V úvodnom šlágri nevídaný obrat Creatonu

Úvodným kolom sa v nedeľu začal 14. ročník Humenskej futsalovej ligy.

Z II. ligy. Brankár Oldrati zachraňuje pre muchovcami.Z II. ligy. Brankár Oldrati zachraňuje pre muchovcami. (Zdroj: Matúš Kalanin)

Hrali sa iba zápasy 1. a 2. ligy, 3. liga má kolo preložené na sobotu 19. decembra v zvyčajnom hracom čase. V 2. lige sa na úvod hral veľmi dobrý futsal, najlepší z nich v stretnutí Turcoviec s BNP Vranov n/T. Pri streleckej chutí boli najmä hráči Satlanu, ktorí naložili svojmu súperovi „dvanástku“. V majstrovskej súťaži pútal pozornosť pred takmer 300 divákmi súboj Angels s Creatonom. Sprvoti sa vyvíjal podľa predpokladov pre anjelov, ale v II. polčase tesári zavelili na obrat, ktorý sa im podaril dokonale. V priamom súboji sa stretli aj vlaňajší (Belá n/C) a predvlaňajší (Buboteam) víťaz. Lepšie obstáli čerstvejší majstri.

I. LIGA

Mucha team – Oldrati group 10:3 (5:2)

Góly: J. Skvašík 3, A. Lojan 2, D. Karľa 2, M. Pčola, P. Kirňák, M. Hreha – J. Kuzma, J. Paľo, L. Kuzma

Mucha team: J. Kopťár – A. Lojan, M. Pčola, J. Skvašík, P. Kirňák, D. Vajda, D. Karľa, M. Hreha, L. Hreha, J. Hreha. Oldrati group: M. Lazor – R. Šuľák, J. Kuzma, L. Kuzma, J. Paľo, T. Karas, P. Olexa, A. Callegari, J. Baláž

Muchovci rozohrali od začiatku výbornú hru s celým radom variabilných útočných akcií a viedli už 4:0. Strojári kontrovali dvoma gólmi, ale ich ďalšiu snahu zbrzdila dobre organizovaná obrana súpera. Po obrátke bol Mucha team výrazne lepší, dobre sa jeho hráči pohybovali a prihrávkami na jeden dotyk i rýchlymi akciami po krídlach koncepciu strojárov úplne rozleptali. Výbornou hrou sa predviedli najmä Pčola, Skvašík a Lojan.

Angels – Creaton H&L tesárstvo 3:5 (2:0)

Góly: M. Mamaj, T. Opiela, P. Murinčák – P. Jurov 2, M. Ondáč 2, C. Vasiľ

Angels: L. Behún – M. Mamaj, G. Horvát, I. Komjatý, T. Opiela, P. Murinčák, L. Gabák, D. Popík. Creaton H&L: M. Dudič – V. Praščák, Ľ. Hlivák, R. Chalupka, C. Vasiľ, P. Jurov, M. Ondáč, M. Barnišin

Vlani bronzoví, dnes už aj extraligoví Angels s nováčikom 1. ligy Creatonom zviedli v šlágri kola nevídanú futsalovú bitku, ktorú smelo možno označiť za vrchol nedeľného popoludnia v humenskej športovej hale. Po opatrnom úvode, keď sa nikto zo súperov neodvážil vyjsť s kartami von, sa postupne začali zastreľovať ostrostrelci Mamaj na jednej a Praščák na druhej strane. V 11. min. nastrelil Opiela žrď, „anjeli“ ožili a boli o poznanie útočnejší. Už v nasledujúcej minúte Opiela gól. Ten istý hráč zabránil vyrovnávajúcemu gólu, keď z bránkovej čiary vykopol loptu. Po peknej kombinácii strelil Mamaj druhý gól a zdalo sa, že favorit sa posadil na koňa. Prvé tri minúty II. polčasu však boli preňho ako zlého sna. Dostal tri góly v krátkom slede a prehrával. Murinčák potom nastrelil z uhla žrď, ale z nasledujúcej akcie zavesil loptu pod brvno a bolo vyrovnané. Potom sa už iba úporne bojovalo o víťazstvo. Záver bol ide Angels šokujúci. Minútu a pol pred koncom dorazil Ondáč loptu do brány a do opustenej ešte pred sirénou zavŕšil skóre v prospech odchodlaných tesárov.

Vodomont – Harvistav Hankovce 3:3 (1:1)

Góly: Michal Gombita 2, R. Albičuk – Ľ. Korikov 2, Š. Harvila

Vodomont: M. Klamár – R. Albičuk, R. Lukáč, Mi. Gombita, L. Lukáč, Ľ. Korikov, Š. Tomčák. Harvistav: P. Vaško – Š. Harvila, J. Štofík, R. Cigánik, R. Guisa, P. Šuľák, Ľ. Korikov, D. Čabala

Hneď na začiatku dal gól Gombita a z protiútoku Korikov a na dlhý čas sa strelci odmlčali. Zápas nepostrádal bojovnosť, ale technicky nebol veľmi presvedčivý. Po polčase sa obaja aktéri rozohrali, nechýbali kombinácie i brejky. Vodári potom ešte dvakrát viedli, ale súper sa zakaždým dotiahol. Spravodlivá remíza.

Azteka Strážske – Penzion Aston 3:5 (2:1)

Góly: P. Kukučák 2, L. Forgáč – M. Roško 4, J. Vajs

Azteka: Mi. Líška – M. Breja, P. Kukučák, L. Lorinc, D. Lorinc. M. Pavlovčák, Ma. Líška, M. Hajdučko, L. Forgáč. Aston: M. Čabák - M. Krištof, M. Mihalič, A. Kuľha, R. Šmajda, M. Roško, M. Goga, P. Mihalič, J. Vajs, R. Lukáč, L. Maďák, P. Havrilčák

Obaja súperi sa na začiatku iba opozerávali, hrali na istotu viac do šírky, preto bolo aj pomenej gólových príležitostí. Jednako sa výreční strelci Kokočák a Forgáč na stražčanskej a Roško na strane hoteliérov presadili. V II. polčase začal úradovať kanonier Roško. Vyrovnal na 2:2 a potom ešte dvoma gólmi v závere rozhodol zápas v prospech Astonu.

Váš domáci mäsiar – Belá n/C 2:3 (0:1)

Góly: L. Kulich, E. Strňo – J. Vajda, J. Andrejko, R. Dický.

Váš mäsiar: F. Piroščák – P. Šamo, L. Kulich, E. Streňo, M. Porvazník, J. Mihalič, J. Hutaj, I. Schevchenko, M. Matej, M. Rada. Belá n/C: M. Lojka – Ľ. Jankaj, R. Dický, V. Diňa, D. Haburaj, M. Haburaj, J. Kudravý, R. Čižmár, J. Andrejko, E. Matús, J. Vajda, P. Hišem, D. Brečka

V priamom súboji sa stretli predvlaňajší a minuloročný víťaz I. ligy, čo zaručovalo kvalitu hry i veľký boj. Belej zabezpečil vedenie J. Vajda, ale postupom času sa na palubovke začalo iskriť, bolo veľa nervozity a faulov v osobných súbojoch. Beľania zvýšili na 2:0, ale v oslabení inkasovali dvakrát za sebou. Rozhodujúci gól dal Dický.

II. LIGA

Wagamama – Myslina 5:5 (1:1)

Góly: Baschiera 2, Novosiadly, Milčík, vl. – Kuzma 2, J. Babin 2, Polák. Rozhodovali: Basoš, Hudák

Wagamama: Vangor – M. Kmec, Breda, Kopčo, Hric, Kmec, Novosiadly, Kurec, Baschiera, Dzurovčin, Vasiľ, Milčík, Vojtek

Myslina: Vohár – Frajtko, Kuzma, J. Babin, M. Babin, Hanc, Polák, Burik, Šatník, Friga, Mišľan, Čura

Zápas sa začal opatrne na oboch stranách. Vyrovnaný prvý polčas priniesol dva góly, po jednom na každej strane. Oťukávanie skončilo po prestávke, začal sa hrať svižnejší a otvorenejší futsal. Wagamama viedla už 4:2, súperovi robili problémy najmä agilní Milčík a Baschiera, ale Myslina pod taktovkou skúseného Poláka, ktorý strelil gól a na ďalšie dva prihral, vyrovnala a dokonca sa ujala vedenia. V závere však Wagamama vyrovnala.

Obchodná akadémia Humenné – Devills 7:5 (5:3)

Góly: Mišenko 4, Tkačin 2, Vasiľko – Gerda 2, Macej, Metiľ, vlastný. Rozhodovali: Kucer, Jancuško

Úvod patril obchodníkom, keď už v 8. sekunde strelili prvý gól. O minútu pridali druhý a zdalo sa, že je vymaľované. Mladíci z OA boli agresívnejší a rýchlejší ako hráči súpera, vytvorené šance dokázali premieňať. Dostali sa do vedenia 5:1, ale potom akoby seklo. Ich hra bola kostrbatá, dlho vozili loptu, viazla rýchla prihrávka. To využili diabli. Najprv po rýchlej kontre znížil Gerda a tesne pred koncom polčasu po vlastnom góle znížili na rozdiel dvoch gólov. Druhý polčas začal útočne z oboch strán, vytvorené šance obaja rivali zahodili. Po priamom kope Devills tancovala lopta po bránkovej čiare. V 25. min. však Gerda už trafil do čierneho a bolo 5:4. O pár sekúnd nato, kontrovali obchodníci a opäť zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V 29. min. OA vyšachovala obranu Devills a Mišenko do prázdnej pridal už svoj štvrtý gól. V 36. min. premenil „diabol“ Metiľ deviatku a začal sa nervózny záver stretnutia. V ňom však padali len žlté karty, nie góly. Tréner obchodníkov M. Polák skonštatoval, že hra jeho mužstva bola celkom dobrá v úvode, potom však mladí hráči podľahli atmosfére, čo pripisuje ich neskúsenosti. „Väčšinou sú to chlapci z prvého a druhého ročníka. Potrebujú zbierať skúsenosti práve z takýchto zápasov. Na hre ešte musíme popracovať, najmä zrýchliť prihrávku, ale víťazstvo na úvod je upokojujúce“ – povedal Polák.

Magic Turcovce – BNP Vranov 3:6 (1:3)

Góly: J. Vasiľ, P. Vasiľ, Nazad – Turek 3, Verčimák, Čintala, F. Jakub

Turcovce: Cholp – J. Vasiľ, P. Vasiľ, E. Lucík, T. Lucík, Ragan, Šaro, Sukeľ, Hubcej, Nazad, Jalčák, Jakubov

Vranov: J. Jakub – Hric, Verčimák, D. Jakub, Janok, Turek, Čintala, T. Jakub, Bavolár, Vagaský, Turčík, Petričko, Jakubčin, F. Jakub

Vynikajúci zápas, o ktorý sa pričinili obaja súperi, treba však športovo vyzdvihnúť vyspelú hru Vranovčanov, ktorí už predvádzali skutočný futsal (nie futbal v hale). Úvod bol opatrný, súperi sa snažili neurobiť chybu. Ale v 4. min. udreli Vranovčania a Turek parádnou strelou do šibenice otvoril skóre zápasu. Potom začali hroziť aj Turcovce, ale šancu zoči – voči brankárovi nepremenili. V 9. min. Verčimák priamo z rohu prekvapil gólmana Magicu a zvýšil na 2:0. V 12. min. J. Vasiľ tečoval loptu a Magic znížil. Vranovčania pokračovali v rýchlom, dynamickom futsale, mali dobrú rozohrávku, ale aj Turcovce sa vytiahli. V závere polčasu však BNP pridalo tretí gól. Na začiatku druhej polovice P. Vasiľ peknou strelou k tyčke opäť znížil čo ešte pridalo k atraktivite stretnutia. BNP nastrelilo dve tyčky, Magic jednu, hra sa prelínala zo strany na stranu. Vranovčania však čoraz častejšie hrozili, ich hra mala futsalový šmrnc. Turcovce veľakrát podržal výborný brankár Cholp. Ale po ďalšej rýchlej kombinácii už inkasoval – 2:4. V 36. min. po strele z diaľky sa Vranovčania dostali do trojgólového vedenia, ale Magic stále nerezignoval. Po nepremenenej penalte P. Vasiľa odrazenú loptu poslal do brány Nazdad. Posledné slovo však mali Vranovčania, ktorí ukázali, že môžu byť jedným z najvážnejších ašpirantov na víťazstvo v 2. lige.

Amadeus – Slovaktual 9:4 (4:0)

Góly: Mitnik 4, P. Krajkovič 3, Danko, Jalč – Šedzmák 2, Karas, Nazad

Amadeus: Rudý – Demčák, Mitník, Oľha, Krajkovič, Danko, Jalč

Slovaktual: Havrilko – Benec, Cholp, Karas, Šedzmak, Fogoš, Nazad, Tkáč, Fazík

Už v 4. min. sa Slovaktual dostal do prečíslenia, ale defenzíva Amadea vystavila stopku a po faule a inkasovanej žltej karte hral Slovaktual presilovku. Začal ju šancou, ale potom už nedokázal urobiť z výhody nič. Hra bola vyrovnaná, možno až príliš pokojná a opatrná. Až v 11. min. sa dokázal presadiť Mitník z Amadea, po peknom prehodení brankára. Potom mali hráči Slovaktualu častejšie loptu v dŕžbe, avšak propagačné strely z diaľky nemohli ohroziť brankára súpera. Naopak, po rýchlych kontrách trestali hráči Amadea, ktorí vyhrali polčas 4:0. Aj úvod druhej polovice patril Amadeu, keď Krajkovič po úniku zvýšil už na hrozivých 5:0. Slovaktual sa osmelil, hra sa otvorila, prišli šance aj bohatá nádielka gólov. Na víťazstve Amadea to už však nič nezmenilo.

Double Star – Satlan 2:12 (1:7)

Góly: R. Tabaka, J. Max – M. Horodník 3, J. Tabaka 2, M. Sabo 2, P. Roško 2, J. Kolesár, T. Lukáč, M. Ruščanský

Double Star: M. Krivjančin – L. Chochoľák, V. Kolesár, T. Šarišský, J. Max, R. Tabaka, M. Jasik, M. Donič, M. Varga, P. Čeremeta

Satlan: V. Holienčin – P. Petričko, J. Kolesár, J. Tabaka, M. Sabo, T. Lukáč, P. Roško, M. Ruščanský, Martin Macko, M. Horodník, Michal Macko, E. Jaroš, R. Greško, V. Jevič, J. Šimkanin

Ľubišania nastúpili do zápasu s obrovskou vervou, súpera predčili v kombinačných akciách i rýchlych protiútokoch, z ktorých dávali góly a skóre v ich prospech utešene narastalo. Hviezda robila v obrane veľké chyby a nedarili sa jej ani rozohrávky. Márna bola aj jej snaha zabrániť dvojcifernej prehre. Strelci Satlanu na ňu nebrali ohľad.

Autor: jmer, kal, jaha