Humenčania získali cenný novozámocký skalp

V prvej hokejovej lige sa v uplynulom týždni odohrali tri kolá. V súťaži nasleduje prestávka do 11. októbra.

Zo zápasu Humenné - Nové Zámky.Zo zápasu Humenné - Nové Zámky. (Zdroj: Matúš Kalanin)

HUMENNÉ. Ako už neraz v tejto sezóne, aj na Liptove si Humenčania ublížili hneď na začiatku stretnutia.

Už v 26. sekunde išiel za vrazenie do súpera pri mantineli na trestnú lavicu Vartovník. Úspešná presilovková prvá pätorka domácich sa s pukom veľmi nemaznala, útočníci predviedli parádny nacvičený signál na tri dotyky a lišiak Uram prekonal Volentiera.

Obrancovia Bemaca si ani nie po troch minútach nedali pozor na liptovských kumštírov z prvého útoku a tentoraz po Jabrockého a následnej Uramovej prihrávke poslal puk do humenskej brány Lichenec.

Ešte v 5. min. sa Uram posadil na trestnú lavicu za hákovanie, hosťom sa naskytla šanca na kontaktný gól, Roháčikovi, Renčokovi a M. Segľovi sa naskytli dobré strelecké príležitosti, ale puk za Dovina nedostali.

Humenčania sa počas presilovky dostali do správneho tempa, domáci si po úspešnom úvode nárokovali na ešte lepší výsledok. Hra mala spád, strelci sa pokúšali o šťastie nastreľovaním pukov pred bránu a následnými dorážkami. Gólom sa však skončila iba jediná akcia. Roháčik zo zadnej pozície vystrelil, odrazený puk posunul Podsedlý na Ihnaťa, ten z jeho hokejky zakotvil v sieti za chrbtom liptovského brankára.

Obe mužstvá predvádzali aj v 2. tretine bojovný hokej s dobrými kombináciami, navyše sa hralo aj veľmi slušne, na lavicu hanby posadili rozhodcovia dvoch domácich hráčov a Jančiho z Bemaca dvakrát za ten istý priestupok – zdvihnutú hokejku.

V poslednej časti hry mal navrch L. Mikuláš, jeho hráči boli častejšie v obrannej tretine Humenného a Volentier neraz priam zázračnými zákrokmi odolával strelám útočníkov v domácich dresoch.

Zo strany hosťujúceho tímu možno vypichnúť najmä nedokončené akcie P. Segľu a Krempaského, Roháča a Podsedlého i dobré strely Roháčika a M. Segľu.

Ako Humenné tento súboj zle začalo, tak ho aj nedobre skončilo. Dve a pol minúty pred koncom za stále nádejného stavu 1:2 bola posunutá humenská brána a rozhodcovia usúdili, že úmyselným pričinením brankára Volentiera. Dostal dvojminútový trest.

Bolo to v čase, keď tréner Křemen už skladal šesticu hráčov na power play. Po treste z nej zišlo.

Aktuálna bola až trinásť sekúnd pred sirénou. Dve sekundy pred koncom sa puk dokotúľal do prázdej humenskej brány z hokejky Krčulu. Škoda, Bemacu by aspoň bod za príkladnú bojovnosť na Liptove svedčal.

Na body je výsledok spravodlivý

Na Nové Zámky boli humenskí diváci zvedaví. Súper z južného Slovenska pokoril v jari Bemaco v barážových stretnutiach o víťaza 2. ligy a postup do druhej najvyššej súťaže. V Humennom prehral, ale teraz bol prekvapujúco lídrom 1. ligy, čo tiež zavažilo.

Prvých desať minút sa súperi iba oťukávali, i keď už na začiatku druhej minúty hrali domáci a od 7. min. hostia presilovú hru. Veľa sa počas nich neudialo. Až v 11. min. Varga pálil od modrej čiary, Roháč puk tečoval, ale málo, aby skončil medzi žŕdkami brány Kristína. V 14. min. však udreli hostia. Najprv Ďurčo sám korčuľoval na Volentiera, ale neprestrelil ho. Puk sa dostal za bránu, Ďurčo ho vrátil pred ňu a nepokrytý Dubec skóroval. Bolo to sekundu pred návratom nového muža v humenskom drese Gashiho. Hra potom ožila na oboch stranách, brankári si zachytali. Od 19. min. hrali Humenčania presilovú hru o jedného, potom aj o dvoch hráčov. Najväčšiu šancu nedotiahla do konca trojica Bemaca v zložení Vartovník, Ihnaťo a Roháč. Boli sami pred brankárom Kristínom, mal byť z toho gól.

Piati proti trom pokračovali aj na začiatku II. tretiny. Po 23 sekundách nezadržateľne od modrej prestrelil Kristína Roháčik. Na začiatku 23. min. po permanentom obliehaní novozámockej brány Šeliga bombou napodobnil Roháčika, Kristín iba zrazil puk na ľad a z bránkovej čiary ho odpálil Podstavek. Vzápätí sa už po Šeligovej prihrávke nemýlil Mihalič a Bemaco viedlo.

Aj po skompletovaní súperových radov Humenné hralo lepšie, útočne a ďalšie góly viseli vo vzduchu. V 28. min. Podsedlý sám korčuľoval na Kristína, chcel ho oklamať, ale puk skončil na brankárových betónoch. Dobré pozície nezužitkovali ani Vartovník, Ihnaťo a Krempaský. Volentier sa vyznamenal po peknom krídelnom úniku Novozámočana Podstavka.

Na 2:2 vyrovnal v čase tlaku Humenného Hegyi. Spoza brány mu prihrával na tvrdý príklep Koutník.

Záverečnej tretine nechýbalo z hokejovej stránky nič, iba góly. Bašič sa prekľučkoval až pred Volentiera, ale ten mu šancu zmaril. Rovnako Koutníkovu. Dvakrát Krempaský, Roháč a P. Segľa ohrozili na opačnej strane klziska Kristína. Nepomohlo.

V predĺžení sa nič mimoriadne nestalo, oba tímy hrali veľmi opatrne.

V nájazdoch dal gól najprv Krempaský, Mamonovs vyrovnal, ale v tretej sérii uspel iba Ihnaťo a Humenné získalo celkom zaslúžene druhý bod.

15. kolo: Liptovský Mikuláš - Humenné 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Uram, 4. Lichanec, 60. Krčula - 17. Ihnaťo.

Rozhodovali: Vojtek - Číž, Rojík, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 605 divákov.

16. kolo: Humenné - HC Nové Zámky 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Roháčik, 23. Mihalič, rozhodujúci nájazd Ihnaťo - 14. Dubec, 33. Hegyi.

Rozhodovali: Švajka - Hanko, Ševčík, vylúčení: 5:7, navyše: Roháčik 10 minút za napadnutie hlavy a krku - Dubec 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 743 divákov

17. kolo: Senica - Humenné 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Drobný, 17. Černý, 60. Saliji - 44. Mihalič.

Rozhodovali: Adamec - Beniač, Krajčík, vylúčení: 5:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 255 divákov.