Anjeli porazili v šlágri Belú

V nedeľu pokračovala Mestská futsalová liga v Humennom vo všetkých troch súťažiach.

I. liga: V súboji „gladiátorov“ s prehľadom úspešnejší anjeli

Veľmi pekné futsalové divadlo videli diváci v rámci 2. kola 1. Mestskej futsalovej ligy v zápase Mucha teamu s Harvistavom. Aj keď sa bojovalo o každú loptu, hralo sa veľmi fér. Ukazuje sa, že do súťaže vstúpili najlepšie tesári, tentoraz nemali so Strážčanmi žiadne problémy. Za vlaňajšou výkonnosťou zaostáva Oldrati, druhýkrát po sebe dostalo desiatku.

Creaton H&L tesárstvo – Azteka Strážske 7:2 (2:0)

Góly: Jurov 4, Praščák, Vasiľ, Voroňák – Kokočák, Široký

Creaton: Dudič - Hreško, Praščák, Smoľák, Chalupka, Vasiľ, Voroňák, Jurov, Barnišin.

Azteka: Breda – Líška, Hajdučko, Pavúk, Kokočák, Široký, Gaľo, Duda

V tretej minúte po rýchlej kombinácii poslal Kreaton do vedenia C. Vasiľ. O minútu po podobne rýchlom brejku zvýšil Voroňák. Creaton predvádzal skvelé kombinačné akcie, hra sa prelievala zo strany na stranu, ale žiadne mužstvo si nedokázalo vypracovať vyloženú šancu. V 18. min. Chalupka tvrdo vystrelil, brankár loptu vyrazil pred seba a druhá strela Chalupku skončila na tyčke. V 26. min. Jurov „messiovsky“ preloboval brankára Strážskeho a zvýšil na 3:0. Hneď na to si tesári vychutnali ďalšiu kombináciu po osi Vasiľa s Praščákom a druhý menovaný strelil svoj prvý súťažný gól tejto futsalovej sezóny. Azteka strelila gól až v 31. min. Nádherný futsalový moment prišiel v 38. min., kedy Jurov nasadil súperovi jasle a potom opäť prehodil brankára a zvýšil na 5:1. Azteka z protiútoku znížila, ale v 39. min neudržateľný Jurov unikol po ľavej strane a zavŕšil svoj hetrik. V závere už Creaton exceloval, po nádhernej akcii jeho hráči rozobrali súpera a Jurov hlavou strelil svoj štvrtý gól. Creaton najmä v 2. polčase predvádzal oku lahodiaci futsal.

Vodomont – Penzion Aston 5:4 (2:3)

Góly: Serbin 3, R. Lukáč, Kočiš – A. Kuľha, Roško, Vajs, Lukáč

Vodomont: Klamár – Albičuk, R. Lukáč, Serbin, L. Lukáč, Kočiš, Tomčák.

Aston: Čubák – Krištof, A. Kuľha, Šmajda, Roško, Vajs, Maďak, Fejko, M. Kuľha, Havrilčák

Úvod bol opatrný, obe mužstvá venovali väčšiu pozornosť defenzíve. V 8. minúte si Aston vytvoril skvelú šancu bez gólovej koncovky, ale hneď na to Roško otvoril skóre. Prišla však okamžitá odpoveď, Serbin do prázdnej vyrovnal. Tomčákovu strelu v dobrej pozícii Čubák kryl. Po peknej kombinácii Vodomontu pridal Serbin svoj druhý gól do prázdnej brány. V 17. min. prevzal Kuľha loptu na svojej polovici, prešiel ňou až pred bránu súpera a strelou pod brvno vyrovnal. O chvíľu rýchly Vajs opäť posunul Aston do vedenia. Na začiatku 2. polčasu Kočiš strelou z diaľky vyrovnal. Po vyšachovaní obrany Astonu R. Lukáč strelil štvrtý gól Vodomontu. Najväčšie problémy obrane Vodomontu robil rýchly Vajs spolu s technickým Lukáčom. V 34. min. pekný lop Tomčáka skončil nad bránou. Lukáč z Astonu v 35. min. nastrelil brvno, ale v 37. min. po rýchlej kombinácii Vajs – Lukáč druhý menovaný vyrovnal. Minútu pred koncom Serbin nakoniec prevážil misky váh na stranu Vodomontu.

Váš domáci mäsiar – Oldrati group 10:2 (4:1)

Góly: Šamo 5, Kulich 3, Porvazník, Mihalič – J. Kuzma 2

Váš mäsiar: Piročšák - Šamo, Kulich, Porvazník, Mihalič, Hutaj, Ševčenko, Matej, Rada.

Oldrati: Lazor – J. Kuzma, L. Kuzma, Karas, Olexa, Baláž, Mantič

Hneď od úvodu mali mäsiari loptu častejšie na nohách, ale výrazné šance si nevytvorili. Až v 12. min. Šamo prudkou strelou do šibenice strelil úvodný gól zápasu. O minútu neskôr J. Kuzma z uhla vyrovnal. V 14. min. Mantič napálil brvno, ale z protiútoku sa technicky presadil Šamo. V 15. min. opäť Šamo predviedol technické kúsky a zavŕšil svoj hetrik. Po chybe obrany Oldrati zvýšil prudkou strelou Porvazník. Druhý polčas bol už jasne v réžii mäsiarov, vynikali skvelou kombináciou na jeden dotyk, boli rýchli a dokázali sa aj strelecky presadiť. Vynikol najmä Šamo, ktorého technika a prehľad privádzali súpera do rozpakov. Váš mäsiar sa už v závere bavil, hráči Oldrati pôsobili bezmocne a rezignovane.

Mucha team – Harvistav Hankovce 2:2 (0:0)

G: J. Hreha 2 – Pavol Šuľák, Peter Šuľák

Mucha team: J. Kopťár – A. Lojan, M. Pčola, J. Skvašík, P. Kirňák, D. Vajda, D. Karľa, M. Hreha, L. Hreha, J. Hreha.

Harvistav: P. Vaško – Š. Harvila, J. Štofík, R. Cigánik, R. Guba, Pavol Šuľák, Peter Šuľák, Ľ. Korikov, D. Čabala, V. Suchanič, P. Ruskovský

Hral sa technicky vyspelý futsal s variabilnými kombináciami, jeho ozdobou bol pokojný, slušný priebeh. V prvej časti bola hra vyrovnaná, v závere mali miernu prevahu Hankovčania. Na začiatku II. polčasu opečiatkovali strelci žrde na oboch stranách ihriska, potom sa chopili réžie bratia Šuľákovci a dvomi gólmi poslali Harvistav do vedenia. Na ten druhý v 13. min. z nohy Petra Šuľáka takmer okamžite odpovedal J. Hreha. O dve minúty neskôr ten istá strelec stav aj vyrovnal. Tesne pred sirénou kopali Hankovčania priamy kop, ale nepremenili ho.

Angels – Belá n/C 7:2 (3:1)

G: M. Mamaj 3, J. Kuhajdik 2, I. Komjatý 2 – D. Haburaj, P. Hišem

Angels: L. Behún – M. Mamaj, I. Komjatý, T. Opiela, P. Murinčák, L. Gabák, D. Popík,J. Kuhajdik.

Belá n/C: M. Diňa –M. Lojka, Ľ. Jankaj, R. Dický, V. Diňa, D. Haburaj, M. Haburaj, J. Kudravý, R. Čižmár, J. Andrejko, E. Matús, P. Hišem, D. Brečka, M. Červeňák

Vo vari najočakávanejšom stretnutí večera sa po každej stránke presadili hráči Angels. Posilnení J. Kuhajdikom predvádzali celú škálu nádherných futsalových momentov. Strelecky sa presadili všetci traja kvalitní zakončovatelia. Belá nehrala zle, ale tentoraz sa musela skloniť pred lepším výkonom súpera.

II. liga: Na čele Ľubiša a Vranov

Parádny futsal hral Vranov nad Topľou, Ladičkovčania obrátili na hlavu priebeh zápasu s Turcovcami, mladí obchodníci pár minút ťahali za kratší koniec a finiš im už k bodu nepomohol. V nezáživnom stretnutí Slovaktualu a Double Star sa zrodila prvá bezgólová remíza súťažného ročníka.

Wagamama – Satlan Ľubiša 1:6 (0:2)

G: J. Kopčo – M. Horodník 2, J. Kolesár, M. Sabo, M. Ruščanský, M. Macko

Wagamama: M. Vangor – M. Kmec, M. Breda, J. Kopčo, O. Hric, M. Kmec, J. Novosiadly, R. Kurec, P. Baschiera, M. Dzurovčin, J. Vasiľ, P. Milčík,

Satlan: V. Holienčin – P. Petričko, J. Kolesár, J. Tabaka, M. Sabo, T. Lukáč, P. Roško, M. Ruščanský, Martin Macko, M. Horodník, R. Greško

Prvá polovica stretnutia bola vcelku vyrovnaná, Satlan však bol úspešnejší v streľbe, keď jeho góly dali Ruščanský a Martin Macko. Po obrátke už boli výrazne lepší Ľubišania, tromi gólmi odskočili na 0:5 a na Kopčov gól ešte odpovedal pohotový Horodník. Satlan má dobre nakročené v súťaži.

Devils – Magic Turcovce 5:3 (1:3)

G: T. Šepeľa 4, R. Kuruc – M. Jakubov 2, Matúš Nazad

Devils: M. Brza – P. Bobaľa, J. Kuruc, P. Meričko, E. Hodor, Š. Bobaľa, L. Metiľ, Š. Mažerik, M. Gerda, J. Macej, R. Kuruc, Š. Hodor, T. Sima, T. Šepeľa, J. Beňo,

Turcovce: M. Cholp – J. Vasiľ, E. Lucík, S. Ragan, J. Šaro, J. Sukeľ, Ľ. Hubcej, Matúš Nazad, M. Jakubov

Turcovčania začali vo veľkom štýle, darila sa im krídelná hra a po rýchlych rozohrávkach skoro viedli 3:0. Nič nenasvedčovalo, že sa na vývoji niečo zmení, ale pred prestávkou po peknej akcii strelecky disponovaný Šepeľa znížil. Ladičkovčania po prestávke ožili, herne súpera prevýšili a už v prvých desiatich minútach stav otočili na 5:3. Zápas bol v závere veľmi nervózny, Magic mali šance, ale aj nepresnú mušku. Devils na samom konci nepremenili pokutový kop.

Myslina – Obchodná akadémia Humenné 5:4 (2:3)

G: E. Hanc 3, L. Burík 2 – J. Mišenko 2, M. Tkačin, vl.

Myslina: D. Vohár – A. Frajtko, T. Kuzma, J. Babin, M. Babin, E. Hanc, L. Burik, D. Šatník, M. Friga, D. Mišľan, J. Čura,

OA: R. Moriak – P. Matta, D. Cholp, P. Gerboc, P. Vrblovský, P. Horvát, P. Vasiľko, F. Harakaľ, M. Tkačin, J. Mišenko, R. Havriľák, M. Pavlik, P. Mesároš, S. Gajdoš, J. Hobľák

Na palubovke sa stretol mladý tím s ešte mladším. Opatrná hra trvala do 6. min., keď sa presadil Mišenko a ten istý hráč o dve minúty zvýšil už na 0:2. Potom sa už hral pohľadný futsal s možnosťami skórovať na oboch stranách. Najprv Burík znížil, M. Takačin kontroval, ale v poslednej sekunde I. polčasu dal Hanc kontaktný gól. Prvá polovica II. polčasu vyznela herne v prospech Mysliny, Hanc vyrovnal a Burík hlavou naklonil misky váh na jej stranu. Mladí obchodníci sa potom rozohrali, dobre sa pohybovali a Vohár mal veľa roboty. Za stavu 5:4 mali štyri minúty presilovku, nastrelili však iba žrď. Smola, bol to remízový zápas.

Slovaktual – Double Star 0:0

Slovaktual: Benec – Cholp, Karas, J. Šedzmak, D. Šedzmak, Fogoš, Nazad, Krivjanský, Tkáč, Havrilko,

Double Star: Krivjančin, Šarišský, Max, Tabaka, Jasyk, Donič, Varga, Naster, Holovka

Hneď na začiatku mal Slovaktual územnú prevahu, vytvoril si aj zopár šancí, ale gól z toho nebol. Od 10. min. hral Double Star presilovku, ale cestu do siete si lopta nenašla. Ani ďalšia presilovka mužstva Double Star nepriniesla gólové ovocie, bola skôr jalová. Hra sa vyrovnala, boli aj šance na oboch stranách, najväčšiu mal Šarišský, ktorý v 18. min. nastrelil brvno. V druhom polčase sa hra trochu zrýchlila, futsal bol zaujímavejší, prišli aj šance na oboch stranách. Najmä Hviezda si dokázala vytvoriť vyložené šance, brankár Benec však čaroval. Ani jeden z útočníkov sa už do konca zápasu nepresadil, ústrednými postavami stretnutia boli obaja brankári.

Amadeus - BNP Vranov 3:8 (0:2)

G: Demčák, Mitník, Danko – Turek 2, Kuták 2, Samsely 2, T. Jakub, Bavolár

Amadeus: Čokina – Rudý, Demčák, Mitník, Krajkovič, Danko, Jalč,

BNP: J. Jakub – Hric, Vangor, D. Jakub, Janok, Turek, Čintala, T. Jakub, Bavolár, Vagaský, Turčík, Petričko, Jakubčin, Kuták, Samsely

Úvod patril BNP a po góle Tureka sa Vranovčania dostali do vedenia. Od tej chvíle už jasne dominovali na palubovke, pričom hrali vyspelý futsal, rýchly a kombinačne atraktívny. Po sérii šancí sa v 9. min. prezentoval parádnou strelou pod brvno Kuták, ktorý zvýšil na 2:0. Hneď v úvode 2. polčasu pridal po rýchlom útoku Samsely tretí gól BNP, a keď v 23. min. strelil T. Jakub štvrtý gól Vranovčanov, bolo rozhodnuté. V 26. min. po ďalšej peknej kombinácii BNP vyšachovali obranu Amadea a pridali piaty gól. Amadeus sa konečne gólovo presadil v 27. min. a v priebehu ďalších dvoch minút znížil na 3:6, ale žiaden zázračný obrat sa nekonal. Mužstvo BNP ďalšími dvomi gólmi rozhodlo aj preto, že malo oproti súperovi dostatok hráčov na lavičke a kondične súpera prevalcovalo.

III. liga: Lackovce predviedli na úvod kanonádu

S týždňovým posunom mala svoju ouvertúru v nedeľu aj III. Mestská futsalová liga. Práve táto súťaž je príchodom nových mužstiev vždy nevyspytateľná, čo sa potvrdilo aj tentoraz. V piatich zápasoch padlo až 54 gólov; Lackovce nastrieľali súperovi devätnásť, z toho exkluzívny strelec Ruslan Ljubarskij rovných desať.

Kanonieri – Vyšná Sitnica 5:1 (3:0)

G: D. Hrivňák 4, M. Boroš – S. Bačovčin

Kanonieri: J. Illeš – M. Pavlov, J. Babinský, B. Janočko, R. Boroš, M. Boroš, D. Hrivňák, M. Mikita, M. Dobranský

V. Sitnica: M. Polačko – J. Kušnír, M. Mihalovič, D. Švigár, J. Džubara, J. Karnaj, E. Macko, T. Králik, M. Mažerik, J. Hudák, D. Dušák, S. Bačovčin

ŠK Brestov – FK Humenné 2:3 (1:1)

G: J. Kuchtanin, vl. - Ľ. Pankovčin 2, D. Krajník

Brestov: F. Varga – L. Krajník, M. Vantara, E. Sakalik, P. Metiľ, J. Gurba, T. Matta, M. Dorocák, M. Kyslan, J. Kuchtanin, J. Lojka

FK: K. Surničin – T. Szilvási, D. Krajník, M. Kormaník, Ľ. Pankovčin, V. Lukáč, P. Kuľha, M. Zlacký, M. Balog

Andritz Slovakia – ŠK Slávia Lackovce 1:19 (0:8)

G: L. Rarog – R. Ljubarskij 10, S. Karnaj 5, B. Timuľák 2, M. Danko, Milan Nazad

Andritz: J. Bajkó – L. Rarog, V. Felc, M. Kulík, M. Džado, M. Kolesár

Lackovce: M. Dirbák – S. Matuščák, S. Karnaj, R. Ljubarskij, M. Danko, M. Kocík, M. Nazad, B. Timuľák, M. Ficík