Marek Nagy. Trestným strieľaním začal úspešný humenský obrat.
Marek Nagy. Trestným strieľaním začal úspešný humenský obrat. (Autor: mirano)
Sportnet|12. sep 2015 o 00:00

MHK Humenné otočil z 0:2 na 3:2, hrdinom Marek Nagy.

MHK Humenné otočil z 0:2 na 3:2. Hrdinom duelu s Považskou Bystricou bol Marek Nagy

HUMENNÉ. Prvoligová premiéra na humenskom ľade po ôsmich rokoch napokon dopadla úspešne.

MHK Humenné zdolal hokejistov z Považskej Bystrice 3:2, i keď súper o dva góly viedol.

Zlomová 39. minúta

V čase 38:04 min. sa potvrdilo nedáš-dostaneš, lebo humenský Krempaský tutovku spálil a z protiútoku trio juniorov z Považia rozradostilo svoju lavičku. Hostia viedli o dva góly.

Prešlo však iba 52 sekúnd a rozhodca Švajka skrížil ruky nad hlavou. Humenčania mali výhodu trestného strieľania.

Ťarchu niesol Marek Nagy, po zakončení puk zmizol z dohľadu medzi nohami brankára Hričinu, aby sa zrazu objavil a pomaly sa dostal za bránkovú čiaru...

„Trafil som to trošku zle, ale padlo to. Potrebovali sme jeden taký gólový  'šmatláčik', aby sa to rozbehlo,“ konštatoval 24-ročný center, ktorý odklial humenskú streleckú smolu po 99 minútach sezóny.

V prvom kole totiž gól na prešovskom ľade Humenčania nedali.

Hľadanie tváre

Tretia tretina bola v znamení výraznej humenskej prevahy, o čom hovorí aj pomer striel 21:8. Práve Marek Nagy sa postaral o vyrovnanie a v 47. minúte Humenčania dokonali úplný obrat.

„Góly sú vždy zásluhou hry kolektívu. Pri vyrovnaní ma výborne našiel Mihalič, náš víťazný gól bol taktiež vyústením rýchlej a presnej kombinácie. Chceli sme víťazstvom odčiniť debakel z Prešova, sme radi aj za také vybojované víťazstvo. Ešte sa na ľade stále hľadáme, zišli sme sa z rôznych klubov, v príprave bolo zápasov menej, verím, že táto psychická vzpruha nám pomôže nájsť našu hernú tvár,“ dodal v zápase dvojgólový strelec.

Zajtra „repre“

Hokejisti MHK Humenné pokračujú v nabitom úvode sezóny. Hneď zajtra o 17.30 hod. privítajú na svojom ľade reprezentáciu Slovenska do 20 rokov.

Mladíci z „repre“ hrávajú doma (bratislavský Ružinov) proti extraligistom, vonku im sú súpermi prvoligisti.

Zverenci trénera Bokroša porazili doma Skalicu 4:1, zajtra ich môže vidieť naživo humenský priaznivec hokeja.