V. liga: Hačure nabalili Hrušovu na cestu desiatku

Vedúce trio z humenského teritória v 5. futbalovej lige, skupine Vihorlatsko – Duklianskej, naďalej robí výborné výsledky.

Vedúce trio z humenského teritória v 5. futbalovej lige, skupine Vihorlatsko – Duklianskej, naďalej robí výborné výsledky a postupne sa zbavuje svojich prenasledovateľov. V 8. kole kandidát na popredné umiestnenie V. Hrušov dostal vo Vtáčom údolí nádielku, na akú si azda ani nepamätá. Ďalší výborný tím od Tople Soľ prehral doma s humenským FK. Sklamala Kamenica n/C domácou prehrou.

Ptičie – N. Hrušov 10:0 (5:0)

Góly: Čerňa 3, Kolník 3, Melník 2 (1 z 11m), Karas, Bešák. ŽK: Lancoš, Melník, Čerňa – Gromina, Palko, Čop. ČK: Kukuruc

Ptičie: Dudič – Džubák, Lancoš, Karas, Melník, Konlík, Čerňa, Gabák, Šalata, Tracik, Bešák (Kolesár, Maličký, Vaško)

Už v 2. min. šancu Bešáka zblokoval obranca hostí na roh. V 8. min. unikol Melník, odcentroval, Čerňa však na loptu nedosiahol. O päť minút už Čerňa pozvŕtal obrancu a trafil pod brvno. V 22. min. po faule na Kolníka zahrávali domáci pokutový kop a Melník zvýšil na 2:0. Po faule na Kolníka uvidel hosťujúci Kuruc červenú kartu. V 34. min. strelil Bešák tretí gól po Kolníkovej strele, ktorú brankár vyrazil. Po chybe hosťujúceho gólmana upravil Čerňa hlavou už na 4:0. V 40. min. zavŕšil Čerňa svoj hetrik. Druhý polčas sa začal vo vlažnom tempe, šance Čerňu a Kolníka zostali nevyužité. Čerňa napálil aj do brvna, ale v 67. min. Karas zo 16 metrov vymietol šibenicu. V priebehu ďalších piatich minút zavŕšil svoj hetrik aj Kolník. V 89. min. po skvelej Kolníkovej prihrávke uzavrel gólový účet domácich na čísle 10 Melník. Hráči tak dali trénerovi Kočerhovi k päťdesiatke pekný darček.

Soľ – FK Humenné 1:2 (0:1)

Góly: Soták (11m) – Voroňák 2 (1 z 11m). ŽK: Tokár, Kulich, Turcovský – P. Vasiľ, Voroňák

FK: Vohár – Jurov, P. Vasiľ, C. Vasiľ, Šaro, M. Babin, Petričko, Voroňák, Mikloš, Šatník, Mitnik (Sališ, J. Babin, Szilvási)

Domáci začali s podporou vetra nátlakovým futbalom, ale Humenčania ich aktívnou defenzívou držali na dištanc. V 10. min. prvýkrát pohrozili hostia, keď Jurov šiel na bránu, ale jeho strelu gólman domácich vyrazil. Potom pohrozili z priameho kopu aj domáci, brankár Vohár bol však pozorný. Následne opäť agilný Jurov unikol, tentokrát jeho zakončenie zablokovala domáca defenzíva. Domáci si vytvorili v 20. min. dobrú šancu, loptu z bránkovej čiary vykopával Šaro. V závere polčasu vnikol do šestnástky Jurov, bol faulovaný a následný pokutový kop premenil Voroňák. Tak ako skončil prvý, začal aj druhý polčas. Po spolupráci Jurova s Voroňákom pridali hostia druhý gól. Humenčania mohli pridať aj tretí úspech, ale striedajúci Sališ v dobrej šanci nepremenil. V poslednej minúte po faule Šara v šestnástke znížili domáci z penalty na konečných 1:2.

Jasenov – Stakčín 1:1 (0:1)

Góly: Goga - Sima. ŽK: Behun, Goga, Čerhit – Kuznetsov, Veselovskyy, Harmaňoš

Jasenov: Behun – Labik, Kríž, Kuklyshyn, Goga, Tomčák, Chalupka, Porvazník, Calegari, Kuzma, Shevchenko (Kuzma, Čerhit)

Stakčín: Izai – Jelinek, Kuznetsov, Veselovskyy, Marinič, Kapraľ, Sima, Steco, Štofík, Kuznecov, Harmaňoš (Gubik, Mandzák, Iskajc, Kirňak)

V 3. min. po priamom kope Calegariho zazvonila tyčka hosťujúcej brány. V 23. min. po chybne odpískanom faule a rýchlom rozohratí sa lopta po centri dostala k Simovi, ktorý otvoril skóre zápasu. V 63. min. nastala v strede ihriska mela, ktorú začali hostia. Domáci sa vyrovnávajúceho gólu dočkali v 83. min., keď po chybe hosťujúceho brankára vyrovnal Goga. V závere po nakopnutí lopty Čerhitom a hlavičke Chalupku zazvonilo brvno a Kuzma zo siedmich metrov prekopol prázdnu bránu. Rozhodca, na ktorého mali domáci ťažké srdce, nenadstavil ani minútu.

Kamenica n/C – Sedliská 1:2 (1:0)

Góly: Mišľan – Vožný 2. ŽK: Mihalič, Mikula, Čopák – Vanšovský, Kozák

Kamenica: Dobda – Mišľan, Benec, Albičuk, Mihalič, Čabák, Mikula, Šedzmák, Čopák, Kislan, Šuľak (Pavlík, Pecha)

Domáci už konečne nastúpili v takmer kompletnom zložení, a tak ich zámerom bolo jednoznačne tento zápas vyhrať. V prvom polčase si vypracovali územnú prevahu, ale prvú vážnu príležitosť si vypracovali až v 31. min., keď Benec z päťky netrafil prázdnu bránu. V 43. min. z priameho kopu nádhernou strelou otvoril gólový účet stretnutia Mišľan. Hostia v prvom polčase na bránu nevystrelili. V druhom polčase vyhral Benec hlavičkový súboj s brankárom, ale lopta letela tesne nad. V 61. min. hostia prvýkrát pohrozili, keď ďalekonosnou strelou zo 40 metrov nastrelili brvno. V 66. min. po faule domácich pred šestnástkou zahrával hosťujúci Vožný priamy kop a vyrovnal. Ten istý hráč v 75 min. po sérii chýb kamenickej obrany strelou po zemi poslal hostí do vedenia. Domáci sa v závere snažili získať aspoň bod, Mihalič hlavičkoval do náručia brankára, ale vytúžený gól už nedali.

Kochanovce – Sačurov 6:1 (4:1)

Góly: Kulman 2, Soták, Murinčák, Šimai, Piskay - Soták. ŽK: Berenda

Kochanovce: Bumbera – Kolesár, Soták, Brindzák, Gaľo, Kulman, Kudravý, Šamo, Rada, Murinčák, Suchanič (Šimai, Piskay, Jurov, Kimák)

Od úvodných sekúnd pritlačili Kochanovčania súpera pred svoju bránu. Už v 3. min. po akcii Suchaniča otvoril skóre hlavou Kulman. O päť minút sa akcia zopakovala, Suchaničov center zužitkoval Kulman na druhý gól. Hralo sa len na jednu bránu, hostia nevychádzali za pol ihriska. V 11. min. prešiel stredom ihriska Šamo, prihral Sotákovi, ktorý popri brankárovi hostí poslal loptu do brány. Z ojedinelej akcie, po rohu, hostia znížili. V závere polčasu unikol po krídle Murinčák a zvýšil na 4:1. V druhom polčase sa hostia uzavreli okolo vlastnej šestnástky, domáci len s námahou lámali tieto hradby. V 58. min. zahrával Murinčák roh a Šimai pridal piaty gól domácich. V 86. min. po Brindzákovej akcii sa dostal k lopte Piskay, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal a uzavrel gólový účet zápasu.

Ostatné výsledky 8. kola: Čierne n/T – Hanušovce n/T 2:3, Bystré – Hencovce 1:0