Úvod a záver vyznel jasne pre Michalovčanov

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|21. okt 2015 o 00:00

Pokračovala basketbalová 2. liga mužov. Humenné v derby prehralo.

HUMENNÉ. Na zemplínske derby cestovali Humenčania len ôsmi vrátane juniora Tkáča, pre ktorého to bol prvý štart v drese mužov.

Od začiatku boli domáci lepšie družstvo, presadzovali sa rýchlymi protiútokmi a vypracovali si už po prvej štvrtine 14-bodový náskok, ktorý do polčasu navýšili na 18 bodov.

Hostia sa nevzdávali a v polovici tretej štvrtiny sa dotiahli na súpera na prijateľných sedem bodov (53:46). Na viac už nemali síl. V poslednej štvrtine sa po odstúpení Dzuroveja pre zranenie a vyfaulovaní Tkáča zápas len dohrával, unavení hostia nestačili na domácich a tí svoj náskok ešte poriadne zvýšili.

1. BKD Michalovce – 1. BK. Humenné 102:66 (23:9, 26:22, 20:17, 33:18)

Zostava a body Humenného: Boršč 18, Kelemeca 9, Sokyra 7, Babjak 5, Petrik 4 (Tkáč 10, Glasa 8, Dzurovej 5).