Dvaja na jedného.  V akcii Dárius Popík.
Dvaja na jedného. V akcii Dárius Popík. (Autor: Matúš Kalanin)
Sportnet|2. dec 2015 o 15:12

Futsalová 3b Extraliga Východ poračovala tretím kolom. Humenčania doma porazili prešovskú juniorku.

HUMENNÉ. Mladí prešovskí futsalisti hrali v úvodných minútach ako z veľkej knihy. Rýchlymi kombináciami na jeden dotyk sa dostávali do vyložených gólových šancí. Už v 2. min. Dudič odvážnym zákrokom prekazil príležitosť troch útočníkov hostí. Horúco pred bránou Angels bolo aj v 5. min. Najprv Kolpák zblízka prekopol ponad brvno, potom ho napodobnil po ideálnej krížnej prihrávke E. Petruška.

Z tlaku Prešovčania nevyťažili nič, postupne sa začali herne presadzovať aj domáci hráči. Z väčších vzdialeností sa zastreľovali najmä Popík a Opiela. Šarišania sa stiahli viac do obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 9. min. sa pekne uvoľnil Kolpák, prudko vystrelil do ľavého horného rohu, ale Dudič reflexívne zareagoval.

Futsal je rýchla hra a za pár sekúnd sa môže veľa udiať. V 12. min. Murinčák dobre vystrelil, brankár Babjak loptu vyrazil ďaleko do poľa, Kolpák si ;ju spracoval a prihral do behu voľnému D. Petruškovi, ktorý pomedzi nohy Dudiča otvoril skóre zápasu.

Opiela mohol vzápätí vyrovnať, jeho bombu končekmi prstov vytlačil nad brvno Babjak. V útoku Angels začali v tom čase dominovať Popík a Komjatý, ktorí sa aj v krátkom čase postarali o obrat. Najprv Popík prihral Horvátovi, ktorý nekompromisne napálil loptu z ôsmich metrov k žrdi, potom Murinčák naserviroval ideálnu prihrávku Komjatýmu a ten prudko skóroval pod brvno.

Domáci viedli, ovládli hru, technická prevaha bola jasne na ich strane. Naopak, prešovský stereotyp kolmých prihrávok bol už opozeraný, obrancovia súpera si už dali pozor a do šancí priebojných útočníkov FK nepúšťali.

Pekné útočné akcie v závere polčasu predvádzala dvojica Porvazník – Komjatý. Najprv v 18. min. Komjatý kolmo vysunul Porvazníka, ten si počkal, kým sa brankár hostí položí na palubovu a k žrdi ho pohodlne prehodil. O minútu si obaja aktéri predošlej akcie roly vymenili, Porvazník prihral Komjatýmu, ten pálil nechytateľne do brány – 4:1.

Úvodná akcia mladých Prešovčanov v II. polčase zaváňala gólom. E. Petruška triafal do ľavého vinkla presne, ale Dudič zázračne vytlačil loptu na roh. Nadlho potom hostia z palubovky akoby odišli. Skúsení Humenčania dobre kombinovali, útočili najmä po krídlach a spätnými prihrávkami hľadali nabiehajúcich strelcov. Už v 22. min. si Komjatý s Opielom dvakrát na dotyk vymenili loptu a Komjatý dal gól. O dve minúty s prehľadom prihral Murinčák na Kuzmu a lopta bola v bráne opäť. Gólovo sa mohli ešte presadiť Popík, Lojan i Murinčák, Babjak však chytal spoľahlivo. Na posledných desať minút do brány Angels prišiel namiesto Dudiča Behún.

Hra potom stratila dynamiku, Prešov bezhlavo búšil do obranného múru Angels, domáci hráči sa snažili hrať viac individuálne. Výnimka bola akcia dvojice Porvazník – Opiela, ktorí sa prihrávkami na jeden dotyk viackrát po sebe ocitli v 15. min. s loptou až pred Babjakom a Opiela dokopával do opustenej brány. Keďže sa najkrajšia akcia zápasu stretla s priaznivým ohlasom u obecenstva, obaja aktéri s rovnakým zakončením si ju zopakovali o minútu neskôr.

Za stavu 8:1 Angels prestali hrať, hostia boli snaživejší a oplatilo sa im to. Na samom konci dal pod zápas pečiatku do prázdnej humenskej brány Matúš Tomáš.

Angels Humenné – FK Prešov jun. 8:2 (4:1)

Góly: Komjatý 3, Opiela 2, Horvát, Porvazník, Kuzma – E. Petruška, Matúš Tomáš. ŽK: Dudič.

Angels: Dudič (29. Behún) – Horvát, Komjatý, Popík, Lojan, Murinčák, Kuzma, Porvazník, Opiela.

Ostatné výsledky: Poprad – Košice 4:5, St. Ľubovňa – Bardejov 1:2.