Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

4. liga: Ukrajinská komanda pokorila medzilaborský Spartak

Futbalistii spoza hraníc sa v 14. kole postarali o debakel Medzilaboriec, keď streli všetkých päť gólov.

Stredovú štvoricu vo štvrtoligovom Dlhom Klčovom tvoria hráči s ukrajinským pasom. Dvoch z nich, Zubanycha a Lobodu, poznáme aj z dresu bývalej Futury Humenné. Futbalistii spoza hraníc sa v nedeľu v 14. kole postarali o debakel Medzilaboriec, keď streli všetkých päť gólov. Ajax viedol aj po hodine hry pod Tatrami, ale napokon nezískal ani bod. Radvaň bola na Spiši lepším mužstvom, ale nedala gól, a tak je spokojná aspoň s bodom.

Dlhé Klčovo - Medzilaborce 5:0 (3:0)

G: 4. a 51. Mykuliak, 8. a 46. Loboda, 34. Zubanych. ŽK: Janok – Petruňo 2x (ČK po 2ŽK), Čabala. R: Š. Tramita. D: 150.

Spartak: R. Vodilka – V. Gaľ, T. Chripák, D. Petruňo, R. Guba, L. Karsa (51. V. Višňovský), D. Čabala, R. Gonos, M. Kuruc, V. Gavula, R. Potoma

Už v 4. min. hostia inkasovali gól z kopačky Mykuliaka. O štyri minúty nato im dal druhý gól Loboda a až vtedy Spartak začal ožívať. Na dlhší čas sa jeho hráči usadili na polovici súpera, z útočných akcií rezultovalo až šesť rohových kopov, ale žiadny sa neskončil gólom. Hostí v rozlete pribrzdila v 34. min. utešená strela Zubanycha od tyče do brány. Zle – nedobre sa pre Spartak začal aj II. polčas. Loboda si nabehol pred trestné územie a tvrdou strelou pod brvno postavil Vodilku do roly školáčika. O päť minú neskôr dal Mykuliak aj piaty gól. Medzilaborčania v 79. min. ešte prišli aj o vylúčeného Petruňa. Jediné, čo sa im na samom konci podarilo, bola pekná strela Gavulu z priameho kopu, ale ani tá sa neujala.

Sp. Podhradie - Radvaň n/L 0:0

ŽK: Lešňovský - Legdan. R: J. Kakaščik. D: 130

Družstevník: P. Vaško – M. Beták, G. Horvát, M. Paraska, J. Kuzma, D. Legdan (87. R. Kudláč), S. Karnaj (87. P. Čeremeta), L. Ondica, P. Havrilčák, I. Komjatý, J. Macej.

Zranení a chorí hráči Radvani na Spiši chýbali, ale zostava, ktorá nastúpila, išla do boja s odhodlaním. V prvom polčase mal herne navrch domáci tím, hostia sa spoliehali na brejkové akcie, ale šance z prevahy i únikov sa v podstate nezrodili.

Druhý polčas už bol futbalovejší. V 53. min. mal príležitosť po Komjatýho prihrávke Ondica, ale nezakončoval presvedčivo. Strela Betáka lízala brvno, domáci Eliáš zasa pálil prudko na Vaška, ktorý bol pozorný. V 61. min. sa ocitol Komjatý sám pred brankárom Frankom, ten mu strelu vytlačil na roh. Z rohu hlavičkoval Horvát, ale obrancovia ešte v poslednej chvíli loptu spred bránkovej čiary odkopli do poľa. V 71. min. po Legdanovom prieniku do veľkého vápna a prihrávke na Karnaja sa opäť zapotil domáci brankár. Komjatý ešte postupoval po ľavej strane, ale z uhla nebol úspešný. Do brvna sa trafil aj domáci Jurčo po rohu. Komjatý a Havrilčák sa ešte v nadstavenom čase usilovali o zmenu skóre, ale ich akciám stáli v ceste obrancovia a brankár.

Štrba - Pakostov 3:2 (0:2)

G: 65. T. Rusnák, 68. J. Kšenzakovič, 87. M. Mlynár – 26. A. Dubas, 44. M. Rudý.. ŽK: Levocký, Sabo - Olexik. R: R. Marcin. D: 120.

Ajax: M. Klamár – T. Gombita, Ľ. Hubcej, J. Durilla, J. Fedorko, O. Olexík, M. Rudý, M. Tkačin, Š. Tomčák, S. Ragan (80. M. Fedorko), A. Dubas

Najprv pohrozili domáci Sabom, prekopol však z päťky vysoko bránu hostí. Lepšie sa zadarilo v 26. min. Dubasovi, ktorý premenil pekný center z rohového kopu. Dve – tri šance Podtatrancov nenarobili Klamárovi veľa starostí, naopak, tesne pred prestávkou nasadil k strele spoza veľkého vápna Rudý a lopta skončila pod brvnom v sieti.

Po obrátke začali náporom domáci, ale v lepšej šanci, než ich hráči, sa ocitol Hubcej. Jeho hlavička trafila žrď a odrazenú loptu Durilla neumiestnil presne. V 65. min. Štrba znížila Rusnákovou hlavičkou. Dubas a Tkačin potom išli sami na bránu, ale Dubas z 8 metrov prekopol ponad brvno. Z protiútoku a skrumáže domáci vyrovnali na 2:2. Rušný bol na oboch stranách záver zápasu. Šťastnejší boli domáci futbalisti, keď Mlynár našiel miesto medzi nohami Klamára a umiestnil loptu do siete. M. Fedorko ešte mohol vyrovnať, dostal sa sám pred bránu súpera, ale zakončoval nepresne.

Ostatné výsledky 14. kola: Vyš. Mirošov – Svit 0:3, V. Tatry – Ľubotice 2:3, Fintice – Raslavice 3:0, Kračúnovce – Kendice 1:0, Zámutov – Š. Michaľany 1:0.