Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Sninské pretrhnutie čiernych sérií

Konečne sa dočkali. Treťoligová MFK Snina porazila Sabinov 2:1 a ukončila tak dve čierne série.

Tréner Hanc. Mal dôvod na radosť.Tréner Hanc. Mal dôvod na radosť.(Zdroj: archív)

Konečne sa dočkali. I keď sninský tréner Hanc vediac o aktuálnom zložení kádra mal pred stretnutím hlavu v smútku, po záverečnom hvizde rozhodcu bol dôvod na radosť.

SNINA. Treťoligová MFK Snina porazila Sabinov 2:1 a ukončila tak dve čierne série – bez víťazstva a streleného gólu.

Nie sú zvyknutí

S blížiacim sa záverom jesene sa sninský káder rapídne zužoval, v jednom momente chýbali zo „základu“ Diňa, Wiener, Jankaj, Červeňák, Drančák, Vyshnevskyi, takže tréner mal pred dohrávkou riadne vrásky na čele.

„Nie sme na takéto situácie zvyknutí. Na mysli mám pomerne málo bodov v tabuľke, či naša dlhá strelecká absencia. Ono sa to nejako naraz zomlelo, káder je zdecimovaný, plátame ho, vyťahujeme stále ďalších a ďalších dorastencov, ale aj to patrí k futbalu,“ poznamenal František Hanc.

Domáci dvojzápas

Vzhľadom na dohrávku a nedeľňajšiu jarnú predohrávku čakali Sninčanov dva zápasy doma. Povinnosť už velila bodovať naplno, prvým súperom bol Sabinov.

„Očakával som veľmi ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Borili sme sa s vlastnou nemohúcnosťou v koncovke, našťastie sme to zvládli. Výhra znamená konečne tri body a trochu vylepšenie nálady. Opäť nás však ubudlo, uvidíme, aká zostava vybehne na trávnik v nedeľu, no chlapcom aj v tejto náročnej pozícii verím,“ dodal sninský kouč.

Na margo ďalšej absencie mal na mysli Bednára, ktorý v 89. minúte po druhej žltej karte musel opustiť hraciu plochu predčasne.

Kapitán ukončil série

Presne toľko trvali čierne sninské série. Čo sa víťazstva týka, naposledy sa Sninčania tešili z trojbodového zápisu po stretnutí presne 6. septembra 2015 v Trebišove. Potom nasledovali prehry, medzi ne vsunuté iba dve remízy.

Na margo gólov, 27. septembra doma s Giraltovcami už v 4. minúte otvoril skóre stretnutia Bednár. A potom akoby uťal celé štyri stretnutia. Až v piatom, v 17. minúte využil chybnú rozohrávku súpera a zoči-voči brankárovi nezaváhal.

Víťazstvo presne po dvoch mesiacoch, strelený gól po 463 minútach. Sninčania sa dočkali.

Fakty

Snina – Sabinov 2:1 (2:1)

Góly: 17. Pčola, 45. Jankaj – 44. Lapoš. Pred 100 divákmi rozhodoval Maličký. ŽK: Bednár 2x – Lapoš 2x. ČK: 89. Bednár – 85. Lapoš. SNINA: Lojka – Lukáč, Dický, Ferko, Hišem, Jankaj, Bednár, Popovič, Hanc, Pčola, Kira (88. Matús). SABINOV: Huba – Andraščík, Kolpák P., Kolpák Ľ., Bašista, Myshchenko, Lapoš, Palčo (28. Čekan), Futej, Želinský, Janiga.

Krásna – Lipany 3:0 (1:0)

Góly: 18. a 81. Zeher (1 z 11 m), 76. Lorinčák. Pred 250 divákmi rozhodoval Dolhý. ŽK: Kandráč, Kónya, Košč – Bartoš, Hovančík. KRÁSNA: Novák – Kražel, Kandráč (87. Popovič), Kónya (83. Kučera), Lorinčák, Zeher, Človečko (56. Timkovič), Hanzuš, Haluška, Košč, Palencsár. LIPANY: Bartoš – Štefčák, Janič, Eliaš, Guľaš, Rokošný (60. Hudý), Dlugoš, Pončák, Blaško (75. Angelovič), Vysočan (30. Hovančík), Gomoľa.

1. Krásna 15 13 1 1 36:12 40

2. Lipany 15 11 3 1 30:9 36

3. V. Opátske 15 9 2 4 32:13 29

4. V. Revištia 15 7 4 4 21:15 25

5. Pušovce 15 7 4 4 15:10 25

6. Giraltovce 15 7 2 6 20:22 23

7. Stropkov 15 7 1 7 27:25 22

8. B. N. Ves 15 6 2 7 28:23 20