Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

5. liga: V Humennom nehrali, Hanušovce nepricestovali

Hanušovčania v 13. kole 5. futbalovej ligy neriskovali nádielku pri starom humenskom mlyne, preto radšej nepricestovali.

Hanušovčania v 13. kole 5. futbalovej ligy Vihorlatsko – Duklianskej zbytočne neriskovali nádielku pri starom humenskom mlyne, preto radšej nepricestovali. V súboji chotárnych susedov vyhral líder z Ptičieho, aj keď Kamenica už hrala omnoho lepšie ako v predošlých zápasoch. Kochanovčania sa nazdávajú, že po predvedenej hre skôr dva body stratili, než jeden získali.

Bystré – Kochanovce 0:0

ŽK: Gaľo

Kochanovce: Šurin – Kolesár, Soták, Brindzák, Gaľo, Kulman, Kudravý, Suchanič, Šamo, Rada, Murinčák (Piskay, Jurov, Kimák)

Hostia po prehre v Ptičom, pozmenili taktiku a mierne aj zostavu. Prvá štvrťhodina patrila hosťom, ktorí mali viac z hry, ale bez nejakých väčších šancí. Bystré pridalo, vypracovalo sa aj šance, ktoré však aj vďaka skvelému Šurinovi v bráne Kochanoviec ostali nevyužité. Hostia mali tiež šance. Po centri na zadnú tyčku si loptu spracoval Rada, ale jeho strela zo štrnástich metrov minula bránu. Tiež strelecké pokusy Brindzáka a Kolesára skončili mimo brány. Aj druhý polčas začali domáci tlakom, Kochanovčania sa spoliehali na zabezpečenú obranu a rýchle brejky. Prvý brejk vyšiel Murinčákovi, jeho center sa dostal k Radovi, ktorého strelu z 12 metrov brankár domácich vyrazil pred Kimáka, ten zoči-voči gólmanovi domácich neuspel. Domáci pokračovali v tlaku, mali viac z hry, ale v bráne hostí sa zaskvel Šurin.

Kamenica n/C – Ptičie 0:2 (0:1)

Góly: Kolník, Melník. ŽK: Mikula – Koník, Maľár

Kamenica: Burda - Mišľan, Mikula, Albičuk, Tabaka, Benec, Mihalič, Pavlík, Šuľak, Čabák, Šedzmák

Ptičie: Dudič – Džubák, Lancoš, Karas, Meričko, Melník, Kolesár, Patarák, Kolník, Maličký, Gabák (Maľár, Vaško, Tracik, Hajdučko)

Domáci podali najlepší jesenný výkon, ale na bod to nestačilo. Zápas bol vyrovnaný a domáci hneď v úvode pohrozili dvoma brejkami, avšak bez gólového zakončenia. Hostia ich potrestali v 14. min., keď únik Kolníka znamenal úvodný gól zápasu. Hra sa aj po polčase prelievala z jednej strany na druhú, ale efektívnejší boli hostia, ktorí v 69. min zvýšili svoj náskok po krásnom priamom kope Melníka do šibenice. Hostia umnou a rozumnou hrou tento náskok udržali.

Jasenov – Sačurov 4:0 (2:0)

Góly: Dudura 2, Porvazník, Tomčák. ŽK: Kríž, Rujak, T. Čerhit – Dargaj, Orosi, Kočiš

Jasenov: Behun – Labik, Kríž, Dudura, T. Kuzma, Goga, Tomčák, Chalupka, Porvaznik, I. Čerhit, Shevchenko (Rujak, T. Čerhit, L. Kuzma)

V 35. min. po rohovom kope otvoril Porvaznik skóre. O tri minúty neskôr, po priťuknutí lopty Čerhitom Kuzma prekopol bránu z 10 metrov. V závere polčasu po rýchlom brejku a Chalupkovom centri pridal hlavou druhý gól domácich Tomčák. V 54. min. po dlhej Kuzmovej nahrávke pridal Dudura po samostatnom brejku tretí úspech Jasenova. V 79. min. opäť Dudura, tentokrát po Chalupkovej prihrávke, sa dostal do úniku a opäť nezaváhal. Týmto stanovil konečný výsledok zápasu na 4:0 pre favorita.

Stakčín – Sedliská 3:0 (1:0)

Góly: Veselovskyy, Mandzák, Kuznecov. ŽK: Jelinek, Kapraľ – Bálint, Rusnačko, Vasiľov

Stakčín: Izai – Jelinek, Kuznetsov, Veselovskyy, Marinč, Sima, Steco, Kuznecov, Kirňak, Mandzák, Kapraľ (Keleman, Aľušík, Hačkulič, Štofík)

Už v 3. min. strela domáceho kanoniera Simu len tesne minula ľavú tyčku. Potom sa predviedol bravúrnym zákrokom domáci Izai, ktorý zneškodnil strelu z 10 metrov. Domáci udreli v 37. min., keď po prihrávke Simu otvoril skóre zápasu Veselovskyy. V 40. min. poslal Sima loptu z priameho kopu tesne nad. Aj ďalší priamy kop Simu neskončil v sieti, ale lopta sa odrazila od brvna a v 61. min. Mandzák z 25 metrov ju krásnou strelou trafil už presne do brány. O minútu nato pridal Kuznecov z priameho kopu tretí gól Stakčína. Posledné slovo mal aktívny Sima, ktorý v 80. min. streleckým pokusom z 20 metrov poslal loptu tesne nad.