Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Podpriemerný futbal v Snine nemal kto okoreniť

Po obojstranne slabom výkone sa skončil zápas 8. kola 3. futbalovej ligy medzi Sninou a Veľkými Revišťami bezgólovou remízou.

Po obojstranne slabom výkone sa skončil zápas 8. kola 3. futbalovej ligy medzi Sninou a Veľkými Revišťami bezgólovou remízou, aj keď zopár šancí bolo na obidvoch stranách a hostia dvakrát nastrelili tyčku domácej bránky.

SNINA. Revišťania už v 1. minúte potiahli útok Chedrykom po pravej strane, jeho center upratal do bezpečia Wiener pred nabiehajúcim Jackom.

O tri minúty neskôr center Červeňáka zľava neprešiel na nabiehajúcich domácich útočníkov. V 5. min. trestný kop Červeňáka päťke netrafil najprv Lukáč a potom ani Jankaj.

Po tomto zaujímavom úvode futbal na dlhé minúty odišiel z ihriska, domáci sa cez vysokých stopérov nedokázali presadiť nakopávanými loptami, pre kombinácie bol veľkou prekážkou nerovný terén ihriska a šance sa rodili hlavne po štandardných situáciách.

V 20. min. po rohu vyboxoval loptu Lojka pred šestnástku, Vahin si dobre nabehol, ale poslal loptu nad bránu.

Vzápätí mali domáci svoju najväčšiu šancu zápasu, keď po trestnom kope Pčolu najprv Vyshnevskyi nespracoval v päťke loptu a Lukáčovu dorážku vyhlavičkoval z bránkovej čiary Dargaj. V 25. min. slabo z uhla zakončoval po individuálnej akcii Chedryk.

Z protiútoku poslal Bodnár peknú prihrávku Pčolovi za obranu, jeho strela z 12 metrov preletela tesne vedľa bránky hostí.

V závere polčasu priniesla trocha vzruchu 42. min., keď po rýchlom útoku Novotného zblokoval prihrávku Wiener a loptu odkopol do bezpečia Pčola. Ihneď z protiútoku sa po peknej spolupráci Červeňáka s Hancom ocitol vo veľkej šanci Hišem, ale zvnútra šestnástky netrafil bránku.

Gól neprišiel ani po zmene strán

Domáci začali druhý polčas dobre, ale v 47. min. neprešiel center Pčolu k voľnému Vyshnevskému. Vzápätí sa zranil Jankaj, počas jeho ošetrovania hostia mohli rozhodnúť o výsledku.

V 48. min. neprestrelil Paulovčák zblízka Lojku a už o minútu nastrelili po ďalšom rýchlom protiútoku tyčku Lojkovej bránky.

V 55. min. prihral Bednár Pčolovi, tomu však lopta v šanci ušla. Potom vystrelil z 25 metrov Paulovčák nad. V 58. min. sa dostal Bednár za obranu hostí, jeho prihrávku pred bránku na voľného Pčolu zblokoval Dargaj.

V 61. min. sa Pčola pekne uvoľnil pred šestnástkou, jeho prudkú strelu tečoval obranca tesne nad. V 70. min. sa vyznamenal Lojka, prudkú strelu Chedryka vyrazil na tyč, vyrazil aj dorážku hosťujúceho hráča a Lukáč loptu odkopol do autu.

V 79. minúte po trestnom kope z pravej strany hlavičkoval zblízka voľný Paulovčák tesne vedľa. Nato kopali domáci ďalšiu štandardku, trestný kop Pčolu predĺžil hlavou Lukáč iba do rúk hosťujúceho brankára. V 85. minúte po rohu mohol rozhodnúť striedajúci Hreha,, ale loptu mu tesne pred bránkou zobral z hlavy spoluhráč Lukáč. V 89. minúte ešte ušiel Chedryk, ale jeho polostrelu – poloprihávku chytil v päťke pozorný Lojka.

MFK Snina – V. Revištia 0:0

ŽK: Červeňák – Kostovčík, rozhodoval Homoľa, 500 divákov.

Snina: Lojka – Lukáč, Dický, Hišem, Jankaj (51. Bednár), Vyšnevskyj, Hanc (75. Ferko), Bodnár (80. Hreha), Wiener, Pčola, Červeňák.

Ostatné výsledky 8.kola: Lipany – Giraltovce 1:0, V. Opátske – Moldava 3:2, Vranov – Prešov B 1:0, Svidník – Stropkov 1:0, Pušovce – B. N. Ves 3:1, Plavnica – Krásna 0:2, Sabinov – Trebišov 1:0.