre uvoľnil košický Seman a Dudič mal plné ruky práce. Prvá vážnejšia akcia Angels sa skončila gólom. Murinčák prihral do behu Mamajovi a ten loptu napálil do brány. Hostia sa snažili na tento vývoj reagovať tým, že prešli na osobnú obranu so snahou o rýchly prechod do útoku. Priestoru na streľbu a kombinácie bolo málo, kvalita hry upadla do priemeru.

Vyrovnanie prišlo ako blesk z jasného neba. Košičania pri zahrávaní rohu zvolili nacvičený signál, Majoroš rýchlo rozohral na Grutku, ktorý z jednej napálil loptu pod brvno – 1:1.

V 16. min. sa toho pred obomi bránami udialo až príliš veľa. Najprv Komjatý trafil do žrde, potom Mamaj obišiel aj brankára, ale z uhla netrafil do brány, z rýchleho protiútoku po pravej strane presne do protiľahlého vinkla namieril Hegeduš a hostia viedli. O minútu neskôr ešte Seman po brejku trafil do pŕs Dudiča.

Účelnú obrannú hru forsírovali Košičania aj v prvej časti II. polčasu. Humenčania neefektívne strieľali zo stredných vzdialeností, na druhej strane musel Dudič riešiť iba nevinné akcie súpera.

V 30. min. najprv po šikovnej prihrávke Opielu trafil Komjatý do brankára, vzápäti v strede poľa Šuľák obral o loptu Majoroša, posunul si ju dopredu a strelou k žrdi nedal brankárovi hostí žiadnu šancu – 2:2.

O minútu už Angels viedli. Popík našiel na ľavej strane Porvazníka a ten „šúľancom“ popri brankárovi trafil k ľavej žŕdke.

Košičania po góle otvorili hru, ale ich šance likvidoval s prehľadom Dudič. Horúco bolo aj na druhej strane. Popík, Opiela, Mamaj a Šuľák nemali presnú mušku. V 35. min. Kuzma oblúčikom prehodil brankára hostí, ale ten ešte loptu chytil na bránkovej čiare. O chvíľu Popík nepremenil samostatný nájazd a z protiútoku Grutka vyrovnal.

Košičania vycítili šancu na víťazstvo, bezhlavo sa vrhali do útoku a táto taktická chyba sa im stala osudnou. Hráči Angels po získaní lopty rýchlo vyrážali do útoku a kombináciami sa ľahko dostávalo do gólových šancí, ktoré premieňali. Od 37. min. sa im v priebehu jedinej minúty podarili tri úniky a boli z nich tri góly za sebou. Prvá sa vydarila kombinácia po osi Popík – Murinčák – Porvazník, druhá po línii Porvazník – Šuľák – Mamaj a tretia v dvojici Komjatý – Mamaj – Komjatý.

Znížiť mohol potom zblízka Majoroš a aj zúfalé pokusy ďalších medveďov s prehľadom riešil Dudič.

Angels podali najlepší výkon v súťaži. Košičania potvrdili svoje kvality, ale zápas si prehrali nepochopiteľnými taktickými chabymi v závere.

Angels Humenné – Grizzly Košice 6:3 (1:2)

Góly: Porvazník 2, Mamaj 2, Šuľák, Komjatý – Grutka 2, Hegeduš

Angels: Dudič – Peter Šuľák, Komjatý, Popík, Murinčák, Kuzma, Porvazník, Opiela, M. Mamaj.