Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

5. liga: V šlágri sa rozhodovalo až v závere

Piatoligová labutia pieseň futbalovej jesene sa v 14. kole mužstvám z horných poschodí tabuľky vydarila.

Všetci traja naši kandidáti na celkové prvenstvo zabrali, aj keď nemali v nedeľu (až na FK) na ružiach ustlané. Jasenov a Stakčín prehrali vonku o gól, Kamenica s málo hráčmi na ihrisku dostala nádielku.

Kochanovce – Čierne n/T 1:0 (1:0)

Gól: Kudravý. ŽK: Migaš

Kochanovce: Šurin – Kolesár, Piskay, Kimák, Bumbera, Kulman, Kudravý, Suchanič, Šamo, Rada, Murinčák (Tkáč, Jurov)

Domáci mali problém zostaviť káder, pretože až štyria hráči základnej zostavy nemohli hrať pre zranenia a karty. Šancu dostali hráči z lavičky. Prvý polčas sa hral takmer iba na bránu hostí, domáci viacero šancí nedotiahli do gólového konca. Prvý a jediný gól zápasu padol po Piskayovom vysunutí od Murinčáka, ktorý spätnou prihrávkou našiel Kudravého, ktorý z jedenástich metrov strelou do protipohybu gólmana hostí upratal loptu do brány. Hostia hrali iba na jedného útočníka, hrozili iba z náznakov brejkov. Za zmienku stojí aj fakt, že prvý brankár domácich Bumbera v tomto stretnutí hral na poste útočníka.

Ptičie – Soľ 3:2 (2:0)

Góly: Gabák 2, Kolník – Ladomerský 2. ŽK: Kmec (2x-ČK), Tokár, Hajník, Kulich, Turcovský

Ptičie: Dudič – Džubák, Lancoš, Karas, Melník, Patarák, Kolník, Maličký, Gabák, Šalata, Bešák (Meričko, Kolesár)

Líder mal raketový úvod, už v 3. min. po rohu Melníka skóroval hlavou pod brvno Gabák. O druhý gól Hačurov sa postaral v 32. minúte Kolník, keď mu loptu nezištne hlavou prihral Gabák. V 61. min. Ladomerský obišiel troch hráčov domácich, ale pozorný Dudič vyrazil na roh. O 4 minúty neskôr ten istý hráč po teči domáceho obrancu znížil. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 88. minúte, keď po štandardke Kulicha vyrovnal opäť Ladomerský. O troch bodoch pre Ptičanov rozhodol v nadstavenom čase strelou spoza šestnástky najlepší hráč zápasu Gabák.

Sačurov – FK Humenné 0:2 (0:2)

Góly: Šatník, Sališ. ŽK: Dely

FK: Vohar – Jurov, C. Vasiľ, Šaro, Petričko, Voroňák, Mikloš, Sališ, Šatník, P. Vasiľ, J. Babin (M. Babin, D. Krajník, Szilvási)

Humenčania všetko podstatné vybavili už v prvom polčase. O úvodný gól hostí sa postaral v 18. min. Dominik Šatník, druhý gól Humenného pridal v závere polčasu Norbert Sališ. Humenčania tak prezimujú ako jeden z lídrov súťaže, len s jedinou prehrou na konte, podobne ako ich najvážnejší súper z Ptičia.

Hencovce – Jasenov 2:1 (0:0)

Góly: Homoľa, Venceľ - Dudura. ŽK: Petro, Venceľ, Slivka – Behun (2X - ČK), Labik, Tomčák, Chalupka

Jasenov: Behun – Labik, Kríž, Dudura, T. Kuzma, Goga, Tomčák, Chalupka, Porvaznik, L. Kuzma, Shevchenko (Bača, Čerhit)

Prvý polčas bol v réžii hosťujúceho tímu z Jasenova, hra sa prevažne odvíjala pred bránou domácich, šance však góly nepriniesli. Aj druhý polčas začal Jasenov aktívne. Po priťuknutí od Tomčáka mieril Shevchenko tesne vedľa. V 62. minúte bol nariadený priamy kop tesne spoza šestnástky, ktorý domáci premenili na úvodný gól zápasu. V 65. minúte po spornej situácii bol vylúčený brankár hostí. V 85. min. vystrelil nechytateľne domáci hráč Venceľ a lopta skončila v šibenici brány Jasenova. Jasenov sa dočkal až v 92. minúte, keď strelou z 5 metrov znížil Dudura.

N. Hrušov – Stakčín 1:0 (0:0)

Gól: Dzurovčin. ŽK: Kukuruc, Mezej, Dzurovčin, Čop – Kuznetsov, Kapraľ, Štofík, Kirňak

Stakčín: Izai – Kuznetsov, Veselovskyy, Marinč, Steco, Kuznecov, Mandzák, Kapraľ, Štofík Kirňak, Jelinek (Gubik, Hačkulič)

Posledný zápas jesene zastihol oboch súperov v dobrej forme, zápas mal tempo. Po viacerých šanciach na oboch stranách bola 58. min. pre Stakčín nešťastnou, pretože Dzurovčin strelil rozhodujúci gól. V závere zápasu sa ešte zapotil hosťujúci brankár Izai, ktorý na dvakrát zachraňoval z útoku domácich.

Bystré - Kamenica n/C 5:0 (3:0)

Góly: Vravec 2, Novotný, Sivák (11m), Tracik. Kamenica: Dobda - Mišľan, Albičuk, Tabaka, Pavlík, Šuľak, Šedzmák, Vasiľko, Čabák, Čopák, Benec (Lorenčík)

Hostia pricestovali do Bystrého dvanásti, ale už v 6. min. sa zranil Šuľak, ktorého vymenil Lorenčík. V 15. min. po zranení Čopáka, ktorý si vo vzdušnom súboji rozbil hlavu a zápas nemohol dohrať, boli na ihrisku len desiati Kameničania. Domáci sa ujali vedenia v 7. min., keď centrovanú loptu podbehol Dobda a Novotný hlavou do prázdnej brány otvoril skóre. Domáci ešte dvakrát v prvom polčase udreli a zvýšili na rozdiel troch gólov. Hostia sa po prestávke zamerali na defenzívu a táto taktika im vychádzala až do 73. min., keď rozhodca nariadil veľmi prísny pokutový kop, ktorým zvýšil Sivák na 4:0. Konečný výsledok stanovil v predposlednej minúte domáci Tracik.

Zvyšný výsledok: Hanušovce – Sedliská 1:3